Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora kihívás lenne a mai...

M dzsuzeppe kérdése:

Mekkora kihívás lenne a mai építészeknek, mérnököknek modern gépekkkel felépíteni a ghízai nagy piramist?

Figyelt kérdés
Szerintem három évi munka, ha megfelelő anyagi támopgatást kapna a projekt. Persze semmi értelme se lenne ilyet csinálni, de érdekes eljátszani a gondolattal.

2023. szept. 11. 12:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
79%
Csak vicceltem.
2023. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
91%

Én mondtam, hogy az ufók építették. De csak viccből. Nem gondoltam komolyan.

Nem az ufók építették. És utálom az ezósokat. Elb@sznak mindent. Nem lehet beszélgetni, csak a véleményüket nyomatják, ami f@sság.

2023. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
78%

Én meg megerősítettem, hogy ők voltak, de szintén csak viccből.


Hogy a fenébe lehet a Csillagkaput lepontozni?!

2023. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
35%

Tipikus: ilyenkor teleoffoljátok, poénkodjátok, hogy az igazán értékes leleplező hozzászólásokat elfedjétek. Nem az egyiptomiak építették. Most sem tudnak semmit építeni. Annak idején az egyszeri őskori,ókori embernem lett volna motivációja, ereje, logisztikája, energiája ilyen monumentális építmények kivitelezésére szerte a világon egymástól óceánokkal elzárt kontinenseken.


Ezeket egy technológiaiag még a mi felettünk is álló lények építették

[link]


[link]


[link]

2023. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
91%

#54


Nem meglepő hogy sok piramis van szerte a világon. Szó szerint az egyik legegyszerűbb alakzat és ezt a legegyszerűbb is megépíteni.



Kezdj el mondjuk legózni és meglátjuk hogy a 2 emeletes ház vagy a piramis okoz-e nagyobb nehézséget. A piramisban szó szerint csak annyi bonyolultság van hogy az építőanyagot el kell vinni A-ból B-be

2023. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
25%
Nem az, hogy piramis van. Hanem hogy ugyanazzal a technikával építették. Viszont sok specifikus piramist ugyanúgy tájoltak, ugyanolyan egyediséggel láttak el miközben egy óceán választotta el őket
2023. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

30

A király kamerából induló járat kijut a piramis szeleig - pl ma is ezen keresztül van megoldva a piramis szellőztető rendszere (természetesen modern gépekkel, a gépészet jelenleg a közvetlenül a kings chamber bejárata előtti mesterségesen fúrt alagútban van, amit amúgy pont au említett szellőző jártok vizsgálata miatt bontottak ki). Valóban el volt tomodve de már évtizedekkel ezelőtt kitakarították, a törmelék vélhetően nem az építők munkája volt, hanem az évezredek alatt felgyülemlett törmelék.


Abban viszont maximálisan igazad van, hogy a járatok semmiféle csillagra nem mutatnak és főleg nem süt be rajtuk a nap, lévén nem is egyenesek hanem többször irányt és szöget vált mindkettő...

dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!