Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent a számosság?

Mit jelent a számosság?

Figyelt kérdés

itt ülök a matek házim felett egy órája és egy értelmes magyarázatot sem találtam sehol. Ez az egyik kérdés példának:

|A|=8 és|B| Legfeljebb mennyi az A u B számossága?



2021. szept. 21. 16:35
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

A halmaz elemeinek a számát jelenti.

A |B| után lehagytál valamit.

Ha pótolod, akkor magyarázom tovább.

2021. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A számosság csak annyi, hogy a halmazban mennyi elem van. Például a {4;6;79} halmazban 3 elem van, tehát az elem számossága 3.

A számosság mindig valami nemnegatív egész szám, illetve léteznek végtelen számosságú halmazok, ilyen például az egész számok halmaza, amit Z-vel szoktunk jelölni. Ha a számosság 0, akkor üres halmazról beszélünk.

2021. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A feladathoz annyit kell még tudni, hogy egy halmazban minden elem egyedi, tehát két ugyanolyan elem nincs benne.

{1;2;3} U {2;3;4} = {1;2;3;4}

2021. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
O,köszönöm szépen, mostmár valamennyire értem. :D
2021. szept. 21. 17:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: bocsánat, tényleg lehagytam a végét. Az első feladat pontosan ez:

|A|=8 és |B|=6 legfeljebb mennyi az A u B számossága? Válaszok(mert azok is vannak megadva): 6 vagy 8 vagy 14.

2021. szept. 21. 17:33
 6/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Tehát az A halmazban 8 "valami" van. Ezeket lehetnek számok, színek, gyümölcsök, bármi.

Az unió ugye azt jelenti, hogy legalább az egyikben benne van.

Ha a két halmaznak nincsen közös eleme (pl. az egyik 8 páros számot tartalmaz, a másik pedig 6 páratlant), akkor az uniójukban nyilván 14 szám lesz.

Viszont az is lehet, hogy:

A = {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8}

B = {1, 2, 3, 4, 5, 6}

Ekkor az unió csak 8 számot tartalmaz.

2021. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm szépen. Egyből megértettem.
2021. szept. 21. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű tájékozódási lehetőség. Például arról, mi a különbség a véges és a végtelen elemű halmazok számossága között. [link]
2021. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!