Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a szállítás miatti gépjárműforgalmat? Csak a benzinár növekedéssel? Hogyan lehetne nyomon követni hogy az adott termék a legrövidebb utat járja be? (Főleg ami benzinhez kötődik)

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 09:26
1 2 3 4
 21/37 Wadmalac ***** válasza:

#16:

Mérnök társaim?

Na ha ilyen egy átlagos mérnök, akkor annyi az országnak.


Gépész vagyok. De gépészként munkakörömből fakadóan rendelkezem belelátással a gazdasági és logisztikai problémáiba is a témának, a műszaki mellett.


És akkor idejön egy ilyen...hadd ne minősítsem mélyebben, és amikor az ember felveti, hogy ez a probléma sokkal bonyolultabb és nem lehet simán ilyen idealista irányelvek zászlón lengetéséve egyik napról a másikra javítani a helyzeten, elkezd a fekália fröcsögni a szájából.


Nem mérnök vagy. Tipikus "főnök" vagy, aki lexarja, mivel mi a probléma, nem ért hozzá, nem is érdekli, oldjátok meg és ha nem megy két nap alatt, akkor mindenki hülye, csak te nem.

Persze közben mindenki tudja, ki valójában a hülye.


A felvetett probléma létezik, kell is rajta javítani. Csak az ezt megoldó kooperáló "csapatba" kell közgazdász, műszaki mérnökök sokasága, logisztikus, sok terület képviselője.

Csak pont ilyen ember nem, mint aki le tud írni egy ilyen hányadékot, mint a #16.

2020. júl. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Wadmalac ***** válasza:
#20: Teljesen jogos.
2020. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Wadmalac ***** válasza:

"Ez nagy igazság. De szerintem a liberális demokrácia és a neoliberális gazdaság nem annyira a szabadon engedésről szól."

Hát mondjuk az állami kézzel regulázott árverseny, marketing területén de.

Máshol nem feltétlenül.


Egyébként én éppen azért vagyok ma optimista, mert kezd úgy alakulni a világpiaci verseny, hogy ezernyi ponton kezd az emisszió-csökkentés is profitgeneráló irányzat lenni, akár energiatermelésben, akár járműfejlesztésben, akár éppen a profit kiélezését segítő logisztikai optimalizálásban, amit a kérdés felvet.


A kérdező meg pont azt az önmagától működő folyamatot szándékozna betiltani, ami ezt is mozgatja.


Itt állami, globális behatásra "szoft" módon van lehetőség.

És történik is. (Nálunk mondjuk egyelőre elég xar hatásfokkal, de nyogaton már jobban megy).

Zöld energia támogatása, elektromos járműgyártás és vásárlás támogatása, ennek marketingjének állami segítése stb.


Ez az egész monstre világpiaci működést tereli a kívánt irányba, a tehetetlenségének megfelelően nem gyorsan, de hatásosan.

Nem tudom, mennyire lehetne még ezen erősíteni addig, hogy még nem váljon gazdaságpolitikailag kontraproduktívvá vagy diktatórikussá, vagy profitgyilkossá, ami ugyanúgy visszavetné a tempót.


Ez már tényleg a világgazdaság szakembereinek a területe, ehhez a legképzettebb műszaki mérnök is laikus és kontár.

2020. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Mansour ***** válasza:

Wadmalac:

Ebben teljesen igazad van, de én nem csak a konkrét gyakorlati problémák miatt szemlélem kritikusan a helyzetet. A környezetvédelem, meg az erőforrások szűkössége fontos kérdés, de én alapvetően nem ezek miatt vagyok a profitorientált gazdaság és a fogyasztói társadalom ellen, hanem az emberi minőség szempontjai miatt. De ez már igazából nem ez alá a kérdés alá tartozik.

2020. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy az igazi szakemberek nem a gyakorin és fórumokon élik ki a szakmájukkal kapcsolatos dolgokat hanem dolgoznak. :) Én azért tettem fel kérdést, mert érdekel valami. Ha az én szakterületemről tettek fel kérdést itt korábban, válaszoltam normálisan, nem fellengzősen, amit 100%-ra szavaztak és megköszöntek. De ritka hogy itt vadászom a laikusok kérdéseit, csak ha éppen meglátok egyet. De itt néhány szakember valahogy nagyon el van szállva...
2020. júl. 29. 10:09
 26/37 A kérdező kommentje:
Legalább megértettem végre, egyszer és mindenkorra, miért alakult ki ez a hatalmas diplomás-nem diplomás ellentét. Most megtapasztaltam a másik oldalról is. Ahogy meg tudtok nyilvánulni, az egyszerűen elképesztő. Diplomások szégyenei.
2020. júl. 29. 10:11
 27/37 Mansour ***** válasza:

Kérdező, én nem vagyok sem műszaki, sem gazdasági szakember. Bocsánat, hogy így hozzá mertem szólni! Ráadásul eltértem a közvetlen témától, bocsánat!

De ez egy nyílt fórum, bárki hozzászólhat. Ha nem tartasz hasznosnak egy választ, akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül, esetleg pontozd le, ha akarod. Még azt is megjegyezheted, hogy az eddigi haszontalan válaszok helyett hasznosabbakat vársz. Ki is töröltethetsz válaszokat, ha úgy látod jónak. De ez a hiszti már nem fér bele. Ilyennel legfeljebb a vallás kategóriában lehet találkozni a fanatikus fundik részéről.

2020. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Ok, az első oldalig kb minden rendben volt, aztán valaki valamit magára vett amit válaszoltam röviden. Tehát engem továbbra is ez érdekel, és reménykedem abban, hogy ha valaki idetéved akár 1 év múlva, aki tud erre válaszolni, viszonylag röviden, a szokásos önfényezéseket mellőzve, a negatívkodást kerülve, ő majd válaszol, én meg majd időnként ránézek. Nem kell világvége hangulatot teremteni, és nem kinek a ..,-a legnagyobb hangulatot teremteni, ha valaki építő, normális, sőt jókedvű választ tud adni, azt örömmel veszem.


Tehát a kérdés:


Hogyan lehet csökkenteni a szállítás miatti gépjárműforgalmat? Csak a benzinár növekedéssel? Hogyan lehetne nyomon követni hogy az adott termék a legrövidebb utat járja be? (Főleg ami benzinhez kötődik)


Pl ha én olyan terméket akarok vásárolni ami a legrövidebb úton jut el hozzám.


Köszönöm az eddigi válaszok közül a jószándékúakat és jókedvűeket.

2020. júl. 29. 10:39
 29/37 A kérdező kommentje:
Pl az a válasz nagyon hasznos volt amiben az üzemanyagokról írt valaki.
2020. júl. 29. 10:40
 30/37 A kérdező kommentje:

Ez a válasz volt nagyon hasznos:


"Inkább a gázolaj, bunkerolaj és a kerozin árát kéne növelni mint a benzinét, ezekkel az üzemanyagtípusokkal több árút szállítanak mint a benzin üzemű gépekkel.


Egyszer találtam egy oldalt ahol nyomon lehetett követni adott árufajta különböző országokba utaztatását, belinkelem ha megtalálom."

2020. júl. 29. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!