Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Holdat látjuk a Földről,...

Ha a Holdat látjuk a Földről, akkor a többi bolygót miért nem?

Figyelt kérdés
Elvégre nem is a Hold van a Földhöz a legközelebb.Akkor hogy van, hogy a Holdat látjuk és a többi bolygót nem?
2023. szept. 27. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

A többit is látod, csak mivel messzebb vannak, "csillagnak" nézed öket.

Mellesleg a Hold van a Földhöz legközelebb.

2023. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Kólauborkával ***** válasza:
95%

A valóságban az arányok nem olyanok, mint az ürjátékokban (pl.: No Man’s Sky).

Látod azt, ahogy írták. Például a Mars az a vöröske csillag az égen.

2023. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsánat valóban a Hold van a legközelebb a Földhöz.Tehát minden csillag egy bolygó?
2023. szept. 27. 22:11
 4/25 Zcom09 ***** válasza:
82%
Melyik égitest van a legközelebb ha nem a Hold?
2023. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jó ezen már túl vagyunk.Mondtam, hogy a Hold
2023. szept. 27. 22:13
 6/25 A kérdező kommentje:
#2 Én még sosem láttam, igaz nem is nagyon szoktam nézegetni.
2023. szept. 27. 22:14
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésben megfogalmazott állítás hamis. Egy rakás bolygót jól látni, hisz így lettek felfedezve. Ezek a feltűnően fényes égitestek bolyogva, tehát erősen deformált pályán mozogtak a többi csillaghoz képest.


Ráadásul alkonyatkor és napfelkeltekor még akkor is jól látszanak, mikor a csillagok már semennyire sem.

2023. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az előbb kíváncsiságból kimentem az udvarra, szép tiszta itt az égbolt, de egyszerűen a csillagokon kívül nem látok semmit."Hol" keressem?
2023. szept. 27. 22:26
 9/25 sadam87 ***** válasza:
96%

Még a legközelebbi bolygók is több, mint százszor messzebb vannak még Földközelség idején is, mint a Hold.


#3

"Tehát minden csillag egy bolygó?"

Nagyon nem! A csillagnak tűnő égitestek többsége (meglepő módon) tényleg csillag. A Föld felszínéről öt bolygó (Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz) látszik jól szabad szemmel (megfelelő körülmények között), ezek mellett még elvileg az Uránusz vehető ki ha megfelelőek a körülmények, és elég gyakorlott is az ember.


#6

Könnyen lehet, hogy láttad már (a Vénuszt és a Jupitert meg szinte biztos), legfeljebb nem tudtad, hogy az az.

2023. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm mindenkinek!
2023. szept. 27. 22:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!