Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudományban jártas emberek,...

Tudományban jártas emberek, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

most találtam egy írást,és sajnos az én ismereteim nem elég ahhoz hogy helyesen ítéljem meg a cikk valóságtartalmát.

[link]

tényleg létezik ilyen hogy rH,mert én még soha nem hallottam róla.


2011. aug. 22. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Valóban létezik ilyen, hogy "rH". A "pH"-tól eltérően az rH (vagy rH2, relative Hydrogen) a hidrogéngáz-nyomását, illetve az elektronok számát jellemző kémiai mennyiség, redoxpotenciál. Ez az oxidáció, illetve a redukció foka, mely az oldott anyag és a víz közötti elektroncsere szintjét mutatja meg.
2011. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat:)

Úgy látom te eléggé jártas vagy a témában,mert sokat kerestem neten róla ilyen egyszerűen leírva sehol se találtam.Viszont még mindig lenne pár kérdésem,hogy pontosan hol is használják ezt,nem igazán tudom elképzelni mi is ez valójában,esetleg van köze a redoxipotenciálhoz.

előre is köszönöm a válaszodat,ment a zöld kéz!:)

2011. aug. 23. 21:54
 3/3 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%

Az belinkelt honlapon olvastam:

"A vízbe vezetett klór a vizes közeg elektron készletét csökkenti"

Ez így baromság. A vízben nem tudnak az elektronok megmaradni, hiszen mindig vannak a vízben kationok. Még akkor is van benne kation, ha kémiailag tökéletesen tiszta vízről van szó. Vizes közegben létre lehet ugyan hozni egy kevés hidratált elektront (nagy energiájú gamma-sugárzással, béta-sugárzással), viszont azok nagyon rövid életűek.

Így aztán nincs értelme az elektronaktivitásnak sem vizes közegben,

DE például ha valaki folyékonyra hűtött ammóniába fémnátriumot old fel, akkor már van értelme elektronaktivitásról beszélni. Ezt azonban nem rH-val, és nem is rH2-tel jelöljük. Hanem pe-vel, ami egyenlő -lg[szolvatált elektronkoncentráció]. Tehát, ha a van mondjuk 1 köbdeci oldószerben (én példámnál folyékonyra hűtött ammónia) 0,15 mol elektron, akkor az elektronaktivitás -lg0,15 = 0,8239


Mindenki látott már életében akkumulátort, ceruzaelemet. Mindenki tudja, hogy ha rövidre zárja, akkor gyorsan lemerül. Ha az akkumulátorok vizes oldatában lenne oldott elektron, akkor azok mindig rövidre zárnák az akkumulátort, és nem lehetne használni.


Térjünk vissza a cikkhez. Újabb gyönyörűség:

"A pH fogalma túl ismert ahhoz, hogy itt foglalkozzam vele. A pH érté­ke 0 és 14 között változik."


Egy ilyen hiba gimiben még elmegy. De ha ezt egy vegyészhallgató mondaná egy vizsgán, tuti kib@sszák. Talán az egyetemről is eltanácsolja a tanár.


A pH értéke nyugodtan lehet negatív szám! Például egy 2 mólos sósavoldat pH-ja -0,3 (kerekítve). Ha a hidrogénionok koncentrációja (aktivitása) 1 mol/köbdeci fölött van, akkor a pH bizony negatív.

És az is hülyeség, hogy a pH nem lehet 14-nél nagyobb. Ha a hidrogénion koncentrációja kisebb, mint 10^-14 mol/köbdeci, akkor a pH nagyobb, mint 14


A pH-ás baromság után nem olvastam tovább a cikket. Kár erre időt vesztegetni.


Ha egy kicsit tovább szörfözöl a honlapon, akkor rábukkansz erre

[link]


A pofa árulni akar valamit jó pénzért. És hogy többen vásárolják, megcsinálta ezt a honlapot.


És a legnagyobb poén: Miközben ő azt állítja magáról, hogy Belgiumban professzori címet szerzett, ennek semmi nyoma az interneten!

2011. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!