Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kideríteni hogy...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Hogyan lehet kideríteni hogy valakinek mekkora érzéke van a Matematika Tudományához?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés az előbb jutott eszembe és remélem helyesen tettem fel a kérdést.

#Matematikához való hozzáállás
2023. okt. 1. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az már az általános felsőben, legkésőbb a gimiben kiderül. Nem kell hozzá különösebb hókuszpókusz.
2023. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :⁠-⁠)
2023. okt. 1. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Először azt kellene definiálnod, mit értesz „matematika tudománya” alatt. A matematika több, egymástól jól elkülöníthető területre osztható (geometria, algebra, számelmélet, analízis, kombinatorika, stb., és még ezek is további részekre vehetők), tehát olyan, hogy valaki kompletten érti az egész matemtikát, nem létezik. A korábbi korokban, amikor még a matematika nem volt annyira szerteágazó, lehetséges volt, hogy egy matematikus több területen is kimagasló eredményeket érjen el (például Newton, Euler, Gauss, Pascal, Bernoulli, még lehetne sorolni, és akkor még ókori vagy középkori nagy matematikust nem is írtam). Van az a vélekedés (ami teljesen helyénvaló), hogy a most középiskolában oktatott matematikai ismeretekkel a középkorban egyetemi végzettésűnek számított az ember.


A nagytöbbségnek nem megy a matek, ezt tudjuk. Annak a maroknyi embernek is csak egy része jó a középiskolai matek minden területén. És azoknak is csak egy piciny hányada az, aki képes lehet egyetemi szintű matematikát elsajátítani. Hogy valakinek van érzéke a matematikához, az már általános iskola alsó tagozatában kiderül, de ebből messzemenő következtetéseket ritkán lehet levonni.

2023. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
IQ teszt elég jó hozzá, de ne tévesszen meg a dolog messze nem az lesz a leg sikeresebb benne akinek a legtöbb érzéke van hozzá.
2023. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként szeretném elmondani hogy az előbb mind a két válaszolónál azt akartam jelezni hogy teljesen hasznosak nekem a kapott válaszok,de a második válaszolónál véletlenül a félig hasznosat jelöltem be a teljesen hasznos helyett,én tavaly február 22.óta egy Otthonban élek és nemrégiben ide érkezett dolgozni egy matematikát tanító hölgy és tőle szoktam kapni matematikai feladatokat és eddig mindegyiket megtudtam csinálni,bár azok a feladatok összeadások és kivonások voltak, bevallom nem vagyok öreg 36 éves férfi vagyok,de sajnos sokra nem emlékszem és szerintem megkérem majd a hölgyet segítsen emlékezni és fejlődni a Matematika Tudományában, úgy érzem hozzám a számok állnak a legközelebb,bár tudom a Matematikában a számok jelenthetik az alapot,ugye?
2023. okt. 1. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahol el kell kezdeni :) Feltételezem, hogy még nemnegatív egész számokkal mennek a műveletek. Majd szépen, fokozatosan fog nehezedni. De lesznek jóval nehezebb témakörök is, az útnak nagyon az elején jársz még. Viszont sok türelemmel és szorgalommal szép eredményeket fogsz majd tudni benne elérni :)
2023. okt. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Off:

Lehet az én válaszom nem hasznos, ezt állítottad, hogy -

"a második válaszolónál véletlenül a félig hasznosat jelöltem be a teljesen hasznos helyett" - , ennek ellenére jelenpillanatban a második válaszra nincs félig hasznos értékelés.

[link]

(3.-ik sorszámmal van a második hozzászóló, mert 2.-ik sorszámmal a kérdező van.)

2023. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és elnézést kérek hogy rosszul írtam, sajnos itt az Otthonban folyamatosan figyelnem kell a környezetemre,mivel van némi hallásproblémám bár szerencsémre itt a többség hangosan, sokszor kiabálva beszél,de akkor is nagyon oda kell figyelnem.
2023. okt. 2. 08:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj.
2023. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként tanultam Matemamikát Általános Iskolában és Szakközépiskolában és van Érettségim is,csak betegségek miatt baj van a memóriámmal,most a törteket vesszük.
2023. okt. 3. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!