Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kezdő rakétaépítéshez tanácsok?

Kezdő rakétaépítéshez tanácsok?

Figyelt kérdés

Pár napja találtam rá erre a közösségre, USA-ban elég sokan foglalkoznak hobbi szinten rakétaépítéssel. Nyilván a legalapabb dolgoknak utánna jártam, de olyan komplex a téma hogy még mindig olyan mintha nem tudnék semmit


Szeretem a kihívásokat, így kitaláltam hogy szeretnék egyet építeni, de úgy hogy azt mint egy drónt, irányítani lehessen, ha nem is annyira hatékonyan, de valamilyen szinten.


Fizika, Kémia és Matek része nehezebb számomra, az Informatika és programozás része viszont nem áll túl messze tőlem.


Hol/Hogy tudnék neki kezdeni?


Egyébként milyen engedélyek szükségesek? Erről ahány forrás annyi különböző választ találtam



#rakéta #modellrakéta
2023. jún. 1. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szreritem Európában szinte minden szükséges anyag komoly engedélyek birtokában megvásárolható. Aztán a fellővés engedélyezése? Hát elég érdekes kérdés.
2023. jún. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zcom09 ***** válasza:
100%
Nálunk magánszemélynek gyakorlatilag lehetetlen legálisan rakétát építenie, nem hogy fellőnie. Ha teljesen legálisan akarod csinálni akkor kellenek különböző pirotechnikai engedélyek, a vegyszerek tárolásához végzettség és engedélyek, és még valószínűleg még légtér használati vagy valami ahhoz hasonló is kéne. Meg valószínűleg még jó pár dolog amiről fogalmunk sincs, szóval legálisan nincs reális mód hogy összeszedd az összes engedélyt.
2023. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Először egyetemi szinten járj ki egy kísérleti fizikai szakot és hozzá szervetlenkémia kurzusokat. Utána illegálisan belevághatsz...
2023. jún. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szemléletes biztonságtechnikai oktatóanyag:

[link]


Így jár az, aki a seggéből indítja a tűzijáték rakétát:

[link]

2023. jún. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki esetleg nem hinné az előző linken látottakat:

[link]

2023. jún. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Aki képtelen megtanulni a helyesírást, ami a magyarban alapvetően a logikán alapszik, az hogyan is akar teret magának a kísérleti tudományokban?!

Atya, Ég!🫣

2023. jún. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

"szeretnék egyet építeni, de úgy hogy azt mint egy drónt, irányítani lehessen"


Pár másodperc üzemidővel, függőlegesen felfelé haladva nem sok irányítás kell neki.


De szerintem se fogod tudni beszerezni a vegyszert. Egy komoly labornak is egy csomó papírmunka mire megvan egy 1% os salétromsav. Te közemberként nem fogsz kapni füstölgő salétromsavat. Ha mégis, lehet a tekesek is kijőnnek vele.


Talán mintha hallottam volna sportszerű víz + sürített levegő rakétákról, olyat, vagy valami más hideg gázos rakétát azért csinálhatnál, de max pár száz méteres magasságrekordokat fogsz csak velük döntögetni.

2023. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ember, nyilván nem a seggemből akarom indítani a rakétát, nyilván haha vicces csak ez nem a kérdésemre adott értékelhető válasz. Atya ég manusnak sincsen jobb dolga mint hajnali 4kor mások helyesírását ellenőrizni és kárörvendően beköpni azt a közösbe. Azt sem kérdeztem meg hogy kell-e hozzá egyetem, és hogy milyen szak.. Biztos csak ott tud az ember tanulni, amúgy minden tudást a széfben őriznek 🙃 Szerencsére az idióta MO-i törvények sem hátráltatnak, annál kicsit nyugatabbra élek
2023. jún. 2. 07:43
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor füttyös-fazékban összeolvasztasz kálium-nitrátot szorbittal, belecsurgatod a rakétatestbe, ledugaszolod egy 63 amperes biztosíték kerámiatestével (ez lesz a fúvóka) - és röpteted!

:)

2023. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!