Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan fejlesszem a képességeim?

Hogyan fejlesszem a képességeim?

Figyelt kérdés
Helló, a stratégiámat, logikámat szeretném jelentősebben fejleszteni, milyen módok vannak erre? A matek a stratégiát nem fejleszti. Játszottam heroes-al, sakkoztam, észrevettem hogy kicsit jobb azóta a stratégiám, a heroes egy stratégiára alapuló játék. A kreativitásomat is szeretném fejleszteni, improválni. Játékkal mennyire hatékonyan lehet, ha fejleszti egyetalán (gondolom igen) ajánlanátok 1-2-t? Más ötletek, módok esetleg?

2015. máj. 2. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Kitartok azon állításom mellett, hogy egy jól megválasztott matematika, fizika vagy informatika feladat a leghatékonyabb a logika fejlesztésére...és talán a leghasznosabb is mivel tanulsz is belőlük. Egy feladat végeredményére ezeregyféleképpen is eljuthatsz, az egyetlen szabály, hogy csupán logikus és ésszerű lépésekkel juss el a megoldásig.

2015. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Tom Benko ***** válasza:
@10 Tehát fel kell fedezni egy ellenfél cselekvési sémáját. Szerintem ez azért jelentősen fejleszti a stratégiai és logikai készséget egy szintig.
2015. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A stratégia fejlesztéséhez egy nagyon fontos dolog nem hangzott el eddig: az érzelmi intelligencia fejlesztése (EQ).
2015. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko, a 10-es vagyok és ez a korábbi válaszom:

"De láttam stratégia játékot és tudom, hogy nem csinálhatsz bennük amit akarsz. Természetesen ad egy bizonyos szabadságot amivel tudsz fejlődni egy bizonyos szintig..."


Ugyan arról beszélünk. Ha élő ellenféllel játszanál akkor az változtatna a stratégiáján ami nem tenné sablonosság a játékot, de a mesterséges intelligencia is jó amíg rá nem jössz a cselre.

2015. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tom Benko ***** válasza:
@13: Nem vagyunk hippik! :) [link]
2015. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tom Benko ***** válasza:
@14: Az AI is képes változtatni a stratégiáján, ha jól van megcsinálva. Sőt, az élő ellenfél hajlamosabb ragaszkodni egy már elkezdetthez.
2015. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Melyik játékban van olyannyira "jól megcsinálva" az AI, hogy figyeli a játékos "stratégiáját" (ami alapból egy nehezen mérhető dolog) és korrigálja a sajátját ahhoz viszonyítva?

Szeretném játszani...valószínűleg még nem találkoztam vele.

2015. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a szemben álló félhez igazítja, hanem azt, hogy könnyen változtat.
2015. máj. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!