Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Házilag lehet csinálni motort?

Házilag lehet csinálni motort?

Figyelt kérdés

Milyen lehetőségeim vannak? Igazából egy sportmotort szeretnék építeni. Van megtakarított pénzem,nincsenek nagy kiadásaim és nem rég örököltem egy kisebb vagyont,ezért szeretném megvalósítani ezt a régi vágyam. Van egy gépészmérnöki diplomám és gépszerész szakmám,sokáig pedig autók/motorok szerelésével foglalkoztam. Szóval tapasztalt ember vagyok. Csak az érdekelne,hogy egy házilag épített,precízen kivitelezett sportmotor milyen teljesítményre lehet képes. Természetesen

a legjobb alkatrészeket venném meg.



2016. szept. 27. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi van ma tanítási szünet, vagy csak nem mentél suliba?

Ha ennyire unatkozol, nézd meg az Álomhajó 428. részének ismétlését, vagy keress barátnőt, de ne égesd magadat ilyen ostoba kérdésekkel.

2016. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Főleg a tudomanyok rovatba.....


"motorok szerelésével foglalkoztam. Szóval tapasztalt ember vagyok. Csak az érdekelne,hogy egy házilag épített,precízen kivitelezett sportmotor milyen teljesítményre lehet képes. Természetesen

a legjobb alkatrészeket venném meg"


Ez alapjan a ket mondat alapjan meg ne is a kozlekedesbe rakasd at hanem az ezoteriaba,ott hátha lesz valami látó vagy egy jósnő aki belenéz a varázsgömbbe és megmondja.....

2016. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg lehet epiteni alkatreszekbol motort. Nezz meg egy-ket reszt az Maerican Chopper soroztabol, ok meg a vazat meg hasonlo elemeket is maguk hajtogatjak csobol. Sot talan meg tankot is tudnak csinalni, de abban mar nem vagyok biztos.

[link]


Nyilvan blokkot, meg a tobbi cuccot venni kell.


Namost a legnagyobb bajod Magyarorszagon a jogi resszel lesz. A magyar jog nincs felkeszulve az epitett jarmu legalis hasznalatara, szoval nem hiszem hogy legalisan tudnad majd hasznalin kozuton.

2016. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
Talán csak én vagyok tájékozatlan, kérlek segítsetek már ki. Mi az a gépszerész? Milyen szakmát és milyen végzettséget takar?
2016. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
95%

A mai motorok tervezése iszonyat komoly tervezési munka. Fejlesztő csapatok dolgoznak rajta hatalmas számítógépes és gyártási tesztháttérrel.


Ehhez képest házilag, saját kútfőből maximum egy rettenetes xar hatásfokú robikapa-erőforrást lehet összehozni.


De ha kihívás kell, csak rajta, érdemes például elkalandozni a homemade Wankelek világába.

Ott lehet komplett építési terveket találni.


"Természetesen

a legjobb alkatrészeket venném meg."

Ez nem így megy, most akkor motorkészítés vagy legózás a cél? Bolti alkatrészekből két nap alatt összerakok egy Babettát. Csak ötször annyiba fog kerülni, mint egy Babetta egyben.


Én is (?) gépész vagyok.

Én is foglalkoztam motorok szervizelésével, konkrétan a Fiatnak és a Magneti-Marellinek dolgoztam cégképviseleti mérnökként a JTD motorok és motorvezérlők szervizelésén.

Kétütemű robogó-motorokat szereltem otthon is.

Némiképp belemásztam a motorvezérlés-tuningokba is, ezért a Bosch eredeti szerviz-oktatóanyagaiból tanultam, a feltöltéses motorok tankönyve volt a bibliám.


És ezért a kérdés műszaki szempontból igen naiv tartalma alapján erősen kételkedem a kérdező állítólagos végzettségében.

2016. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak csak annyit,hogy ezt ne csináljátok,mert ez nem az óvoda. Lehet,hogy ott beszélhettek így,de itt nem.


#4 gépszerész az,aki járművek és munkagépek vagy munkaeszközök szerelésével foglalkozik,illetve felügyeli a szerelésüket.


#3 Köszönöm a linket. Erről a jogi háttérről eddig nem tudtam. Csak nem igazán értem,hogy közúton miért nem lehetne vele közlekedni. Ismerősömnek van feltuningolt Lada Nivája,ami egészen pöpecül megy. Nagyapjáé volt,ő megörökölte és amit megkellett rajta szerelni,azt megcsinálta,igaz,ő tanyasi,és főleg sáros-mocsaras helyeken közlekedik vele,mivel feléjük nagy esőzések/havazások vannak. Azóta sincs gond vele.

Én a motort természetesen nem versenyzésre használnám,és akkor nem értem miért tiltanák meg,ha minden rendben lenne vele. Az A-s jogsim is megvan. Igaz,kezdetben csak kismotorokat,robogókat vezettem,de kipróbáltam már crossmotort is,és szerintem egy sportmotorral is elbírnék,szóval ezzel nem lenne gond. Az alkatrészeket már nézegettem,legfőképp porlasztót néztem ki jó árban,de pl a vázat is venném.

2016. szept. 27. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Igazad van!Ez tenyleg nem ovoda!Mert a kerdesed annyira szinten aluli hogy meg bolcsodebe is keves lenne!

Mondjuk ezt nyilvan az elejen gondoltuk,hogy kerdezed a vakot,de nyilvan mi leszunk a hulyek amiert nem tudunk valaszolni az ertelme nincs kerdesedre!

Mindig megdöbbent mikor emberek idejonnek reklamozni hogy mennyire ostobak es meg hasznalhato tippet is varnak!Az en tippem:eloszor is kaparj mar valahonnan tenyleg ossze egy diplomat,azt majd utana beszelgethetunk valamirol!Mert a kerdesedbol aramlo naivsag/ostobasag alapjan te gépesz diplomat maximum képen lattal!

2016. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 akos127 válasza:

Igaza van a tobbieknek, szerintem nagyon nem vagy képben.

A leg egyszerűbb ha már olyan sok pénzt örököltél hogy vegyél egy pár éves 600-as sportmotort, vagy kettőt.

Az egyikkel tanulj meg motorozni, a másikat szedd szét és tanulmányozd.

Ha meggondolod magad a pénz vissza jón a viszont eladásból és egy halom tapasztalatot gyűjtesz össze.

Én 14 éves koromban kezdtem motorkerékpárokat tervezni, de rájöttem hogy a mai motoroknál csak xarabbat fogsz tudni építeni alapból.

De ha nagyon tudni akarod, nagyon sok millióról beszélsz mint motor tervezés és építés. Egy nagyon fantasztikus új dologgal kell előálj hogy jobbat készíts mint amit ma, sok-ezer mérnők tud összehozni évek munkája alatt.

A versenygés a piacon rettenetesen nagy!

2016. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt én kettéválasztanám a dolgokat.

Motort csinálni úgy:

hogy minden alkatrészt te magad tervezel és gyártasz le

vagy minden szükséges alkatrészt beszerzel és összeépíted.


Az első is megvalósítható, csak a szükséges eszközök beszerzése néhány (tíz)milliós tétel lesz :D

Nem mondom, hogy megvalósíthatatlan, de azért eléggé halott ügy.


A második eset némileg egyszerűbb, összevásárolsz mindent, hegesztesz egy vázat, belepakolod és kész. Ez nem annyira bonyolult, főleg ha pl a vázat is megveszed.

Mennyi lesz a teljesítménye? Amennyit a beszerzett motorból ki tudsz préselni.

2016. szept. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!