Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az IQ vagyis az inteligencia?

Mi az IQ vagyis az inteligencia?

Figyelt kérdés
Nem akarom mondani nekem 13 évesen 137-es IQ-m van és kitűnő vagyok de ismerek olyat is akinek 81-ese van és egyetemet végzett! ulajdonképp az nem az okosság vagy hogy is van ez!

2012. júl. 2. 22:45
1 2
 11/15 Alaque ***** válasza:
44%

De nagy parajok vagytok. Attól, hogy fiatal valaki, még lehet válaszolni a kérdésére, és bár a helyesírás, a nyelv helyes használata sokat elárul az emberről, az intelligenciáját pont nem!

Szóval: az intelligencia meglehetősen nehezen körülhatárolható valami. Szerintem leginkább az okosságodnak (ami a testi erő szellemi párja), a neveltetésednek és a természetednek van köze hozzá, ezekből áll össze. Az IQ pedig az, amit az IQ-tesztek mérnek, semmi több. Az okosságnak is szerepe lehet az IQ-teszt eredményében, de találkoztam már ostoba emberrel, aki az IQ-tesztje alapján közel áll a zsenialitáshoz. Ahány IQ-tesztet kitölt az ember, annyi eredmény. Erősen rájátszik pl. a pillanatnyi hangulatod. Szóval ne szállj el magadtól! Attól, hogy néhány képrejtvényt ügyesebben megoldottál, még nem vagy jobb senkinél. :P

2012. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az IQ, azaz a intelligenciaquotiens (intelligencia hányados). Ez egyfajta általános intelligenciát mutat, a logikus gondolkodás képességét. Az átlag a 100as IQ. Egy szórással, azaz 15-tel magasabb eredményt csak a populáció 15,9 százaléka ér el. Két szórásnyival az átlag felettit pedig csak 2,3 százalék.

IQ=mentális kor/élet kor*100. Persze 15 éves kor után az iq nem növekszik jelentősen, viszont azt tudjuk, hogy akiknek gyermekkorban magasabb volt az iq-juk, azoknak felnőttkorukban is magasabb lesz. Ez alapján, már bonyolultabb módszerekkel számolják a felnőttek iq-ját.

Viszont ha valódban meg akarod mérni az IQ-dat, akkor egy valódi, IQ tesztet kell elvégezned. Az online tesztek, nekem is rendszeresen 160 feletti IQ-t adnak ki, de azok egyáltalán nem pontosak. De még a valódi IQ tesztek sem, hisz csak pillanatnyi elmeállapotot mérnek, ráadásul lehet "gyakorolni" is a feladatokra. De úgy anblock, ezeknek az IQ teszteknek a validitása egy elég összetett téma, amiről kapásból lehetne három oldalt írni. A tesztek általában egy adott típusú intelligenciát mérik, viszont vannak az intelligenciának olyan vonatkozásai, amit ezek a tesztek egyáltalán nem mérnek.


Összességében véve ne szállj el magadtól, mert nincs 137-es IQ-d.

2012. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 2xSü ***** válasza:

Írtak itt előttem már az IQ-ról. Annyit hozzátennék, hogy az IQ gyerekkorban kb. úgy nő, mint a testmagasság. Vannak hirtelen növések, majd stagnálások. Ugyanez áll az IQ-ra is. Az egyik évben kimagasló a többiekhez képest, a másik évben a többiek lekörözik. Pont ezért nem lehet 17 éves kor alatt általános IQ-t mérni, csak egy pillanatnyi helyzetet lehet megállapítani.


Az intelligenciának van többféle formája, típusa. Az IQ tesztek általában leginkább a logikai intelligenciát mérik, ami egyfajta problémamegoldó, problémamegértő képesség. Szigorúan elméleti szinten kimagasló IQ-val is lehet valaki műveletlen, ellenszenves, tahó. Persze a magasabb IQ általában magával hozza az ember érdeklődését a világ irányában, így az illető többet ismerhet meg, jobban értheti a körülötte levő világot. De ez nem törvényszerű. Láttam már tahó buta mensást is, bár nem ez a jellemző ugye.


Alacsony IQ-val is remekül lehet ám boldogulni. Egy egyetem elvégzéséhez nem feltétlenül kell magas IQ. Ha valaki jól bemagolja az anyagot, jól megtanulja a különböző problémákra a recepteket, akkor remekül tud boldogulni az életben.


Kicsit olyan ez, mint a sakk. Meg lehet érteni a játékot, ráérezni a lépésre, továbbgondolva az állást, megnézve azt minél több aspektusból. Meg meg lehet tanulni egy csomó nyitási módot, hogy milyen lépésre melyiket érdemes válaszolni. Ez utóbbi nehezebb, de akár még hatékonyabb is lehet. Sőt egy 0 IQ-val rendelkező számítógép is képes rá.

2012. júl. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alaque ***** válasza:

Én inkább úgy vettem észre, hogy nem (csak) kimondottan az okosság növeli, úgymond, a világra való nyitottság, a széles látókör kialakulásának lehetőségét, hanem a inkább neveltetés és egyéb külső tényezők. Aki ezek hatására érdeklődővé válik, nyit az új dolgok felé, az egyre tapasztaltabb lesz, és ennek következtében intelligensebbé válik, aminek hatására még érdeklődőbb lesz, még többet akar tapasztalni, még többet tanul, eközben még intelligensebbé válik, aminek hatására még érdeklődőbb lesz, töttörötöttörö :) Fraktál ez :)

És az IQ-hoz mindennek elég kevés köze van, bár természetes, hogy aki több dolgot tapasztal, több oldalról megvizsgálja ugyanazokat a dolgokat, az könnyebben teljesít jól egy IQ-teszten, de a magas IQ nem garantálja azt, hogy valaki fasza gyerek lenne.

Gondolom, abban mindnyájan egyetértünk, hogy attól, hogy valaki egy 150 kilós hústorony terminátor, még nem lesz több senkinél emberileg. Ugyanez áll az IQ-ra, intelligenciára, okosságra, meg úgy általában minden ilyesmire egyaránt.

2012. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Üdv! Nekem is 137-es IQ-m volt, de még oviban. Akkor még nem volt flash video, csak fa építőkocka, matchbox. Szóval igen, hivatalos tesztet csináltam, de tisztában vagyok vele, hogy nem jelent túl sokat. Bár programozó szerettem volna lenni és az is lettem, és sok mindenhez értek, szóval nem panaszkodom. Sok sikert az élethez:)

Ja, és ajánlom figyelmedbe az érzelmi intelligencia megismerését is. Igen, ilyen is van és szerintem sokkal fontosabb, mert a szociális rangoddal fogsz sakkozni az életben, nem az IQ-dal. Lehetsz hülye, de szociálisan és érzelmileg fejlett, de okos és cserébe társadalmi szempontból csődtömeg. Ne akarj egyik szélsőségbe sem tartozni, jobb lesz neked a normális élet:)

2012. júl. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!