Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Homokból lehet elektromos...

Homokból lehet elektromos áramot nyerni?

Figyelt kérdés

Ez nem igaz, hogy még senki sem tette fel ezt a kérdést, így nekem kell. Vegyünk, 2 tonna, nagyon apró szemcsés homokot. Ezt a homokot egy olyan speciális helyiségbe zárom, ahol mentes a külső materiális szerkezetek gravitációjától. A gravitáció a térben mindenütt jelen van, és minden tömeggel rendelkező anyagot vonz minden tömeggel rendelkező anyag. A szemcsék kezdenek összeállni, egy csomópontba sűrűsödnek, majd a csomópont elkezd forogni, egyre gyorsabban, miközben az összes homok rátapad. A szemcsék között súrlódás keletkezik, így hőenergiát kap az összegyúródott homok. Ha ezt nagyban, s sokáig csináljuk, egy mini-napot fogunk kapni, hőenergiával. A mi napunk is így jött létre. Ezt a mini-napot napelemekkel vesszük körbe, amely elnyeli a hőenergiáját, és elektromos energiává alakítja át. Így áramot sikerült létrehoznunk, üvegházhatást elősegítő gázok létrejötte nélkül. Várom a válaszokat, hogyan kötnétek bele, mi nem működik vele? Vagy ez működhet?


UI: Én a világűrben csinálnám, ahol könnyen elérhető az, hogy semmilyen egyéb gravitációs hatás ne hasson a homokszemcsékre. Íme, energiát sikerült létrehoznunk, a semmiből. Az energia nem vész el csak átalakul, de keletkezhet is.



2015. júl. 25. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Látom megbuktál fizikából....
2015. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nem a mi napunk nem homokszemekből alakult hanem főleg hidrogénből, ez adja az energiáját, tehát a homokszemekből nem lesz nap, emellett ez a folyamat millió évekig is eltartott ha nem tovább ennyire gyenge kölcsönhatás a gravitációs. És ha bármilyen szerkezet lenne a közelében ami elnyeli ezt a termelt energiát az nagyobb lenne a homokszemeknél tehát az vonzaná a homokszemeket és egy idő után összeroppanna.
2015. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom...


- 2 tonna homok, az kb. 1 fel teherautonyi. A sajat gravitacioja meg annyira sem tartja ossze, hogy ha rafujsz, ne repuljon szet a szelrozsa minden iranyaba.


- hogyan zarod el a gravitaciotol a cuccot? Jelenleg nem ismeretes olyan anyag vagy barmi mas, ami erre kepes lenne


- hogyan akadalyozod meg, hogy a fenengy gravitacio miatti 'felmelegedes' ne sugarozodjon ki azonnal az urbe?


- a szemcsek nem kezdenek maguktol forogni. Miert tennenek ilyet? Elotte megforgattad a teredet? Vagy belenyultal es megkavartad?


- a homok a tetves eletben nem fog fuzionalni, kiveve talan egy osszeroskado (szuper)novaban. Egy normalis csillag fuzioja hidrogenen alapszik.

2015. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy tudnak mesterséges napot készíteni. Hogyan? 1: Nem, 2-essel átmentem, de ez kb. nem számít semmit...
2015. júl. 25. 19:55
 5/30 A kérdező kommentje:
3: Akkor, a nap miért forog, a keletkezésekor mi adott neki mozgási energiát, a gravitáción kívül? Akkor számoljunk 1 milliárd tonnával.
2015. júl. 25. 19:57
 6/30 A kérdező kommentje:
Az űrben ideálisak ahhoz a körülmények, nem kell hozzá semmilyen speciális anyag. De amúgy is van anti-gravity. (3-as nak ment!)
2015. júl. 25. 19:57
 7/30 anonim ***** válasza:
"Hallottam, hogy tudnak mesterséges napot készíteni. Hogyan?" - február 29...
2015. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Én nem találtam meg ezt a kérdést, de a bolygók, csillagok mindig azt mondják, hogy porból keletkeztek. Hazdutak?
2015. júl. 25. 20:07
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezalatt kozmikus port értenek és nem földi homokot kicsit más az elemi összetétele. Ahhoz hogy valamiből nap legyen hidrogén kell ugyanis az a fúzió üzemanyaga.
2015. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
És az miből keletkezett a világűrben? Mondjuk az 1. nap kialakulásához használtatott.
2015. júl. 25. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!