Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A technológia fejlődésével a...

A technológia fejlődésével a jövőben ki fognak találni/el fognak terjedni új sportágak, csapat- és társasjátékok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban láttam ezt az 1998-as "Sportháború" (Futuresport, [link] ) című filmet Wesley Snipes-al, amiben mágneses/antigravitációs "légdeszkákkal" játszanak egy (rendkívül kreatív elnevezéső) "FutureSport" nevű játékot 2025-ben, innen a kérdésfeltevésem...

2021. jún. 29. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg ki fognak találni
2021. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Technológiai fejlődés nélkül is keletkeznek és terjednek új sportok. Annyira nem vagyok képben, de azért tudom hogy létezik crossfit, csapatfrizbi, trambulinos röplabda, vagy ez a magyar fejlesztésű pingpong és lábtengó keverék, és millió hasonló dolog.

Igazából ha az olimpiai programot megnézem, ráférne egy masszív frissítés. Minden tiszteletem a súlylökőké és egyéb tányért, botot és madzagra kötött vasgolyót hajigáló embereké, 100 méteres pillangóúszóké és kormányos nélküli négyes evezőké, de nem igazán látom hogy mitől is olyan kiemelt dolgok ezek, és hogy miért kell 37 különböző számban úszóversenyeket rendezni egy olimpián. Oké, nagyon ügyes hogy x távon y idióta mozgásformával ez vagy az a csávó úszik a leggyorsabban, de valahol abszolút érdektelen is. Vagy hogy 55-59 kg közé eső súlyú hölgyek közül melyik mekkorát tud emelni. Annyi ilyen random fasság van az olimpián, bátran lehetne faragni a programból, helyet csinálva a gyakorlatban, hétköznapi emberek által űzött sportoknak, squash, frizbi, kispályás foci, stb. Nagyszerű dolog hogy lövészetben 15 számban osztogatnak aranyérmeket, de nem lehetne mondjuk az egyik helyett bevenni a darts-ot?

2021. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!