Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a hiperűr/hipertér?

Mi az a hiperűr/hipertér?

Figyelt kérdés
Angolul az i helyén y van, mik ezek a fogalmak? És a hipermeghajtás? Hiperhajtómű?

2015. júl. 9. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát én az ilyet féreglyuknak mondanám, ahol elméletileg (nos több elmélet van, hogy hogyan olvass utána) lehet nagy távokra gyorsan utazni de persze mondanom se kell, hogy ezek csak teóriák..fene tudja, hogy sikerülhet e.

Ezek a hiper izé fogalmakat meg a star wars használja szóval nincs valóságalapjuk.

2015. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A féreglyuk olyan elméletileg létezhető térgörbület, ami összeköti a galaxis 2 távoli pontját, így a fizika törvényeit nem megszegve is lehetséges eljutni A pontból B-be akár a fénysebességnél gyorsabban.

A hiperűr a scifikben hasonló módszerekre utal. Pl. féreglyukak, speciális átjáróhelyek az űrben, másik dimenziók használata utazásra, különleges utazó erőtér az űrhajón stb.

2015. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
34%
Nos az előttem szóló, tájékozatlan egyénnel ne is foglalkozz. Hipertér, hiperhajtómű stb nem a Star Wars ban van hanem a Star Trek ben!!! nem mindegy! -.- a fénysebességnél elméletileg neem lehet gyorsabban menni. A Star Trek világa szerint lehet méghozzá a hipersebességgel (amihez hiperhajtómű kell). amikor az űrhajó hipersebességre kapcsol, olyankor belép a hipertérbe. Ezáltal egy adott távolságot sokkal rövidebb idő alatt lehet megtenni de nem akárhogyan! térhajlítással. Fogj egy lapot, a lap 2 végébe rajzolj 1-1 fekete pontot. Hogy tudsz egyik pontból a másikba a lehető leggyorsabban eljutni?!? na? nem talál! nem úgy h húzol egy egyenest. Hajtsd össze a lapot úgy h a pontokfedjék egymást. Tádáá :D meghajlítottad a lapot (a teret) és már el is értél a célhoz. A féreglyukak is ezen az elven működnek. Az h nem létező technológia az nem olyan biztos. kedves első! Netán tudod h a katonaság berkein belül milyen tevékenységeket folytatnak?! nem hiszem :) simán lehet h a technológia alapjai már megvannak csak még fejlesztik. Szerinted mire költik azt a sok pénzt? munícióra? :D ezerrel megy a fejlesztés, 20 de lehet 30 évvel előttünk járnak csak! keress rá a témára ;)
2015. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Érdekes elmélet! Tetszik, köszi a hasznos választ! :) (3-as)
2015. júl. 9. 15:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3: A Star Warsban van hyperdrive. A Star Trekben warp engine.


A hipertér 4 dimenziós tér, ezen belül egy "sík" a mi 3D terünk. Tehát ha kilépünk oda, az eukidészi geometria törvényei nem fognak működni 3D-re vonatkoztatva, ugyanúgy, ahogy egy gömbfelületen se működnek 2D-re vonatkoztatva. (Pl. lehet olyan háromszöget rárajzolni, aminek 3 derékszöge van.) Innentől kezdve ott lehet mindenféle "cseles" dolgot csinálni, 3D-ben egyenesnek látszó távokat átvágni, stb.

2015. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Turpis :) Azt hiszem, ennek még jobban utána fogok nézni, mert nagyon érdekes téma! Köszi!
2015. júl. 9. 17:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Végülis nem ezt írtam le... egyébként meg nem hiszem, hogy csak egy scifiben lenne hipertér.
2015. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

Rengeteg sci-fiben használják ezt a misztikus szót, ahányszor meg akarják kerülni a fénysebesség mint határsebesség problémáját.

Általánosan, mint írták is, valami, a mi 3 térdimenziónkon kívüli térről akar szólni a dolog, ahol nem érvényesek a mi fizikai törvényeink, ahol a távolságok két saját térbeli pontunk közt lerövidülnek és/vagy fénysebességnél gyorsabban lehet haladni.

Én viszonylag kevés olyan sci-fit ismerek, ahol viszonylag korrekten alátámasztják ezt valami fizikai, esetlegesen negyedik térdimenzióról, a mi 3D terünk meghajlításáról és ezzel a távolság lerövidítéséről szóló teóriával.

Asimov is használja pl. az Alapítvány sorozatában, nála a negyedik térdimenzió konkrétan szóba sem kerül, ott a hipertér simán valami más tulajdonságú "külső" tér.

A Star Trek warp-ja valami térsűrítőként értelmezi a fénysebességnél gyorsabb utazást, vagyis nem lép másik dimenzióba, hanem magát a 3D teret zsugorítja össze a hajó előtt.

A Star Wars simán fénysebesség feletti utazásról beszél, valóban említ hiperhajtást, de hipertérben haladást konkrétan először a Star Wars Rebels animációs sorozatban láttam említeni. :D

Általában a nem túl tudományos fantasztikumok ezt a kifejezést a hétmérföldes csizma modern mese-hardverekén használják, minden igazi háttérinfó nélkül.

2015. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
3as vagyok, az elsőnek szántam mondandómat csak te közben megelőztél és te lettél az előttem szóló :D
2015. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hiperhajtómű létezik, és a közeljövőben meg is fogják csinálni, csak még az üzemanyaggal vannak gondok az a negatív energia, eddig úgy gondolták Jupiter méretű "egzotikus" sötét anyagot, illetve negatív energiát kellene amivel működne, de rájöttek hogy egy kocsi méretű negatív energia is elég lenne.. de erre még képtelenek.. de biztos hogy a nem túl távoli jövőben ez már elérhetővé fog válni hiszen gőzerővel dolgoznak rajta.
2016. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!