Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Extrém éhezés ... gyümölcs...

Extrém éhezés ... gyümölcs csillapította az idegfájdalmamat...? - A témához némileg értők, és nem kontárok válaszait várom!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Már évek óta éhezek a napok túlnyomó részében. Emellett a körülmények is rendkívüli módon irritálnak, ezentúl rendszerint alváshiányom van, és az elmúlt több mint 1 évben sokat fáztam. Legyen elég annyi, hogy hideg környezetben lakok, több részletet a hitetlenkedés elkerülése végett nem kívánok írni. Olyan idegfájdalmaim vannak, amiket alig él át néhány ember. Éhezés, nyugalom-, és alváshiány következménye lett.

Nem csupán a mennyiségi táplálékból van hiányom, hanem a minőségi táplálékból is. Számos olyan éhezést éltem meg, amit az emberek 99%-a teljesen biztosan nem, sőt még hallani se hallottak róla. Ezért most ezt nem is részletezem. Sóm sincs már legalább 2 hónapja - lásd jobban a minőségi és ízetlen táplálék hiányát. Olykor van rendes ételem, de nem kívánok a részletekbe belemenni.

A múltam / felvezetés után: Az elmúlt napokban megint rendkívül borzasztó ízű "ételeket" kellett ennem, mert nem volt más. Dohos bab (só és minden fűszer nélkül - ez utóbbit eceteztem, valemnnyire eltűnt a doh szag, de nem volt kellemes megenni), és köles magában (só és minden fűszer nélkül). Fázás miatt alig aludtam tegnap, illetve ma. Ismét rendkívüli éhezést tapasztaltam és igen rendkívül frusztrált lettem zavaró hangot hallatán, igen rendkívül – ilyen jellegű frusztráltságot az emberek túlnyomó többsége sose él át. Próbáltam enni a kölesből, aminek 1-1 aprócska falatja is alig akart lemenni a torkomon. Néhány apró falatot ettem, de elégtelen volt, semmi változás nem történt, sőt a semmilyen ízétől is undorodok, de nincs más. Eszembe jutott, hogy vannak illóolajaim. Igen... illóolajok vannak, étel nincs...kérlek ne kérdezzetek a részletekre, fogadjátok el. Vanília kivonat, narancs és citromfű illóolajat használtam (lenyeltem 1-1 nagyon kicsi cseppet). A vaníliánál és narancsnál tapasztaltam, hogy valamivel jobban vagyok, a citromfű túl erős (csípős) volt, ezért kiköptem. Ezek után eszembe jutott, hogy van ömlesztett gyümölcsteám – igen, gyümölcsteám van, ételem nincs... Elővettem és kikaporgáltam 1-1 aszalt gyümölcsöt. Azonnal – ismétlem azonnal! – éreztem, hogy kezd alább hagyni a rendkívüli frusztráltság. Valami elképesztő érzés volt. (Gyümölcsöt se sokat ettem a múlt időben. Ha valaki közületek nagyon kevés gyümölcsöt eszik, akkor ossza el 10-zel, 20-szal - körülbelül ennyied részét ehetem, mint amit ti esztek.)

Jó, és akkor a kérdés: Melyik gyümölcsnek a hatása hozhatta az azonnali hatást? Erről az ömlesztett gyümölcskeverékről van szó: [link]

És milyen más instant fájdalomcsillapító ételek / növények vannak? Értem, hogy táplálkozzak, de nem tudok hozzá jutni élelmiszerekhez... végtelenül nehéz és bonyolult az életem.



#fájdalom #éhezés #idegfájdalom #Táplálék hiány
nov. 10. 09:30
 1/8 A kérdező kommentje:

A kérdés egyik felét meg tudom válaszolni: alma volt

Viszont az almának melyik összetevője eredményezhette ezt a hatást? C-vitamin tartalma? Vagy mi?

nov. 10. 09:46
 2/8 anonim válasza:
67%
Miért nem dolgozol? Étel nincs de internet van? Bocs de furcsa ezt elképzelni
nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Azonnal – ismétlem azonnal! – éreztem, hogy kezd alább hagyni a rendkívüli frusztráltság.- Melyik gyümölcsnek a hatása hozhatta az azonnali hatást?"

A gyümölcs cukortartalma okozta. Már a szádban az édes íz hatására megindulnak a cukor emésztésével kapcsolatos hormonális folyamatok (nyál amiláz, inzulin kiválasztódás), és a cukor endorfin termelődést is okoz. Az endorfintól pedig jobban érzed magad. Fájdalomcsillapító hatása is van.

nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az átélt körülményekből keletkezett betegségeim miatt nem dologozok, mert azok extrém módon hatással vannak rám minden egyes nap, bármely órában.

Szülői támogatás... nem mindenre adnak....ne keresd a logikát náluk, egyéni a gondolatmenetük (természetesen negatív értelemben). Meg van kötve a kezem... Bocsánat, de a viszonyunkat és a helyzetemet nem kívánom tovább részletezni.


Köszönöm szépen 3-as, de felmerül egy kérdés. Mézem volt, de egyáltalán nem kívántam, talán sokat is ettem előtte belőle, és lehet, hogy azért nem kívántam már – igen, mézem volt, más alapvető, kalória alapú ételem nem... – Az aszalt almában pedig nincs olyan túlzottan sok cukor, főleg nem 1-1 csipetben, hogy az – mint írtam, idézem – "azonnal!" hasson. Szerintem valami másnak kellett lennie a hatóanyagnak. (És én a savanyú íznek az összetevőjében keresném a választ, mert rendkívül jó érzés volt savanyút enni. Ami pedig rendkívül jó érzéssel tölt el, az a szervezet számára hasznos – mármint legalább a természetes (és nem feldolgozott) élelmiszerek esetében.)

nov. 24. 20:09
 5/8 anonim válasza:
Mivel töltöd a mindennapod?
dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezzel a mondattal oda akartál kanyarodni, hogy felelőtlenül elpocsékolom azt és valójában lusta, trehány stb. vagyok? Legyél csak benne ilyen (vagy ebben az) életkörülményben és akkor tedd fel ezt a kérdést magadnak. De tudom, sokan állítják "Tudóm miről beszélsz. Én is voltam ilyen helyzetben."

Szeretném lezárni ezt az egész kérdést. Köszönöm, ha megérted.

dec. 8. 21:23
 7/8 anonim válasza:
100%
Csak egy szimpla kérdés volt, hamár fennebb írtad hogy nem dolgozol, de nem sértegetni akartalak ezzel. Minden jót!
dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor bocsánatot kérek az előbbi hangvételért. (A szemszögemből ez volt a legvalószínűbb következtés.)

Köszönöm!

dec. 28. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!