Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik a most- és a jövő szakmái?

Mik a most- és a jövő szakmái?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 4es 5ös tanuló, sokat gondolkodtam, hogy milyen szakmában lenne érdemes elhelyezkedni majd a jövőben, mert idén ballagok, de még nem nagyon jutottam dűlőre.

Informatika szakot néztem ki, abban van "tehetségem" és azt is szeretném csinálni. A szakban milyen szakmák ma a legkeresettebbek és mi a legnehezebb-legkönnyebb?



2016. szept. 24. 17:25
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem informatikában kb. minden képzettséggel el lehet helyezkedni (max nem abban a városban ahol szeretnél)

Azokból viszont a felsőfokú (főiskolai/egyetemi) képzések a legnyerőbbek-így javasolnám, hogy válassz egy gimnáziumot, és ott tanulj tovább. Később elmész valamelyik főiskolára/egyetemre mérnök-informatikusnak, és utána elhelyezkedsz programozónak-ezzel a módszerrel garantáltan jól fogsz keresni.

2016. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Orvos külföldön.
2016. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ha célirányosan mérnök-informatikus szeretnél lenni, akkor gimnázium helyett inkább egy jobb infós szakközepet válassz. Első félévben veszed majd ennek főleg a hasznát, mivel ott sokan megszenvednek olyan tárgyakkal, melyeket páran szakközépben tanultak már.

Én ha tehetném és visszamehetnék az időben, akkor szakközépbe mennék, nem gimnáziumba.


Hajrá,

egy BME mérnökinfós

2016. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Paks ESZIt szeretném megjelölni elsőként, valakinek van valami mondanivalója róla?
2016. szept. 24. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokféle szakma lesz a jövőben is. Jellemző az erős szakosodás, ezért ismét fontos lesz az "összehozó" szakma, azaz az olyan ember, aki több szakmában elég járatos, hogy értse, és az egyik ismeretet képes átadni a másik szam képviselőjének.


De ha az informatika érdekel, annak is ezer ága van, és tovább fog specializálódni. Egyérdekes (és egyre fontosabb) terület ebben az adatkezelés. Egyre több adat halmozódik fel, módszereket találni a bennük való eligazodásban, kategorizálásban, és összefüggések észrevételében - ez most kezd egyre élesebb problémává válni. Gondolj csak az internet káoszára, a mobilcégeknél lévő információhalmazra. Tárolási problémák, keresési problémák, összefüggésfelismerési kérdések, stb.

És ezek alapja mind a tömény matematika. Ha most azt gyúrod, egész biztosan nem vesztegeted fölöslegesen az idődet.

2016. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Mechatronikus, nano-technológus...
2016. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

gépész-informatikus-villamosmérnök. Tuti szakmák.

Esetleg még a jogász-ügyvéd. Nagyon jól lehet vele keresni, akinek van hozzá dumája

2016. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem ne azt nézd először hogy mivel tudsz majd könnyen elhelyezkedni. Ha jó leszel abban amit csinálsz akkor egy idő után ez úgyis megoldódna. Inkább hogy mit szeretnél majd csinálni, az fontosabb. Ha azt mondom hogy a pék hiányszakma akkor annak mész, miközben nem szereted csinálni? Am ami most hiányszakma az tíz év múlva nem lesz az, mert sokan fognak pont emiatt menni oda. Most ok hogy kevés az informatikus, de pár év múlva már nem lesz annyira , mert mostanság elég sokan mennek ilyen szakra.. De nem azt mondom hogy ne ezt válaszd, ha szereted akkor semmi akadálya. Én is nyolcadikos vagyok, nem érdekel senki véleménye, én művészetire megyek és kész :)
2016. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!