Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 140 feletti az IQ-m, akkor...

Ha 140 feletti az IQ-m, akkor azért nem értik az emberek a gondolataimat, mert túl buták hozzá?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy felnőtt IQ tesztet (amelyiknek a gyerek változatával Pintér az állami gondozott gyerekeket tesztelné), és 141 jött ki.


[link]


2022. szept. 21. 12:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi. Nincs 140 I.Q-d ne félj. Lehet még 100 sincsen. Egy íkú teszt nagyon drága & körülményes. Ez amit mutattál, csak egy fake teszt. Menj a Menzához és megtudod mennyi az I.Q-d
2022. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
31%
A menzesznek nincs univerzális iq tesztje szerintem
2022. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%

"a 140 feletti az IQ-d, akkor nem vagy "normális", ezért nem értik a normális emberek a gondolataidat."

volt idő, amikor én is ezt hittem. aztán utólag visszaolvasva az akkoriban lejegyzett gondolataimat, leginkább azért nem tudták követni mások, mert rendszertelen, követhetetlen, csapongó agymenések voltak.

2022. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

"Nem biztosított a gyerekek és gyámok adatainak védelme az adatvédelmi szempontból igencsak aggályos Testometrika nevű orosz oldalon, amelyen a tesztet elvégeztették volna. Az adatvédelmi hatóság felszólítása a felmérés utolsó napján jelent meg. Még az oldal fejlesztője is úgy gondolja, hogy tesztjeik nem alkalmasak „felelős döntéshez”."

[link]


"A teszt leírásából csak annyi derül ki, hogy „a Testometrika csapata” készítette a tesztet. Nem világos, ez kit takar pontosan, és az sem, szakmailag mennyire megalapozott."

[link]

2022. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Prokopf ***** válasza:
75%

#10


Bocsi, próbáltam egy kis humort belevinni. Egy kérdés mindig logikai teret alkot, és akkor jó kérdés, ha az általa alkotott logikai tér jól definiált (ez többnyire nem történik meg, tényként elfogadott előfelvetések torzítják stb.).


Egyszerűsítek jó? Adok egy példát egy rossz kérdésre, ahol csak a kérdés pontosítása után lehet következtetni az egyedüli jó válaszra.


"Ön egy tó partján sétál, amikor észreveszi, hogy egy alak a vízen jár. Mire következtet Ön ebből?"

(Karikázza be az egyedüli helyes választ!)


1. Jézus visszatért közénk!

2. A helyi cipőgyár új légpárnás cipőinek fejlesztése az utolsó tesztfázisba érkezett.

3. Megkezdődött a vízimolnárkák párzási időszaka...

4. Itt, Magyarországon ismét éppen kemény telünk van.

Stb.

IQ tesztekről meg logikai terekről ennyit.

Személyes véleményem az, hogy a két ember közötti értelmes társalgás lehetősége azért többnyire az értelmesebbiken múlik (bár az értelmesség itt is relatív, pl. témafüggő).

2022. szept. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%
140 feletti IQ-val tényleg szükséged van arra, hogy mi mondjuk meg neked, akik nem ilyen okosak, hogy miért nem értenek téged az emberek?
2022. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Ez olyan jó poén ez a kérdés, hogy percekig röhögtem, át kellene tenni a HUMOR rovatba, végre lenne ott egy jó vicc.
2022. szept. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
Milyen gondolataidat nem értik?
2022. szept. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
91%
Ez az IQ-teszt amúgy nem tűnik a legjobbnak a magas IQ pontos mérésére. Egyáltalán nem voltak közte nehéz példák, 1-2 kaptafára épült az összes.
2022. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

#19


Neked akkor ezek szerint 150 jött ki?

2022. szept. 22. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!