Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosság: Állítsam le a...

Villamosság: Állítsam le a motort vagy sem ?

Figyelt kérdés
Egy ipari gépen 6KW-os motor működik. A gépet szakaszosan kell üzemeltetni, azaz megy fél percet, utána fél percig áll. Kérdésem, hogy hogyan fogyaszt többet a motor, ha leállítom arra a fél percre és újraindítom, mikor szükséges, vagy akkor ha folyamatosan járatom ?

2022. szept. 2. 19:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Ilyen adatot nem találtam"

Erre valók az alkalmazási kategóriák, váltakozó feszültségnél AC-1-től AC-23-ig.

Például a Ganz KK gyártmányú DL-K4 - DL-K15 mágneskapcsolóknál a

- mechanikai tartósság 30 millió ciklus

- villamos tartósság

-----AC-3 terhelésnél egymillió

-----AC-4 terhelésnél ötvenezer

ciklus

És még ráadásul a kapcsolható motorteljesítmény is kisebb AC-4-nél, mint AC-2-nál.

És még ráadásul la megengedhető gyakoriság (ciklus/óra) is kisebb.

2022. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, de oszciloszkoppal megmértem pár izzó áramfelvételét. A hálozati feszültségtől féltem az oszciloszkopot, ezért 12-24 voltos izzokat mértem egyenárammal. Az eredmény jellemzően az, hogy hidegen az üzemi áram tizszeresével, tehát 1000 %-ról indulnak. Majd 0.02 másodperc alatt a normál áram közelébe csökkenek kb 130-150 % -ra, és ujabb 0.02-0.03 másodperc alatt be is áll a 100 %-ék, vagyis az üzemi áram. Tehát számotevően nagyon áram, legfeljebb 1-2 század másodpercig fordúl elő. Durva becsléssel átlagban 5-szörös áram lehet 0.02 másodpercig, ami kb 0.1 másodperc normál áramu égéssel egyenértékü energia lehet.
2022. szept. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szirty ***** válasza:

"Tehát számotevően nagyon áram, legfeljebb 1-2 század másodpercig fordúl elő"


De ha már a fogyasztás szempontjából vizsgáljuk ezt a dolgot, akkor én hozzátenném, hogy az izzó kikapcsolás után legalább ennyi ideig nulla fogyasztással még vidáman világít tovább! :)

Így ami "elvész" bekapcsoláskor, azt visszakapjuk kikapcsoláskor...

2022. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!