Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kiszámolni az a·b...

Hogyan kell kiszámolni az a·b vektort?

Figyelt kérdés

Kérnék egy kis segítséget,ugyanis elakadtam az egyik feladatban. A feladat úgy szól,hogy: határozza meg az a+b és a-b vektorok hosszát, ha |a|=12 |b|=10 és a közrezárt szög 80°.

Én eljutottam odáig,hogy a•b=|a|•|b|•cos alfa. Ki is jött az eredmény,hogy a•b=20,83cm. Na és itt akadtam el,hogy hogyan tovább. Valaki tudna segíteni?



jan. 24. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Rossz irányba índultál el.


Rajzold fel az a és b vektorokat (elég egy vázlat is, nem kell nagyon pontosnak lennie), majd rajzold fel az a-b vektort. Látod, hogy kapsz egy háromszöget, melynek a harmadik oldalát kell kiszámolnod.


Ugyanez az a+b vektorral is, annyi a különbség, hogy a bezárt szög 100°-os lesz.


A skaláris szorzattal itt nem érsz semmit.

jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1es ne mondd hogy skalárszorzattal nem ér semmit mert nem igaz.


(.al jelölöm a skalárszozást)


|a+b|=gyök[(a+b).(a+b)]=

=gyök[a.a+a.b+b.a+b.b]=

=gyök[|a|^2+|b|^2+2a.b]


Az a.b-t kiszámoltad már, a többi meg van adva így csak be kell helyettesíteni.


Amikor a-b hosszát akarod számolni akkor ugyanígy, csak figyelni kell az előjelekre.

jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
jan. 25. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!