Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a kőolaj állati/növényi,...

Ha a kőolaj állati/növényi, vagyis elpusztult élőlényekből van, akkor ez hogy került egy helyre?

Figyelt kérdés

Ez csak véletlenül eszembe jutott.


Hogy került oda az a sok állat, egy helyre?

Jó, tudom hogy ezek azért nagyobb kiterjedésűek. De egy állat méretéhez képest pld elképzelhetetlennek tartom, hogy mind egy helyen lett volna.


Valamint ekkora mennyiségű állatok? Hogyan? Szintén nem tudom Elhinni.


2023. szept. 6. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen, lassan egybetúródtak a mechanikai inhomogenitások a geológiai zárórétegek között.
2023. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem egyszerre halt meg több ezer dinó és dobták be egy tömegsírba.

Évmilliók alatt alakult ki, leginkább döglött algákból és planktonokból.

2023. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták többnyire nem elefánt temetőket kell elképzelni, hanem apró halott algák és planktonok tonnáit, melyek lesüllyedtek az akkori tengerfenékre.

Hogy ebből ma nagy és gazdaságosan kitermelhető mezők alakuljanak ki, még kellettek kedvező geológiai adottságok is. Azaz megfelelő porózus(tároló) és nem porózus (szigetelő) kőzetrétegek.

2023. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
99,9% növényi. Ne dínókat képzelj el, hanem párfrányerdőket és mikroorganizmusokat.
2023. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Növényire gondoltam én is, de a Wikipédia hibásan állati eredetűnek írja.

Vagy ez van elirva, vagy az állatokat valaki egyhelyre pakolta 🙂

Köszi srácok

2023. szept. 6. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:

A "Nyócker" című filmalkotásban bemutatják, hogy hogyan került egy nagy gödörbe az a rengeteg mamut - ez komoly!

:)

2023. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tavak keletkezését gondolom el tudod képzelni. A föld alatt is nagyjából ez történik. A folyékony ásványok (kőolaj) az évmilliók során átszivárog a repedéseken és összegyűlik a tömör rétegek felett található porózus zónakban.
2023. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Például 100 millió évekig rétegződnek egymásra a növények, állatok maradványai. Majd az a földkéregdarab lassan belesüllyed, becsuszik más rétegek alá, és ott a mélyben több száz fokon millió évek alatt alakulnak át olajá, gázzá a fossziliák.
2023. szept. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A folyékony ásványok (kőolaj) az évmilliók során átszivárog a repedéseken "


Így van, illetve ha túl mélyre süllyed meleg kéreg magas hőmérséklet "kifele" diffundálja az olajat így a tömör rétegek között összegyűlik.

2023. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!