Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fény miért hullámtermészetű?

A fény miért hullámtermészetű?

Figyelt kérdés
Mármint miért hullámmozgással terjed, miért nem egyszerűen egyenesen? És a különböző sugárzások, vagy bármi más, ami hullámmozgással terjed, az miért így csinálja?
2013. szept. 15. 16:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
0%
A fény nem hullám, hanem részecske.
2013. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Biztos sokat vitatkozhatnánk ezen, de a fény hullámtermészetű is, sajnálom, hogy nem tudtad.

De ne ezen vitatkozzunk, inkább koncentrálj erre a kérdésemre:

"És a különböző sugárzások, vagy bármi más, ami hullámmozgással terjed, az miért így csinálja?"

Na erre szeretném a választ.

2013. szept. 15. 17:35
 3/36 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a link, ha megnézed és egy kicsit lejjebb tekersz, láthatod azt az egyre sűrűbben hullámzó csíkot, na az akarja a hullámmozgást jelölni, és a fény is ott van köztük, valamint a fénynek van hullámhossza, tehát hullámmozgást véges, vagy mittudom én. Sokat keresgéltem a neten, de sehol semmi nem írja le pontosan, hogy ezeknek a sugárzások, vagy minek is nevezzem őket, miért is végeznek hullámmozgást.

2013. szept. 15. 17:41
 4/36 A kérdező kommentje:
bocsi, azt akartam írni, hogy hullámmozgást végez.
2013. szept. 15. 17:43
 5/36 anonim ***** válasza:
0%

Épp azért mondtam, hogy nem hullám, hanem részecske, mert azt hittem, azért tetted fel a kérdést, hogy közelebb juss az igazsághoz.


Ezt az igazságot a Richard Feynman által kidolgozott kvantum-elektrodinamika foglalja össze. Íme Feynman előadása laikusoknak (persze angolul). Mindössze 5-6 óra :)


http://www.youtube.com/watch?v=eLQ2atfqk2c


Ebből kiderül, hogy a fény teljesen egyértelműen részecske, és a hullám mivoltára utaló kísérletek és jelenségek tökéletesen megmagyarázhatók mindenféle hullámok nélkül is.


Persze lehet azt mondani, hogy ez is csak egy alternatív elmélet, lehet, hogy ez az igaz, lehet, hogy a másik.


Csakhogy van egy kis probléma: Ez az elmélet 2 tizedesjeggyel pontosabban jósol meg egy bizonyos dolgot, mint az elődje. Ez pedig a fizikában általában perdöntő.

2013. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Srapnel ***** válasza:

"Ebből kiderül, hogy a fény teljesen egyértelműen részecske, és a hullám mivoltára utaló kísérletek és jelenségek tökéletesen megmagyarázhatók mindenféle hullámok nélkül is."


Leszámítva a hullámegyenletet. Mert hogy a schrödinger egyenlet hullámegyenlet.

2013. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem, hogy a fénynél használni kéne Schrödinger egyenletet
2013. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Ezek szerint rádióhullám, a mikrohullám, az infravörös sugárzás, az ultraibolya sugárzás, a röntgensugárzás, és a gamma-sugárzás, mind részecske tulajdonságokkal bír, és az a "hír", hogy mind hullámmozgást végez, csak a kor egyik nagy tévedése volt? Valójában mind részecsketermészetűek, és semmi közük a hullámhoz? Esetleg még emiatt a megnevezésük is téves? [Csak azért kérdezem, mert a fénytől csupán a hullámhosszukban térnek el. (ELMÉLETILEG)]


Ha igen, kérlek mondd meg nekem, hogy mely sugárzások végeznek hullámmozgást, mert a valódi kérdésem az lett volna. -> A hullámmozgást végző különböző részecskék, vagy HULLÁMOK (akármik), miért is végeznek hullám mozgást, és miért nem terjednek egyenesen?

2013. szept. 16. 19:57
 9/36 Srapnel ***** válasza:

"Nem emlékszem, hogy a fénynél használni kéne Schrödinger egyenletet"


A Maxwell-egyenletekből is hullámegyenlet jön ki.

2013. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint rádióhullám, a mikrohullám, az infravörös sugárzás, az ultraibolya sugárzás, a röntgensugárzás, és a gamma-sugárzás, mind részecske tulajdonságokkal bír, és az a "hír", hogy mind hullámmozgást végez, csak a kor egyik nagy tévedése volt?"



Pontosan.

2013. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!