Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az eddigi ismeretek alapján...

Az eddigi ismeretek alapján fedeztek fel olyan bolygót amelynek 2 gyűrűrendszere van?

Figyelt kérdés
Lehetséges az előfordúlása?
2010. okt. 16. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy két gyűrűrendszer? Az eléggé nehezen jönne létre, mivel metszenék egymást, és előbb utóbb összeütköznek a benne keringő kövek. Vagy egy síkban, de messzebb egymástól? Nem igazán értem a kérdést :S
2010. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem nem.

2010. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

eléggé extra gondolat:)

szerintem nem=(

2010. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is extraszoláris bolygónál nem mutattak ki gyűrűrendszert. Még a közvetlen megfigyelése is problémás, nemhogy egy esetleges gyűrűrendszert kimutatni.

Másrészt elméletileg elképzelhető kettős, egymássak szöget bezáró síkú gyűrűrendszer, ez azonban csak és kizárólag hatalmas, külső zavaró gravitációs erő hatására jöhet létre (pl amikor egy eleve gyűrűrendszerrel rendelkező bolygó mellett egy másik bolygó elhalad, esetleg ütközik vele és a kirepülő törmelék alkot egy újabb gyűrűt ...),

Harmadrészt, rendkívül rövid ideig maradna meg, mint jelenség (értsd, néhényszor tíz, maximum néhányszor száz-ezer éves időskálán).


maci

2010. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!