Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez logikus? Ha egy botot egy...

Ez logikus? Ha egy botot egy adott pont menten akarunk eltorni, akkor ennek miert 0 a valoszinusege?

Figyelt kérdés
Tudom, h ha vesszunk az adott pont terfogata es elosztjuk a bot terfogataval az 0/valamennyi=0. De nem lenne az logikusabb, hogy ha a pontok darabszamat osztanank egymassal, vagyis 1/oo ami meg nem 0, csak tart hozza . Az elso megoldas szerint a botot el sem lehet torni, de a masodikba mar igen.
2010. aug. 9. 17:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
Hát szerintem se 0, hanem nagyon csekély esély van rá. Nagyon közel a nullához.
2010. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem 0 a valószínűsége, hanem aszimptotikusan tart 0-hoz.
2010. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Harrr ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, nincs a világegyetemben olyan dolog, aminek pont nulla a valószínűsége. Felfoghatatlanul, leírhatatlanul lehet kicsi, de nem nulla.
2010. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

volt lényegében ugyanilyen kérdés, ott úgy volt megfogalmazva, hogy ha a pontnak nincs kiterjedése, akkor a pontokból álló dolgoknak(pl. szakasz) miért van.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Annyit azért megjegyeznék, hogy itt nem sorozatokról van szó, ez az 1/végtelen tart 0hoz meggondolás nem működik itt. Egyszerűen a túl sok pont van ehhez, megszámlálhatatlanul végtelen sok pont van (azaz a pontok száma egyszerűen több, mint az a végtelen, ami határértéknél előjön, így nem tudod itt az analízises határértékes meggondolást használni).


Annak a valószínűsége, hogy a bot pont abban a pontban tör el, valóban 0 - nem tart a 0-hoz, nem is aszimptotikusan tart a 0hoz, hanem egyszerűen 0 a valószínűsége. Ettől függetlenül a botot el lehet törni, ez azért lehet, mert nagyon sok pont van a boton.


Olvasd el a belinkelt kérdésre adott válaszok közül a 2. oldalon lévőket, ott vannak rá képletesebb magyarázatok.

2010. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem értem. A bot eltörése tulajdonképpen egy pont véletlenszerű kijelölése egy szakaszon. Összesen megszámlálhatatlanul végtelen pontot jelölhetnénk ki. Ha a szakasz egy pontja kijelölésének 0 a valószínűsége, akkor az azt jelenti, hogy ugyanakkora valószínűséggel jelöljük ki a pontot a szakaszon belül, mint azon kívül. (Vagy ez így hülyeség?)
2010. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

(Feltéve, hogy a bottörési pontja egyenletes eloszlású...

Hisz elméletben lehetne olyan botot kitalálni, ami mindig ugyanott törik, és akkor arra a törési pontra lenne koncentrálva az 1 valószínűség.)


Komoly galibát okozna, ha a pontokhoz pozitív valószínűségeket rendelnénk. Akkor gondoljunk bele, mennyi lenne a valószínűsége annak, hogy egy tizedmilliméteren fog eltörni a bot. Végtelen, ugye. Hisz a tizedmilliméteres szakasznak is végtelen sok pozitív valószínűséggel rendelkező pontja van.


Azért 0 ez a valószínűség, mert nincs olyan pozitív érték, aminél ne lenne kisebb, így tehát csak a 0 lehet.


az 1/végtelen meg éppen a "limes (1/x) x->végtelen" határérték, ami pontosan 0. (Nem pedig egy "0 közeli dolog"). Mert ugye a végtelen nem egy valós számtestbéli elem, tehát nem értelmezett rá a valós osztás sem.


A botot el lehet törni, hiszen azt senki nem mondta, hogy annak a valószínűsége, hogy egy adott szakaszon törik el az 0 lenne, annak már pozitív a valószínűsége. (És azt sem mondja senki, hogy a bottörés valószínűsége 0.)

2010. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

No várjunk, te kevered a szezont a fazonnal!

"Az elso megoldas szerint a botot el sem lehet torni, de a masodikba mar igen." - ez így nem igaz. Az első megoldás szerint az adott ponton nem tudod eltörni. És ha kellett már valamit töréssel elfelezned, akkor tudod, hogy sosem jön ki pont két ugyanakkora darab, hiába akarod a közepénél eltörni.

2010. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

18:07-s vagyok.


Kiegészítésül: Az, hogy egy eseménynek 0 a valószínűsége, nem jelenti azt, hogy az sosem fog bekövetkezni!

2010. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hanem?
2010. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hanem, hanem..


Pont a kérdésben szereplő probléma adja meg a választ. Vagy akkor játsszuk azt, hogy gondoltam egy valós számra. Mi a valószínűsége, hogy pont a "gyök kettőt" választottam?

???

Az előzőek alapján 0 a valószínűsége, hogy pont a "gyök kettő" tetszett meg nekem a kontinuum sok szám közül.


Pedig én a gyök kettőre gondoltam. Akkor most mi van?

2010. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!