Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz a mai...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz a mai világban egy normális nőt találni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 20:03
1 2 3 4
 21/32 Juliusz48 ***** válasza:
83%
Hát ahogy a válaszokból elnézem, a jólét elveszi az emberek eszét. Sokan túlértékelik magukat, és nekik a pofára esés elveszi az életkedvüket is. Ráadásul valamiért nem tanulnak meg mást elviselni. viszont az igényeik valahol a fellegekben járnak. A legrosszab valahogy, amikor az esküt nem tartják magukra érvényesnek, és így lehet párt cserélni mint ahogy a gatyát szokás.
2022. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Meton ***** válasza:
Én azért visszakérdeznék, hogy Emilia Clarke, vagy Scarlet Johanson normálisnak számít? Vagy mit jelent az, hogy normális? Úgy értem, hogy normális nő szerintem létezik, inkább az a kérdés, hogy miért nem találsz ilyet? Vagy nem elérhető? Jó lenne tisztázni, hogy mi az elvárás.
2022. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

22: a "normális" általában az amit az illető annak tart, mert otthon az volt az elfogadott vagy normálisnak mondott a családban, vagy mert valamilyen más helyről (filmekből, környezetből, könyvekből, barátoktól) bizonyos "normálisnak mondott" tulajdonságokból összegyúrt magának egyet.

A kevésbé tudatos emberek azt hiszik hogy amit ők normálisnak mondanak, az a "jó", vagy "általánosan elfogadott", rosszabb esetben még azt is hiszik hogy mindenki, vagy a többség is ugyanazt gondolja, és persze aki mégsem, az csak valami elkorcsosult "abnormális" ember lehet.


Kicsit is tudatos ember tudja hogy olyan hogy "normális" még egy kultúrán belül sem létezik (pl generációnként, sőt életszakaszonként is változik, falu/város között is erős eltérés van, iskolázottsági szint, baráti kör, vallás, politika, családi háttér stb mind nagyon erősen befolyásolják),

ha meg csak párszáz km-t megyünk az országhatáron túl, megint óriásit változik, pár ezer után meg megint teljesen más.


Szóval a "normális" az igazából csak a saját személyes és egyedi preferenciáját jelöli az illetőnél :)

2022. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
68%
14-es, Kroms, Meton jól megfogalmaztátok. Én is így gondolom, semmit sem tudnék hozzátenni. Alapjaiban változik a világ, de úgy gondolom, hogy nem jó irányba.
2022. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Meton ***** válasza:
Szerintem mindenki önmaga tükörképét keresi a másikban. Aztán ha talál valamit, ami nem egyezik, akkor csalódott lesz. Aztán jellemzően mindenki azt várja, hogy kiszolgálják, kényeztessék, de nem törődnek azzal, hogy ennek kölcsönösen kellene működni. Olyan nő is van, aki elvárja, hogy eltartsák. Mondjuk férfi is van ilyen. Szerintem először ezeket a dolgokat kellene rendbe rakni, kellő önkritikával kellene magunkra tekinteni. Szerintem kiderülne, hogy azért a legtöbb nő igenis normális, csak zokon veszik, ha rabszolgalént kezelik őket.
2022. dec. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

Azt felejtik el sokan hogy a Természet és Evolúció szempontjai alapján édesmindegy hogy az ember boldog-e egy párkapcsolatban vagy nem, "normális"-e vagy sem stb. Az egyetlen ami számít, hogy legyen belőle életképes utód. A boldogság/harmónia/stb nem számít, csak ha az véletlenül a fő célt is támogatja. De ha jobban megvizsgáljuk, mindig csak a boldogság/harmónia stb REMÉNYE az ami motivál és előrevisz, maga a boldogság állapota nem. Sőt az pont hogy tespedésre, megállásra késztet, tehát az Élet céljaival ellentétes. Pont annyira fogjuk csak pillanatokig érezni hogy tudjuk hogy létezik és hogy vágyjunk rá, és lehessen mézes madzagként rángatni előttünk hogy olyan dolgokat is megtegyünk amiket boldogan sosem tennénk.

