Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell integrálni?

Hogyan kell integrálni?

Figyelt kérdés

A deriválás nem tűnik vészesnek, de állítólag az integrálás a reménytelen kategória :( A deriválásra ott vannak az egyszerű szabályok, de pl az integrálásnak mi a lényege? Hogy kell? Azt tudom, hogy a függvény alatti terület meghatározására jó, csak lövésem sincs hol nézhetnék utána, mert amit a Wikipédián találtam attól lefagyott a rendszer az én fejemben). Valaki leegyszerűsíthetné, leírhatná dióhéjban a lényegét, vagy plz küldjetek valami használható linket...


Például egy x^2 függvény alatti területet hogyan számolom ki a (2;5) intervallumon?


2011. márc. 13. 22:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt ne írjátok, hogy órán majd megtanulom, mert a deriválást is netről értettem meg, ilyen alap dolog nem jött át órán :D
2011. márc. 13. 22:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Lényegében a deriválás fordítottja. Tehát ha x^2-et akarod integrálni, akkor azt a függvényt keresed, amit ha deriválnál, x^2-et kapnál. Ez a függvény pedig nem más mint 1/3*x^3 + c, ahol c egy tetszőleges konstans. Határozott integrált (vagyis a függvény alatti területet) pedig úgy számolsz, hogy a primitívfüggvénybe (most ugye 1/3*x^3) behelyettesíted a felső határt (5), majd kivonod belőle az alsó határ (2) behelyettesítésével kapott számot.
2011. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel alapszinten, akkor Bárczy Barnabás integrálszámítás című könyvét szerezd be.
2011. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:42


Köszi. Annyira nagyon nem érdekel, csak meg kell tanulni majd itt a PMMK-n... De beszerzem majd a könyvet köszi.

2011. márc. 14. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha csak konyítás szintjén akarod megérteni, akkor a következő oldalt tekintsd meg:


[link]


Jobb oldalt van egy táblázat, ahonnan kiválaszthatod az integrálást.

2011. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hasznos egy oldal...


Ha ez a konyításszint akkor az alapszint nem tudom mi :D Na meg a többiről nem is beszélve...

2011. márc. 14. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Na sikerült kiszámolni a területet?
2011. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, de ezt csak példának írtam, igazából nem konkrét feladat volt :)
2011. márc. 20. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!