Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan ültethetik át az...

Hogyan ültethetik át az emberek agyát gépekbe hogy örök életük legyen?

Figyelt kérdés
Az agy is elsorvad úgy 120 év után, tehát robot agy is kell! Hogyan másolják át? Az alany akit átmásoltak ő maga lesz, vagy csak egy klón? Ha az utóbbi, akkor semmi értelme az egésznek.
2015. nov. 13. 14:51
1 2
 11/20 spd45 válasza:

Az agysejtek igen lassan sorozatnak,de a nanotechnológia és a biotechnológiának köszönhetően nanobotokkal tudjuk majd megállítani az öregedést és fiatalíthatjuk meg a testünk.

De ez felveti a szaporodás szükségességgének gondolatát,mivel ha örök életű az ember akkor a biológiai reprodukció nem szükséges számára.

A gépekkel pedig az a baj, hogy az érzéseket amiket az agyunkban futó elektromos áram és a hormonok kellenek, hogy vigyünk át egy gépbe.

De azok akik így létrejöttének azok nem élő emberek és így élőknek jogunkban álna elpusztítani őket.

2015. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"hogy örök életük"

Örök élet szvsz. nincs. Minden elromlik egyszer. Kibír 120 évet egy merevlemez? Egy RAM-modul? Az entrópia nő - hogyan várnál el örök életet?

2015. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12: A magadfajta idióták miatt utálom ezt az oldalt. Néha.
2015. nov. 14. 08:52
 14/20 A kérdező kommentje:
11, miért állna jogukban? Én tudnék érzelmek nélkül élni, fölösleges. Ha át is tudnánk vinni, egy gépi test nem tud ugyanolyan érzelmeket fölvenni mint 1 biomassza, már csak azért sem mert nincsen emésztése vérkeringése magas vérnyomása kiválasztása stb.
2015. nov. 14. 08:54
 15/20 anonim ***** válasza:
Pedig a #12 az egyik, aki nem komplett idióta...
2015. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ej kedves kérdező, ha tényleg tudnál érzelmek nélkül élni - egyfajta star trekes vulkániként, sőt inkább hogy legyünk stílszerűek: borgként - akkor nem ragadtatnád el magad ilyen argumentum ad hominem kijelentésekkel. ;)


(De az érzelmek egyébként is szimulálhatóak - vannak erre kísérletek, például: [link] illetve [link] )


De visszatérve az eredeti felvetéshez: örökké nem tarthat a robotagy sem (ha nem értenél egyet kedves kérdező, érvelj, ne személyeskedj), karbantartásra szorul. Az emberi agy is képes valamilyen szinten erre, de nem tökéletesen.


Éppen ezért állt elő az evolúció az alábbi stratégiával:

1. csinálunk az egyed(ek)ről egy kisebb entrópiájú másolatot, aminek a "bootrekordja" hasonlít az előző egyed(ek)hez

2. hosszadalmas folyamatok útján az előző egyed(ek) "beprogramozzák" az újat, adattároló eszközökön információat hagynak meg neki

3. a régi egyed élettartama lejár, az új egyednek go to (consider harmful!) 1.


(Szóval némileg elődjeink klónjai vagyunk, de képesek vagyunk programunk környezetéhez képesti átírásához - ilyen robotagyra lenne szükség.)


Ez történik jelenleg az adattárolás terén: vannak adataink egy adathordozón, ami adathordozó öregszik. Éppen ezért létrehozunk új adathordozókat, amikre átmásoljuk ezen adatokat.


Viszont mivel egyre több adat keletkezik, egyre több, egyre nagyobb adatsűrűségű adattárolóra van szükség.


Mivel elérhető anyagi világunk véges, illetve az adatsűrűségnek is vannak belátható határai, és nem tömöríthető a végtelenségig az adat (egyeesek szerint mégis: [link] ), kénytelenek vagyunk szelektálni. De ki/mi dnti el, mi a hasznos/haszontalan?

2015. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

/OFF


#16: Csak ahhoz a tömörítős dologhoz szeretnék hozzáfűzni valamit.


"készítettem egy ilyen fájlt, aminek ez a neve és nincs tartalma, és az egész nulla byte lett!"


A fájl mérete nulla, de a helyfoglalása az adattárolón nem annyi. Win rendszereknél az NTFS fájlrendszerrel minden fájl legalább 4 kb-ot foglal, akkor is, ha nulla a tartalma. Ráadásul ez annyira alap ismeret a fájlokról, hogy szerintem nincs olyan ember, aki tömörítési eljárást kezd fejlesztgetni, és ezzel nincs tisztában. Szóval szerintem az az oldal egy nagy kamu.


/ON


Annyiban egyetértek a kérdezővel, hogy egy vinyót, egy procit, egy memóriamodult ki lehet cserélni könnyedén, egy adattároló tartalmát könnyedén átmásolni egy másik ugyanolyanra, tehát elvileg nincs akadálya a kvázi örök életnek. És szerintem most ne azon lovagoljunk, hogy de egyszer az univerzum is szétfröccsen/összeroskad/hőhalál akármi, mert az emberi egyed számára már a is örök életnek minősülne (vagy minimum egy nagy lépés lenne afelé), ha 100 helyett 500 vagy 1000 évet tudna élni.

2015. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Szóval szerintem az az oldal egy nagy kamu."

Persze ezért írtam: egyesek szerint. ;) De olvass kicsit jobban a topikba. ;)


"Annyiban egyetértek a kérdezővel, hogy egy vinyót, egy procit, egy memóriamodult ki lehet cserélni könnyedén"

A kérdező ezt nem írta, csak annyit írt, "robot agy is kell". Örök életű robotagy pediglen nincs - ezért szükséges a replikáció - ezt a természet is elvégzi a maga módján.

2015. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
16: Férre értettelek, azt hittem azt mondod hogy így sem lehetne elérni az örök életet. Az tény, hogy a robot agy is tönkremegy de ki lehet javítani, főleg ha addig eljutunk, hogy ilyen létezik, akkor már a nanorobotok sem lehetnek túl messze, azok meg kijavítják a hibákat, később talán atomi szinten is. Így megszűnik az öregedés. Amúgy egy kedvező környezetben a robottest és agy többezer évig működne, mai szerkezet is. A mai robotok is működnek eddig, max kisebb szervíz kell nekik, nézd meg a japán AI-kat. Robottestük is van már...:)
2015. nov. 14. 13:06
 20/20 A kérdező kommentje:
Illetve reprodukálható a robotosított akármi, ha elöregszik, ha 1× már sikerült legyártani, elromlott a TV veszek egy újat alapon.
2015. nov. 14. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!