Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Épületgépész segítségét...

Épületgépész segítségét szeretném kérni?

Figyelt kérdés
Szellőzéstechnika vagy légtechnika, klimatizalas, szellozo rendszerek tervezese egyetemi szakirodalmat valaki privátban tudna nekem küldeni vagy linkelni? Nagyon köszönöm!

2021. aug. 3. 13:33
 1/5 anonim válasza:
Mi a kérdés? Mit szeretnél tudni?
2021. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyedi szellőztető berendezést szeretnék tervezni/ építeni, amilyet boltban eddig nem találtam.
2021. okt. 17. 07:17
 3/5 anonim válasza:
Melyik rész az amit nem értesz? Mekkora a cserélendő levegő térfogata, ez fogja meghatározni a ventilátor, légcsatorna méretét. Miből lenne a hőcserélő?
2021. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha különböző szűrőket, szénszűrőt építesz be, hogyan választod ki a megfelelő motort, járókereket, stb. Szeretnék jobban belemélyedni én csak áramlástant tanultam azt is ezer éve..
2021. okt. 21. 09:04
 5/5 anonim válasza:
100%
A szűrőnél nyomásveszteséget kell számolni, és azt hozzáadni a légcsatorna súrlódási és alaki veszteségéhez. A motor teljesítményét még mindig a szükséges térfogatáram határozza meg, a járókerék geometria azt modellezni kell hogy optimális hatásfokkal üzemeljen. Az energiatakarékosság jegyében csak és kizárólag EC (mágnes) motor jöhet szóba, pár év múlva elképzelhető hogy lesz újabb jobb fejlesztés, de most ez a bevált technológia. Zajterhelésre is érdemes odafigyelni valamint a rezgésekre. Sajnos a magyar egyetemi oktatás olyan, ha valamit nem tudsz, nem értesz járj utána ahol akarsz, nem adnak normális és használható szakirodalmat. És ez az oktatási rendszer szégyene. Érdemes idegen nyelvű oldalakon keresgélni, fejlettebb országok technológiái között. Tehát itthon normális szakirodalmat ne várj egy viszonylag friss területről, mint a légtechnika.
2021. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!