Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 140 feletti az IQ-m, akkor...

Ha 140 feletti az IQ-m, akkor azért nem értik az emberek a gondolataimat, mert túl buták hozzá?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy felnőtt IQ tesztet (amelyiknek a gyerek változatával Pintér az állami gondozott gyerekeket tesztelné), és 141 jött ki.


[link]


2022. szept. 21. 12:50
1 2 3 4
 31/33 Prokopf ***** válasza:
100%

#30

😅

Nem semmi "jótanács".

2022. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

#15

10-es vagyok. Én is humorosnak szántam, csak a r*tardoknak nem esett le. Arra akartam utalni, hogy 1. nem említetted korábban a logikai teret, mait pontosítani kezdtél 2. lemaradt a 9-es hsz fele.


Mérő Lászlónál azt tanultam, hogy az ismerősi körödet ha megkérdezik, viszonylag hamar konszenzusra fognak jutni, hogy mennyire vagy szerintük intelligens. Az IQ-teszt is azt hivatott behatárolni, hogy a környezeted vajon mennyire tarthat intelligensnek.

A példádban szereplő kérdés esetén arra kapsz sok pontot, aminél sok ember egyetért, hogy egy intelligens ember ezt válaszolná. Vicceskedésre, irracionális válaszra kevés pontot kapsz.

Egyébként azt még egyszer kihangsúlyoznám - mert a r*tardok ezt is lepontozták -, hogy egy általános IQ-teszt 100 +1-2 szigmáig mér elfogadható pontossággal. Ha valaki mentálisan nagyon pallérozott vagy nagyon nem az, azt ideális esetben speciális teszttel kéne pontosítani.

2022. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Prokopf ***** válasza:
100%

#32

Hackeltek. Van egy elméletem, ami szerint az alkalmazott feltételes logika korlátossága nem teszi lehetővé, hogy az intelligenciát érdemben mérhessük. Az ugyanis mindig csak akkor lehetséges, ha a teszt összeállítója intelligensebb a mérni kívánt személynél. Ha ez fordított, a mérés értelmezhetetlenné válik.

Mondok egy példát. Ha egy átlagos családban van egy kommunikációs képességekben hátrányos (pl. autista) gyermek, aki kiugróan jó matematikai képességekkel rendelkezik, a családtagok vajon rájönnének -e külső segítség nélkül, hogy a gyermek matekzseni?

Az alkalmazott feltételes logika korlátossága alapján létrehoztam az ún. "logikai terek" elméletét.

Az elmélet következtetése (leegyszerűsítve) egy bővített mondatban összefoglalható:

Bármely kérdés megfogalmazható, feltehető, és megválaszolható, így bármely probléma megoldható.

Ez triviális, semmi új nincs benne.

De az elmélet bizonyítja is. Hogyan? Szerintem elég jól modellezi azt a mintázatfelismerő és mintázatalkotó folyamatot, amit egy alkotó elme is követ.

Bár még nincs teljesen kész (reményeim szerint soha nem is lesz, ha a tökéletességre, mint befejezett dologra tekintünk), de már egy ideje tesztelgetem a gyakorlatban is. Nekem úgy tűnik, elég jól használható...

Ennyi.

2022. szept. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!