Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az űrhajózás napján miért...

Az űrhajózás napján miért csak Farkas Bertalant tüntették ki?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint rajta kívül, s már jóval ő előtte is, több magyar ember vett részt a szovjet űrhajózási kísérletekben és titkos űrutazásokban. PL. Magyari Béla volt az úgynevezett tartalékja. Szerintem semmivel sem dolgozott kevesebbet, mint Farkas Bertalan. A kiválasztottak legtöbbjét pedig katonai okból és a saját biztonságuk érdekében mindig szigorúan titkos állományban tartják. Azért tették és teszik ezt az illetékesek, nehogy elrabolják a legtöbbet tapasztal űrhajósokat az űrhajózással kapcsolatos katonai titkok megszerzése céljából. Szerintem és minden szakértő szerint ők mindig sokkal fontosabb szerepet töltenek be az űrhajózásban, mint azok, akiket úgynevezett "reklámarcnak" választanak. A hatóságok pedig minden országban pontosan tudják, hogy kik ezek az ún. SZT állományú űrhajósok. Megértem, ha nem beszélnek róluk, de pontosan tőlük tudom, hogy Magyarországon le se szarják őket.

#kitüntetés #űrhajózás #titkos űrhajósok #Űrhajózás Napja
2015. máj. 28. 12:56
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
39%

"Azért tették és teszik ezt az illetékesek, nehogy elrabolják a legtöbbet tapasztal űrhajósokat az űrhajózással kapcsolatos katonai titkok megszerzése céljából."

Ugye azért te sem gondolod, hogy tele vagyunk olyan katonai titkokkal űrkutatás terén ,amit a NASA már rég ne tudna.

Most kapott kitüntetést. Berci. Jövőre lehet, hogy a Pille sugárzásmérő tervezője kap. Vagy már kapott is pár éve. Olyan rengeteg űrkutatási hírességünk nincs, hogy évente huszasával tüntetgessük ki őket. Ugyanazt meg minek tüntess ki minden évben?

A legtöbb, ma is űrkutatási területen aktív tudósunk sajnos nem magyar állampolgár és nem itthon dolgozik.

2015. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kösz! Roppant tájékozatlan lehetsz az űrhajózásban, ha még azt sem tudod, hogy az űrhajózásban szövetséges nagyhatalmak, pl. az USA, az Oroszországi Föderáció( elődje a Szovjetunió), Izrael stb. már a hidegháború idején megállapodást kötöttek az együttműködésről. Következésképpen a NASA is tudja azt amit a többi. Egy kis oroszossággal mondva: nye pofázetye, ha nem értesz hozzá. Anolul pedig ugyanaz: shut up!
2015. máj. 28. 18:40
 3/15 Wadmalac ***** válasza:

"Következésképpen a NASA is tudja azt amit a többi."

Nem ezt írtam éppen? Te valami nagy magyar űrhajótudós dugdosásról írtál a titkok megőrzése érdekében és ez marhaság. Most meg saját magadnak mondasz ellent. Vagy képtelen vagy értelmesen fogalmazni. Azt meg leírtam, hogy ha vannak is jócskán magyarok fontos pozícióban világszerte, azok már csak anyanyelvre magyarok.


De látom, te sem kérdésre akarsz választ, csak bólogatást akarsz látni a saját véleményedre, aki mást mond, az meg csak hülye lehet. Hülyeségekre híveket ne itt akarj gyűjteni, maradj vele a kocsmapultnál.

2015. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha Te mindent jobban tudsz (????), akkor már csak egy kérdésre válaszolj. Magyari Béláról miért feledkeztek meg? Ő nem ment el se Amerikába, se Kínába pénz kunyorálni. Mindvégig itthon maradt és megmaradt hazafinak. Ráadásul még azt is lenyelte, hogy noha többször járt a világűrben mint Farkas Bertalan, csak éppen állítólag a már említett szigorúan titkos állományba sorolták. Állítólag még tanúk is vannak erre. De ha ez nem lenne igaz, akkor is legalább annyit megérdemelt volna, hogy vele is kezet fogjon a köztársasági elnök. Mindent tudókám, szerinted hol van itt az igazság?
2015. máj. 29. 10:01
 5/15 Wadmalac ***** válasza:

Öregem, a paraszt stílusod téged minősít.

Magyari Béla olyan iszonyatosan titkos, hogy te is tudsz róla, de kitüntetni nem merik ,mert olyan nagyon titkos. Van egy fajta logikád, mit mondjak.


Egyébként nem CSAK Farkas Bertalan kapott kitüntetést. Csak idén, itt nálunk is öten.

[link]


Bercit különben is 2011-ben tüntették ki, a Kremlben, Medvegyev elnök. 4 éve.


Azt meg, hogy Magyari Béla nem kapott még ilyen kitüntetést, azt ott reklamáld, ahol az ilyen kitüntetéseket osztogatják.

Évente van ez a nap, igaz? Honnan a szent xarból tudod, jövőre kit fognak kitüntetni? Lehet, hogy pont őt.

Egyébként itt van az ő személyes véleménye az egészről.

[link]

2015. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hu de ciki ez a Vadmalac. Most már tényleg félek tőle. Szóljon már rá valaki, hogy még a parasztozáshoz is legalább 8 általános iskolai végzettség kelletik. Igaz, én csak egy akadékoskodó akadémikus vagyok. No ennyit erről. A többe nyomja inkább az ő és a kormányzatiak lelkét. Már ha van nekik.
2015. máj. 29. 13:28
 7/15 Wadmalac ***** válasza:

"akadékoskodó akadémikus vagyok"

Vagy ám a...

Na mindegy. Nekem hiába játszod a fejed. Az első válaszomban nem volt semmi sértő vagy alaptalan, ami a leghalványabban is megindokolná az igenis paraszt reakciódat. Ülhettél akármennyit iskolapadban, az max csak az egódat növelte, nem az értelmi szintedet.

Ha nem vagy képes igazodni egy minimum netes kulturális és társalgási színvonalhoz sem.

Akadémikus. Na nee.

2015. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

Egyébként jellemző, hogy megmaradsz a személyeskedésnél, inkább, minthogy elismerd, hogy amit írtam ,a tartalmába egy grammot nem tudtál belekötni.

A vita: érv vs ellenérv, ellenérvre meg ismét ellenérv a válasz. Azt csinálná egy "akadémikus". Amit te csinálsz, az hőzöngés, vitatkozás. Az nem akadémikus válasz, azt trollnak hívják errefelé.

2015. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hogy ki a trollkodó és ki nem, azt hadd döntsék el az olvasók. Arra a kérdésemre azonban még mindig nem kaptam egyértelmű választ sem egy vaddisznótól, sem pedig vadmalactól, hogy az Űrhajózás napján miért csak Farkas Bertalant tüntették ki.
2015. máj. 29. 14:45
 10/15 Wadmalac ***** válasza:

Megválaszoltam, te akadémikus. Idén az űrhajózás napján NEM Farkas Bertalant tüntették ki. Öt tök másik embert.


Farkas Bertalan a nyolcvanas években kapta meg a Magyar Nemzet Űrhajósa érdemérmet.

2011-ben Oroszországban tüntették ki az űrhajózás napján.


Azt meg, hogy miért nem Magyari Bélát, azt is leírtam és cikket is linkeltem.

Olvasni sem tudsz. A kérdésed is hülyeség. Akadémikus.

2015. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!