Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges hogy az...

Hogyan lehetséges hogy az agyunk rövid alvás alatt képes hosszú álmot generálni?

Figyelt kérdés

Előfordult már hogy egy alvás során több napot álmodtam, vagy hogy egy alig 1-2 perces alvás alatt kb 1 óra hosszú álmom volt. Pl mikor felébredtem reggel majd vissza aludtam egy picit.

Az agyunk ilyenkor gyorsabban dolgoz fel dolgokat?

Ha képesek lennénk mesterségesen álomban maradni (persze kezelve lennénk mint mondjuk egy kóma alatt) akkor mondjuk egy hét alatt egy egész hónapot is álmodhatnánk? Bár ez mondjuk tudatos álmodással lenne érdekesebb.


Vannak erről a témáról kísérletek, kutatások, magyarázatok?



2023. márc. 6. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az álom időtartama általában függ az alvási fázistól, amelyben vagyunk. A legtöbb álmot a REM-alvás során éljük meg, amikor az agyunk nagyon aktív és a szemünk gyorsan mozog. A REM-alvás időtartama növekszik az alvásciklusok során, így az első REM-alvás lehet akár 10 perc is, míg az utolsó akár 60 perc is. Az álmok lehetnek csupán néhány másodpercesek, de tarthatnak 20-30 percen keresztül is.


Az agyunk nem feltétlenül dolgoz fel dolgokat gyorsabban egy rövid alvás alatt, hanem inkább összekeveri a valóságos és a képzeletbeli eseményeket. Így előfordulhat, hogy úgy érezzük, hogy hosszú álmot láttunk egy pár perces szundikálás alatt. Ez függhet attól is, hogy mennyire emlékszünk az álmainkra és mennyire érzékeljük az idő múlását.


Nem tudom biztosan megmondani, hogy képesek lennénk-e mesterségesen álomban maradni hosszabb ideig anélkül, hogy károsodna az egészségünk vagy a tudatunk. A tudatos álmodás egy olyan állapot, amikor tisztában vagyunk vele, hogy álmodunk és befolyásolhatjuk az álmainkat. Ez egy tanulható készség és sokan használják arra, hogy jobban megismerjék magukat vagy szórakozzanak.

2023. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az álmok általában rövid képekből állnak, ezért lehet belőlük sok, kevés idő alatt is.
2023. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Eredet (2010)
2023. márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Meghalás közben állítólag az egész életünk lepereg. [Van rá 5-10 perc...]
2023. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez így nem igaz.

Ha veszélyben vagy, akkor az agy villámgyorsan előráncigál pár képet, hátha van benne valami jó ötlet.

De nem fut le az egész életed, és főleg nem sorban.

2023. márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!