Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Genederfluid, non-binary és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Genederfluid, non-binary és transz emberek, ti milyen kapcsolatra vágytok? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem kioktatásnak szántam a válaszomat, elnézést, ha úgy jött le. Kérdeztél valamit, én pedig válaszoltam, és elmagyaráztam, hogy miért gondolom úgy, ahogy.


A kérdésedből nekem nem jött le, hogy arra vagy kíváncsi, párválasztási szempontból szerintem fontos-e a biológiai nem. Azt hittem, általánosságban érdekel, hogy zavar-e. Valószínű azért asszociáltam erre, mert én úgy tapasztaltam, hogy az esetek többségében olyanok szoktak rákérdezni mások biológiai nemére, akiknek abszolút semmi közük hozzá, mert tuti, hogy soha az életben nem lesz nekik releváns semmilyen szempontból az az infó, hogy milyen neműnek anyakönyvezték és mi van a lába között. De ha már feljött ez a téma is, akkor leírom, mit gondolok erről.


Igazából tök érdekes a felvetés. A fő kérdés az, hogy párválasztási szempontból mi lehet az oka annak, hogy valakit érdekel a másik személy biológiai neme? Erre több lehetséges válasz is létezik, a leggyakoribbak ezek:


1. Szeretnél biológiai úton gyereket vállalni, és emiatt fontos.

Ez tök okés, nagyon sok mindenkinek fontos, hogy tudjon vér szerinti gyereket vállalni. Viszont felmerül a kérdés, hogy ha egy cisznemű személlyel ismerkedsz, akkor is rögtön az ismerkedés elején azzal kezded, hogy elküldöd őt orvosi vizsgálatra, hogy kiderüljön, hogy esetleg nem meddő-e, vagy nincs-e olyan örökletes betegsége, ami miatt problémás lehet neki a gyerekvállalás? És ha esetleg a párod egészséges volt, mikor megismerkedtetek, viszont később előjön valamilyen gyerekvállalást akadályozó egészségügyi problémája, akkor elhagyod őt? Ha igen, akkor teljesen jogos, hogy egy transz/nembináris személynél is ugyanilyen gondosan mérlegeled azt, hogy tudtok-e közös gyereket nemzeni vagy sem. Viszont ebben az esetben sem feltétlenül ad kielégítő választ a kérdéseidre az illető biológiai neme. Nem fogod tudni belőle teljes bizonyossággal megállapítani, hogy lehet-e közös gyereketek.


2. Olyan szexuális preferenciáid vannak, amik miatt fontos neked, hogy jelen pillanatban hogy néz ki az illető nemi szerve.

Ez is teljesen korrekt érvelés, az emberek nagy többségének vannak a partnerük nemi szervével kapcsolatos szexuális preferenciái. Viszont ha szimplán az illető biológiai neméből akarod leszűrni azt az információt, hogy milyen a nemi szerve, akkor könnyen lehet, hogy nagyot fogsz koppanni, mert mégsem olyan, amilyenre számítottál. Nem véletlenül van egy csomó ciszheteró párkapcsolatban is probléma ilyesmiből. Plusz sok nembináris személy, aki megteheti, csináltat úgynevezett bottom surgeryt, vagyis műtéti úton átalakíttatja a nemi szervét olyanra, hogy komfortosabban érezze magát a saját testében. Ők aztán hiába mondanák el neked a biológiai nemüket, nagy valószínűséggel nem azt kapnád, amire számítanál. Szóval ha szexuális kapcsolatot szeretnél valakivel, akin látszik, hogy erre ő is vevő lenne, akkor sokkal egyszerűbb a nemi szerveitekkel kapcsolatos dolgokat nyíltan megbeszélni, mint simán rákérdezni az illető biológiai nemére és abból megpróbálni mindenféle következtetéseket levonni.


A fentiek ellenére azt mondom, hogy ha én keresnék párt és bepróbálkoznál nálam, akkor a lekezelő stílusodat sokkal inkább problémásnak érezném, mint azt, ha rákérdeznél a biológiai nememre. Nem tudom például, hogy mire alapozod, hogy többet tudsz a témáról, mint én, de mindegy. Mindenesetre köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést, tényleg érdekes volt elgondolkodni rajta. Az én páromnak ezek egyáltalán nem voltak fontos szempontok ismerkedésnél, a korábbi párkapcsolataimban pedig egyszerűen csak nem merült fel ez a téma, meg akkor még én is csak ismerkedtem a saját nemi identitásommal.

2021. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
84%
Szia. Transzlány vagyok (28) és barátom van aki megvéd és segít, velem van mindig ha szükségem van rá, és ez fordítva is igaz, 3-4 éve együtt vagyunk és nem volt komoly veszekedés közöttünk, csak kisebb viták amiket megbeszéltünk higgadtan. Azt szeretem benne hogy nem azért van velem hogy valami szexuális fétisét kielégítse magának önzően, (mert sajnos sok férfi ezért próbálkozik transzoknál ahogy tapasztaltam, ettől nem érzik magukat melegnek annyira) hanem a személyemet szereti azt aki vagyok úgy szeret és elfogad. Mindenkinek kívánok ilyen szép és hűséges kapcsolatot. ❤️ Szép estét :)
2021. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
27%

Pszichológust nekik. Gyógyítható elmebaj, amiből manapság divatot akarnak kreálni.

Labilis idegzetű, szerencsétlenek meg azt hiszik, könnyebb lesz az életük, ha aberráltság, abnormalitás felé orientálódnak.

Nem lesz. És nem a normális, egészséges, épnlelkű és szellemű többség a hibás, hanem te, magad. Kizárólag te.


A normalitás a természet örök és megváltoztathatatlan törvénye.

Betonozd körbe a fát. A gyökerei fel fogják törni a betont, aszfaltot is. Az életösztön erősebb nálad. Ha elnyomod a lelkedben, szellemedben, személyiségedben a genetikailag kófolt nemedet ( mert megváltoztatni akkor sem tudod, ha összevissza szabdaltatod magad), akkor örök boldogtalanságra ítéled magad, mert terméketlen leszel, kirekeszted magad a normális többségből.

Nem ők téged! Te saját magadat!

Embernek születtél. Légy ember. Nőnek szúlettél. Légy nő. Férfinak születtél. Légy férfi.

Aki szándékosan behajt a zsákutcába, ne azokat kárhiztassa, akik a főutakon szabadon közlekednek.

2022. febr. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!