Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Homokból lehet elektromos...

Homokból lehet elektromos áramot nyerni?

Figyelt kérdés

Ez nem igaz, hogy még senki sem tette fel ezt a kérdést, így nekem kell. Vegyünk, 2 tonna, nagyon apró szemcsés homokot. Ezt a homokot egy olyan speciális helyiségbe zárom, ahol mentes a külső materiális szerkezetek gravitációjától. A gravitáció a térben mindenütt jelen van, és minden tömeggel rendelkező anyagot vonz minden tömeggel rendelkező anyag. A szemcsék kezdenek összeállni, egy csomópontba sűrűsödnek, majd a csomópont elkezd forogni, egyre gyorsabban, miközben az összes homok rátapad. A szemcsék között súrlódás keletkezik, így hőenergiát kap az összegyúródott homok. Ha ezt nagyban, s sokáig csináljuk, egy mini-napot fogunk kapni, hőenergiával. A mi napunk is így jött létre. Ezt a mini-napot napelemekkel vesszük körbe, amely elnyeli a hőenergiáját, és elektromos energiává alakítja át. Így áramot sikerült létrehoznunk, üvegházhatást elősegítő gázok létrejötte nélkül. Várom a válaszokat, hogyan kötnétek bele, mi nem működik vele? Vagy ez működhet?


UI: Én a világűrben csinálnám, ahol könnyen elérhető az, hogy semmilyen egyéb gravitációs hatás ne hasson a homokszemcsékre. Íme, energiát sikerült létrehoznunk, a semmiből. Az energia nem vész el csak átalakul, de keletkezhet is.



2015. júl. 25. 19:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes sem komoly, te sem vagy az. Nulla fizikai ismerettel ne vard, hogy el tudjuk neked magyarazni mi a fuzio, gravitacio, stb. stb. stb. Amit felvazoltal, nem mukodik, pont. Tobbek kozott azert nem mukodik, mert a homokot alkoto SiO2 nem fuzional azon a homersekleten, amit a maga keltette gravitacio kepes lenne eloallitani (ha 2 tonnarol, ha 2^40 tonnarol van szo). Ezen az alapon a Foldnek is feheren kene izzania - marpedig nem teszi, annak ellenere sem, hogy a magban egeszen komoly meleg van a nyomas meg az orvenyaramok miatt.
2015. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Hatalmas pacsi a FAKE kérdésednek :)
2015. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
NEM az
2015. júl. 25. 23:07
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A főkérdésből azt hittem, a piezoelektromos hatást akarod használni, ami ugyancsak marhaság lenne, de ahogy tovább olvastam, csak romlott a helyzet. :))
2015. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
én azt hittem a sóionos napelemrendszert akarta újra feltalálni
2015. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Szirty ***** válasza:

"Homokból lehet elektromos áramot nyerni?"


Igen: Olajhomok:

[link]

2015. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Tom Benko ***** válasza:
Ezt bejelölöm, érdekesnek tűnik.
2015. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet! Felviszed a hegy tetejére, máris lesz helyzeti energiája. A megfelelô eszközökkel ki lehet nyerni.
2015. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Én értem mit kérdezel, de az a baj (nekem nincs) akinek van ilyen tudása az már egy behatárolt tudományban él semmi keratívitása sincs. Ez nem hiba, de mire minden infót megtanulsz addigra te is egy bekorlátolt emberré válsz.


Az az igazság, hogy olyan emberek találnak fel dolgokat akiknek semmi közük a témához! Ez azért van mert nem tudják a jelenlegi leírt tartalmakat ezért képesek olyan ötletekkel "operálni" amiket a jelen tudomány(-t ismerő emberek) ki se akar próbálni!

2015. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Mint tudjuk a föld volt lapos is valaha!
2015. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!