Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom 1 bizonyos szám...

Hogyan tudom 1 bizonyos szám osztóinak számát valamilyen módszerrel kiszámolni?

Figyelt kérdés
Kivéve azt, hogy megnézem az összes osztót, és utána összeszámolom...
2009. nov. 8. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Szevasz!

Elgondolkoztam, de nem tudok ilyenről /ez persze nem jelent túl sokat/, hogy mégis adjak választ, írnék rá mondjuk TurboPascalban /mert maximum ebben tudnám elkövetni/ egy programot.

Üdv: StMiklos

2009. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok...kösz
2009. nov. 8. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

veszed a prímfelbontását, abban szerepelnek a p_i prímek d_i kitevővel. A szám egy osztója úgy áll össze, hogy minden p_i prímből max d_i darabot összeszorzod (ez lehet 0szor is), ezért az adott számnak annyi osztója van, mint a (d_i + 1)-ek szorzata.


Példa: 12=2^2*3, itt a prímek kitevői a 2 és az 1, ezért a 12-nek (2+1)(1+1)=6 darab osztója van.

2009. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz.......értem.......pont én is ezt találtam az 1ik könyvben:)
2009. nov. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!