A boldogság az az Élet eszköze amivel minket rángat, nem egy állapot amit ténylegesen külső eszközökkel el lehet tartósan érni.


A keleti filozófiák erre több ezer éve rájöttek, azért fordultak el a világ élvezeteitől (zabálás, szex, pénzhajhászás, gyönyörök stb), mert ezek definíció szerint csak pillanatnyi örömöket okozhatnak. Viszont maga a boldogság elmeállapota valós, azt az elme hozza létre, ezért az elme irányításának képességét akarják elérni amivel az örök boldogság állapotában lehetnek. Gondolj bele, ha pl az orgazmus érzésének kapcsolóját megtalálnád magadban és folyamatosan bekapcsolva tartanád, érdekelne utána bármi is a világban? Akik napokig meditálva ülnek, valójában ebben élnek.


Persze hamar vége lenne mindennek ha nem is enne/inna az illető, annyira jó állapotban van, ezért szoktak "kiegyezni" az Élettel, hogy figyi Élet, mostantól én irányítom az összes érzelmemet és elmeállapotomat, de cserébe minden Életfeladatomat (evés, munka, szeretteim eltartása, stb) szó nélkül, vagyishogy jutalom reménye nélkül megteszem.

2022. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Meton ***** válasza:

Mert nem látod át a rendszert. Az a gyerek felnő, akár akarjuk, akár nem, de ha nem családban nő fel, akkor szinte biztosan bűnözővé válik. A bűnözők meg bomlasztják a társadalmat. Talán arra gondolsz, hogy az ókorban a szülők hozták össze a házasságokat. Van ahol ma is így van, sőt működik is, de akik nem illenek össze, abból nem lesz család.

Keleten is ugyanúgy vannak prostituáltak, sőt még a Biblia is róluk, nem is éppen elítélő módon. Gondoljunk itt Mária Magdolnára, akit maga Jézus védett meg, hogy megkövezzék. Persze, sokan elítélték már akkor is. Persze más a helyzet, ha már férjnél van, mert onnan már a férje jogait is megosztja. De addig azt csinál, amit akar, főleg ha nem is vagyonos családból származik. A zabálást nem tudom, kell-e magyaráznom. Köztudottam hatalmas lakomákat szerveztek. Persze vannak kisebb vallási csoportok, akik így gondolkoznak, ahogy te is, de az átlagemberre nem ez a jellemző. Az arabok is isznak, annak ellenére, hogy nagyon szigorú szabályaik vannak. Biztos, hogy köztük kevesebb az alkesz, de az alkoholt ők is szeretik.

2022. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Kroms ***** válasza:

#26

Ez akkor lenne igaz, ha az emberekre állatokként tekintenénk. Az embernek viszont - az állattal ellentétben - szüksége van életcélra, aminek az eléréséhez pedig fontosak az életkörülmények is. Pl. ha az a célod, hogy egy sikeres cég vezérigazgatója legyél, az nem fog összejönni, ha van egy alkesz feleséged/férjed, aki tönkreteszi a mindennapjaidat. De ha az a célod, hogy heti 6 napot meditálással tölthess, akkor is szükséged lesz harmóniára, a pénzről nem is beszélve...

2022. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
#28, látom nem értetted meg amit írtam. Nem baj.
2022. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Meton ***** válasza:
74%
Céljuk az állatoknak is van, például a szaporodás, vagy a túlélés. De a túlélés eleve ellentétes a társadalommal, ehhez valóban kell az emberi intelligencia, hogy legyőzze a túlélés iránti vágyat. A vallások lényege éppen ez, vagyis hogy a túléléssel szemben az önfeláldozást tartják fontosabbnak. A túlélés arról szól, hogy el kell pusztítania azokat, akik csökkentik az életterét, vissza kell szorítani, hogy sikeresebb lehessen. Persze nem mindenki egyformán gondolkozik, ezért vannak a törvények. Ezért van az, hogy a lopást például elítélik.
2022. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!