Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Holdat látjuk a Földről,...

Ha a Holdat látjuk a Földről, akkor a többi bolygót miért nem?

Figyelt kérdés
Elvégre nem is a Hold van a Földhöz a legközelebb.Akkor hogy van, hogy a Holdat látjuk és a többi bolygót nem?
2023. szept. 27. 22:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%

"Az előbb kíváncsiságból kimentem az udvarra, szép tiszta itt az égbolt, de egyszerűen a csillagokon kívül nem látok semmit."Hol" keressem?"


Ez azért nem így megy. Csak akkor fogod meglátni a bolygókat, ha tudod, hogy mit keresel, illetve hogy hol keresd. A bolygók ugyanis egy adott "sávon" mozognak az égbolton, és mivel ők is a Nap körül keringenek, illetve a Föld is kering, ezért az égboltnak nem egy meghatározott pontján láthatod őket, hanem időben változik, hogy hol (többek között ez is megkülönbözteti őket a csillagoktól, mert a bolygókat a csillagokhoz képest látod bizonyos idő elteltével máshol). Egyébként biztosan láttad már a Marsot, a Jupitert vagy a Szaturnuszt, mert nagyon erős fényük van, csak mivel nem tudod, hogy mit nézel, ezért nem ismerted fel őket.


Javaslom, tölts le egy alkalmazást (akár telefonra pl. Stellarium). Az alapján be tudod azonosítani, hogy az égbolton mit látsz, mert az alkalmazás megmutatja a nevével együtt, neked pedig csak össze kell hasonlítani az égbolttal. És ha ezzel akarsz foglalkozni, a legelső lépés, hogy az északi félteke legfontosabb csillagképeit is megtanuld felismerni, illetve azt, hogy évszakról évszakra (sőt, hónapról hónapra) éppen miket lehet látni az égen, mik a legfontosabb csillagok, csillagképek. Ha ebben lesz egy kis rutinod, akkor már könnyen beazonosíthatsz más objektumokat, pl. a bolygókat is.

2023. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező írja:

"Elvégre nem is a Hold van a Földhöz a legközelebb."


Válasz:

Biztosan nem, hisz például Én meg Te meg a műholdak legjava sokkal közelebb vagyunk a Földhöz!


A viccet félretéve viszont nagyon messze jár a naprendszerünk arányairól melévő tudásod a valóságtól. A bolygók nagyon messze vannak a Holdhoz képest, hisz a Nap körül keringenek, nem pedig a Föld körül!


(Az ilyen önégetések elkerülése végett lett bevezetve a regisztrációs korhatár - mely sajna csak ajánlási szinten van érvényesítve.)

2023. okt. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
És ki mondta azt, hogy nincsenek messze?A másik meg az, hogy te sem írtál semmi konkrétumot a témával kapcsolatban csak személyeskedsz itt.
2023. okt. 4. 07:19
 24/25 anonim ***** válasza:

De írtam, csak a gyakori újra feldobta ezt a kérdést, és véletlenül elklikkelve az első két oldalról nem vettem észre a régebbi válaszaimat. Már teljesen megfeledkeztem a két régebbi, tehát a 7. és a 15. válaszaimról, melyekben sokkal konkrétabb voltam.


Úgy látszik durva visszaható sokkot okozott, hogy valaki azt hiszi, hogy a bolygók közelebb vannak mint a Hold. Ekkora tévedésben még óvodás koromban sem voltam a témát illetően, ezért sokkos állapotban írtam gyorsan egy választ, melyben állításoddal ellentétben vannak konkrétumok is.


Mellesleg így felocsúdottabb állapotban visszaolvasva sem tűnik sértőnek - mert vagy egy szabályszegő kiskorút, vagy egy meglehetősen gyengén bútorozott toronyszobát illet a megjegyzés.


Legközelebb legalább a Wikipédiáról tanulmányozd át a kérdéses témát, utána tegyél fel róla kérdést - így elkerülhető a kiterjedt harmadfokú égési sérülésekkel járó önégetés!

:-)

2023. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%

Konkrétumok:

Föld-Hold: 0.384 millió km

Föld-Vénusz: 81 millió km

Föld-Merkúr: 185 millió km

Föld-Mars: 380 millió km

Föld-Jupiter: 613 millió km

Föld-Szaturnusz: 1341 millió km

Föld-Uránusz: 2822 millió km

Föld-Neptunusz: 4329 millió km

2023. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!