Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány wattosnak kell lennie a...

Hány wattosnak kell lennie a villanymotornak?

Figyelt kérdés

Pl van egy pici csiszolókorongod.

Flexed nincs.

De meg tudnád valahogy oldani,hogy legyen egy flexed,valahogy rögzítenéd jól.

Nem feltétlen baromi erőset akarsz csinálni,csak vigye a lemezt,amit vágni akarsz.

Mi a minimum?


2022. jan. 29. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vastag lemez? Milyen anyagbol van? Milyen koronggal? Milyen sebesseggel akarsz vagni?


A kerdesed ertelmetlen, 15W-os motorral is lehet vagni csak az a kerdes milyen gyorsan es hanyszor kell kozben korongot cserelni.

2022. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

15W-os motorral el lehet vágni a vastag alulemezt?

Engem csak az erő érdekelt,hogy ne fullajdon a motor,hanem forgassa a vágó lemezt.

Ennyi.

Gondolom 1150 Watt egy flex,amit már használtam de nem az enyém...

Tehát pörög 9000-et percenként,gyorsan vág.

Ez gyakorlatilag 230 V szorozva X amperral,és kijön az 1150.

Most nem számolom ki,tudom hogy I=P/U

Csak egy olyan mindenes dolgot akartam összerakni,amit berakok egy satuba,és biztonságos,jól rögzítem rá a fúrószárat,vagy éppen a korongot.

És akkor van mindenem,csak nem nagy állat méretű,amivel minden tudok csiszolni,vágni.

Nem feltétlen érdekel a baromi nagy sebesség,csak ne füstöljön el a motor,és tegye a dolgát.

Réz,alu,vas,acél.

Minek korongot cserélni?

Egy flexkorong élettartama 10 perc lenne?Kétlem...

2022. jan. 29. 18:08
 3/23 A kérdező kommentje:

Ja,meg egy satuféleség,mozgatható lenne,a "flex" meg mondjuk helyhez kötött.

Egyszerű megoldások kellenének.

Nem baj,most már tudom,hogy egy fogkefe 15 Wattja is elég a lassú vágáshoz.

Sztem veszek egy villanymotort,és megoldom valahogy.

2022. jan. 29. 18:25
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor először elrepül a vágókorongod, akkor úgyis visszatérsz a hagyományos megoldásokhoz... Addig feltétlenül viselj zárt ruházatot, védőszemüveget és kesztyűt!
2022. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hegesztő,hogy flexelek és hegesztek,se fülvédő se semmi,hogy én vagyok a faxagyerek,és 40 évesen már nem hallok és látok.


Nem repül el,mert jól fogom rögzíteni.

Addig nem vágok bele.

Egy rendes flexnek elrepül a korongja,akkor ne legyen ember a közelbe...

Tudom mire képes.

Ismerem a szerszámokat,stb,csak valami házi megoldást kerestem.

Egy rögzített villanymotor kell,tán egy mozgatható állvány,illetve a villanymotor végére valami,ami be tudja fogadni a fúrószárat,és a korongot a lelkébe.

Ezen gondolkodom,hogy hogyan.

2022. jan. 29. 19:26
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a kérdés hogy milyen, sebeségű vágással elégszik meg az ember. Nagyon saccperkb érzésből 100-120 wattos motorral vékony vágotárcsával már lehetne elfogadható sebeséget produkálni, ugy általában, csavarok lemezek esetében.
2022. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy standard 125 cm-es flex-korongra kell a minimum 300W mechanikus teljesítmény - tehát a motor teljesítményfelvétele 400+ W kell hogy legyen. Ha kicsi a kerületi sebesség, akkor a korong fokozottan fog kopni, mert a termikus oxidáció nem fogja segíteni az anyagleválasztást.


Ha normális flexre sincs pénzed, akkor inkább ne akarj olyan munkákat csinálni, melyekhez komoly gyakorlat és szaktudás kell az eredményességhez. Alkalmi munkára kérd kölcsön egy jó ismerős felszerelését és/vagy segítségét.

2022. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Gyakorlat,tudás van.

Szakmám van,de láttam a neten ilyen házilag készített dolgokat,hol egyszerűbbet,hol bonyolultat.

A végeredmény nem lett rossz.

Házilag készített szerszámok gyártásában nincs.

2022. jan. 29. 20:18
 9/23 anonim ***** válasza:
Mitől lenne olcsóbb és/vagy jobb egy házilag barkácsolt gép egy tömeggyártott gyárinál? Mennyibe kerül a személyes munkaidőd?
2022. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jelenleg ki lettem paterolva a helyemről,és...

Hát ja...

Régen megtaláltam a boldogságot az ilyen dolgokban,és mivel nincsenek nagy eszközeim,így akarnék kisebb dolgokat készíteni.

Nem bírom ezt a semmittevést.

De vannak egész jó,szép dolgok,amikbe belevágnék.

Apró tárgyak.

2022. jan. 29. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!