Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A társadalomtudományok miért...

A társadalomtudományok miért nem tartoznak az alkalmazott tudományok közé?

Figyelt kérdés

Egyáltalán miért kell ez a hülye meghatározás?

Elvileg a tudománynak pont az a lényege, hogy alkalmazzuk, másképp sz@rt sem ér nem? A tudomány pedig sztem pont az alkalmazástól tudomány!


2010. szept. 7. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

A tudomány valóban az alkalmazástól tudomány, illetve attól, hogy van haszna, mert hasznunkra válik a mindennapi életben.

Csakhogy a társadalomtudománynak nincs gyakorlati alkalmazása.

Éppen ezért a neve is helytelen, a helyes elnevezés az lenne, hogy humán ismeretek.

2010. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit sarkos leszek, és lehet, hogy nem mindenkinek fog tetszeni.

Egy építőmérnök azt modja, hogy ezt a hidat így kell megépíteni. Megépítik. És az első kósza szellő rombadönti...

A mérnök urat lecsukják, ha hibázott.


Egy társadalomtudós meg például nem mondhatja azt, hogy a holokausztnak 2 millió áldozata volt, mert néhány országban, köztük hazánkban is lecsukják.

Ám ezen kívül, bármilyen baromságot mondhat, hirdethet, kutathat közpénzen. Retorzió nélkül...


Nos emiatt nem sorolom én az alkalmazott tudományok közé a társadalomtudományokat. Mert míg egy mérnök teljes és valódi - akár büntetőjogi - felelősséggel tartozik a tevékenységéért, addig ez a társadalomtudományok művelőivel kapcsolatban nincs így, semmiféle elszámoltatás a hibás tézisekért nincsen.

2010. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

11:48

Teljes mértékben egyetértek.

2010. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

SZerintem az alkalmazott tudományok "körébe" a mérnökök tartoznak.

A természet tudományba a biológusok,fizikusok, vegyészes stb.

Társadalom tudományba meg nem tudom.

2010. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne gyakorlati haszna? az máskérdés, hogy kedves politikusaink nagyívben lesz@rják az ottani kutatási eredményeket!

Retorzió pedig mindekit érhet! tudtommal minden állampolgárra vonatkozik a bünetőjög -.-

2010. szept. 9. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A természettudos mindent tud egy semmiről. Elvész a részletben...

2. A társadalomtudos semmit tud a mindenről. Feloldodik az egyetemesben...


Alkalmazott tudomány?... csak csinál. És nem tud. Erre a kérdésre sem válaszolni.

Egy művész! :))

qrva vicces, mi?...:))

2010. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem volt vicces, szerintem b*zi babinéni vagy!

Komolyan!

2010. szept. 12. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!