Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell azt kiszámolni,...

Hogy kell azt kiszámolni, hogy egy mondjuk 75 kg-os tárgynak "mennyi lesz a súlya" amikor 50 cm-ről földet ér?

Figyelt kérdés

2023. nov. 2. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Súly alatt gondolom a földet érés során ható erőket érted. Nincs rá képlet, több dolog függvénye, és egyébként se írható le egy számmal, mert a leérkezés első pillanatától az utolsóig változik.

Számít a talaj és tárgy keménysége, a tárgy és a talaj közti érintkezési felület, amire ha nem tökéletesen egyszerre érkezik a tárgy, akkor mindenféle nyomatékok is játszanak... egyszerűbb lenne leírni konkrétan mit ejtesz mire, bár szerintem akkor se tudunk segíteni.

2023. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több peremfeltétel megadásával...
2023. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írják, ez sajnos nem elég.

A földet érés pillanatában van egy v=g*t sebessége ahol a t=(2s/g)^1/2

Ez eddig oké, számítható. Viszont ha nem tudjuk, hogy mennyi idő alatt fékeződik le a test, akkor kénytelenek lennénk tökéletesen rugalmatlannak tekinteni a testeket és nullának venni a lassulás időtartamát. Ami viszont az a=Δt/Δv képlet alapján értelmetlen, végtelen nagy lassulást(a) jelentene. Ami pedig a jól ismert F=m*a képlet szerint végtelen erőt adna megoldásul.

2023. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapnak, becslésnek azt vehetjük, hogy ha pl. a test 5 cm benyomódással állt meg, akkor a tizede úton átlagosan a súlyának 10-szerese erő, ill. 10g lassította.

Ekkor a gravitáció és a lassító erő ugyanannyi munkát végzett.

A valóságban nem egyenlőek: az energia részben alakváltozásra, melegedésre, vagy a szétfröccsenő homok mozgási energiájára is fordítódhat.

2023. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy nem reagáltam. Már elég sok idő telt el azóta...Egy ideig próbálgattam megérteni, de a legvalószínűbb, hogy a nem csekély mértékű étel és alváshiány miatt rendkívül rossz volt az agyam kapacitása. És még mindig az, így tehát jelenleg sem tudok már ezen gondolkozni. Majd, ha változnak a körülményeim (nem látom, hogy mikor, és nem valószínű, hogy a közeljövőben), akkor ismét előtérbe helyezem.

Ezzel szeretném most lezárni a kérdést, ugyanakkor köszönöm szépen a mindenkinek a segítő választ!


(Hogy alátámasszam az álllapotom, itt van egy kérdésem, amiben némi dolgot lehet olvasni a helyzetemről: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_.. )

dec. 28. 12:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!