Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elmúlt egy-két évben miért...

Az elmúlt egy-két évben miért lett ennyire ratyi a meteorológia?

Figyelt kérdés

Még pár órával előbbre sem tudják akár megközelítőleg sem előre jelezni az időjárást. Egyre rendszeresebbek lesznek a komolyabb jégesők míg eddig csaknem 100%-os eredménnyel működött a jégkármérséklő rendszer. Viszont az elmúlt 1-2 évben nagyon pontatlanok az előrejelzések illetve egyre több a jégeső is.

Miért lett ennyire lent a meteorológia színvonala?



2023. júl. 21. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésben megfogalmazott állítás egyszerűen hamis.


Maga a feltett kérdés "ratyi"!

2023. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Az emberi tevékenység miatt a légkörbe kerülő üvegházhatású gázok miatt a légkör egyre több energiát tárol, emiatt egyre kiszámíthatatlanabbul viselkedik. Az eddigi modellek egyre megbízhatatlanabbul jelzik előre a történéseket, új modellek kellenek.
2023. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem lett az, de nem mindegy melyiket "hallgatod"..

Az OMSZ egy nemzetközi rendszer része, adatot kap, adatot ad minden nap déli 12-kor a felső légkörben kell lennie felbocsátott ballonjának, melyről felemelkedés közben folyamatosan kapja az aktuális magasságból az adatokat.

Na most a HÍR TV honnan veszi az adatokat és a többi? Mert az pénzbe kerül..

2023. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy tudom, azt a rendszert már nem használják, ahogy régebben lőtték szét a jégesőt hozó felhőket. Az okát nem tudom.

Az időjárás valóban változott, nem működnek már a régi népi megfigyelések sem.

Az előrejelzés színvonala pedig szerintem is borzalmas, de nem 1-2 éve. Van az kicsit több is. Pár órával előre nem tudják megmondani sokszor a várható időjárást. Direkt olyan kifejezéseket használnak, hogy ne tudj belekötni. Pl régen nem volt ez a százalékos eső előrejelzés. Most, ha 10℅ és te bőrig ázol, akkor is mondhatja, hogy nem zárta ki a lehetőségét. Kb a szomszéd Mari néni is tudna hasonlót előadni.

2023. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én az Időképet szoktam figyelni, közel sem olyan pontos az előrejelzés mint 1-2 évvel ez előtt.
2023. júl. 21. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Mivel a kormánypolitika szeretné befolyásolni az időjárást is, ezért a meteorológusok (elkerülendő az incidenseket, amikre már volt példa az elmúlt években) megpróbálnak a kormány (és a kormányfő) kedvében járni, ami csak homályos előrejelzésekkel lehetséges.
2023. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

"Én az Időképet szoktam figyelni"

Annak kevés köze van a meteorológiához.

Néhány alap információból számítógép modellezi le a várható időjárást, órákra lebontva kiír százalékos esélyeket a csapadékra, aminek sok értelme nincs, vagy lesz eső, vagy nem.

Még az észlelési adatokból is több információ lehet hasznos, mint az algoritmusokkal legyártott másfél napos előrejelzésekből.

2023. júl. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

A jégkármentesítést az emberek kérésére leállították. Ez volt a nép akarata, hát megkapták. Ez van.


Az előrejelzések azért bizonytalanabbak mert nagyon instabil a helyzet és nagyon gyorsan változik.

2023. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gungasam ***** válasza:
100%
Én elégedett vagyok a meteorológiai jelentésekkel. Mindig többet is megnézek és nagyjából fedik a bekövetkező valóságot. Végül is ez a jóslás egy formája sok adattal grafikonokkal felhőtérképekkel megtámogatott jóslás. Előrejelzés. Soha nem írják , hogy ez tuti és mérget vehetsz rá! Valahol van igy front és mire ideér nem annyi idő tellik el mint kiszámolták, meg közben bekavart neki más is és mégsem olyan hideg vagy több lett a felhő. Azonkívül amilyen gondok vannak, lehetnek még az globális éghajlattal örülhetünk ha egyáltalán meg lehet jósolni valamennyire a változást.
dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!