Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány wattosnak kell lennie a...

Hány wattosnak kell lennie a villanymotornak?

Figyelt kérdés

Pl van egy pici csiszolókorongod.

Flexed nincs.

De meg tudnád valahogy oldani,hogy legyen egy flexed,valahogy rögzítenéd jól.

Nem feltétlen baromi erőset akarsz csinálni,csak vigye a lemezt,amit vágni akarsz.

Mi a minimum?


2022. jan. 29. 17:20
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nekem állvány nélkül kéne a cucc.
2022. jan. 31. 21:44
 22/23 anonim ***** válasza:

#13-as vagyok. Kedves kérdező!


"Akkor nekem van más ötletem.


Egy satu.


Rárakva a villanymotor.


Valami szerkezet,ami képes befogadni fúrószárakat.


Valami szerkezet,ami képes vágókorongot,csiszolókorongot egyaránt rögzíteni.


És ez a két szerkezet külön-külön rárakható a villanymotorra.


Így egyszerű."


Ez távolról sem ilyen egyszerű, mert ez így már egy multifunkcionális gép lenne. A sok-sok szerkezet amit említesz mind-mind komoly gépszerkezeti egységek sorozata, és házilagos nehézségük leszármaztathatóak abból, amelyeket a 13-as válaszomban összefoglaltam.


"Ha belegondolunk,akkor a csiszolókoronggal esztergálni is tudok idézőjelbe."

Nem! A munkadarab befogást, a szánok megvezetését nem tudod egyszerűen megoldani,a forgácsolasi paramétereket nem is említve.


Két gépész szakmával és gyakorlattal mondom, hogy nem érdemes ílyen hiányos ismeretekkel belevágnod. Én sem vágnék bele komoly gépészeti tapasztalatokkal, mert egyszerűen nem éri meg.

Olyan gépet érdemes csak építeni, ami nem kapható (pl. célgép egyedi feladatokra) vagy jelentős költségmegtakarítás eseten.



Egyébiránt mit akarsz vágni? Lemezt? Ahhoz nem kell lézervágó. Veszel használtan egy karos lemezvágó ollót, felújítod, és tökéletes lesz.

Zártszelvényeket? Arra legjobb a gyorsdaraboló (ilyet kapsz olcsón mint említettem)

Tömör szálanyagot? Arra szalagfűrészek szolgálnak.


A teljesítményről: 5-10W semmire nem elég, ez csak ámítás, azzal kb. egy nyáklapba tudsz furni 1-es furatot, ennyi.

Hogy érezd a motorteljesítményt, azt mondom, pl. egy 1400fordulatú motrot kb. 150W-ig le tudod fogni a tengelyét kézzel hogy ne forogjon. Na ennyi a 150W akkor gondold meg hogy 10W ehhez képest nudli.

Nem véletlen hogy minden fúró-vágó kéziszerszám teljesítménye kb. 300W-nál kezdődik. Köszörűgépből is csak pusztán amiatt vannak 150W-osok mert a korongok lendkerékként működnek (mint a kocsikban a lendkerék a motortengelyen) és azoknak van energiatároló képességük.


Villanymotoroknak van jelleggörbéje, a gyártó megadja. A hajtott gépnek szintén. A kettő jelleggörbe metszéspontja a munkapont, ahol dolgozik majd a megépített gép. Nyílván van egy nyomatékigény, ezt kell tudnia a motornak a munkaponthoz tartozó fordulaton. Ha nem tudja, akkor túlmelegszik leéghet, ellenkező esetben meg káros rezgési jelenségek lépnek fel a hajtásláncban a túlméretes motor miatt.


Az sem mindegy milyen motor? Sima üzemi kondenzátoros? Indítókondenzátoros? Esetleg egyenáramú?

A jelleggörbék is mások. Kell -e fordulatszámváltoztatás?

2022. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Áttételeken nem is gondolkodtam amúgy.

De ebből beruházás lesz inkább.

Csak lenne már helyem valahol.

2022. febr. 1. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!