Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha elkezdek intenzíven matemat...

Ha elkezdek intenzíven matematikát és fizikát tanulni akkor fejlődhetnek a szellemi képességeim?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
46%
Hány éves vagy? Az biztos, hogy többet fogsz tudni, és készségszinten is fejlődni fogsz, azaz könnyeben meg tudsz oldani majd ilyen jellegű problémákat, egyszerűen hozzáedződik majd az agyad. De tehetségesebb nem leszel! Az már eldőlt, korábban.
2013. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
27. Jó képességeim vannak. Fizikus vagyok. Kutatóként dolgozom. Az egyetem időpocséklásnak tűnt, nem érzem, hogy fejlődtem. De most szeretnék.
2013. aug. 12. 14:33
 4/9 anonim válasza:
21%

#3: Szerintem kamugép vagy te, nem kutató. De ha már felnőtt vagy, intelligenciaszinted, vagy egyéb képességeid biztos nem lesznek jobbak. Annyit tehetsz, hogy a már meglévő képességeidet jobban kihasználod, vagyis készségszinten fejlődsz.


Az öregedő agy olyan, mint a hőre keményedő műanyag: gyerekkorban még jól alakítható, később már nem.

2013. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit sem tudsz az emberi agyról. Arra lennék kíváncsi, hogy mit tapasztaltattok? De ha még semmit sem tanultál felnőttkorodban akkor nem lehetnek erről tapasztalataid.
2013. aug. 12. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra biztos vannak legalább megfigyelések, ha statisztikák nem is, hogy ha használod az agyadat felnőttként is, akkor kisebb lesz az esélye annak, hogy elhülyülsz öregkorodra.
2013. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ilyenekről én is hallottam. Sőt állítólag az élet hossz is megnőhet.
2013. aug. 12. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakirányban vagy kutató?
2013. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerbusz!

Minden képesség fejleszthető,vagy legalább szinten tartható.

Nem feltétlen a fenti ágakat kell gyakorolni,az agytorna a lényeg.Csak egy analógia:ha elkezdesz pl.bringázni,erősödik,fejlődik a lábizomzatod,vastagabb lesz a lábad.Ha abba hagyod,vissza fog vékonyodni.A természet úgy talált ki mindent,(az agyat is)hogy rugalmasan reagáljon,de csak annyira,amennyire terhelve van.

Kicsit elkaladoztam,alényeg,hogy fejlődhetsz a saját korlátaidon belűl.

Remélem,segíteni tudtam!Üdv!

2013. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!