Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szimpatizálsz a klímaaktivistá...

Szimpatizálsz a klímaaktivistákkal?

Figyelt kérdés
Eddig semmilyen konkrét értelmes javaslatot nem hallottam tőlük, csak hogy "tegyenek valamit". Mégis mit? Pl. telepítsük be a fél országot megújuló erőművekkel horror pénzekért és bizonytalan áramellátásért? Persze sok ilyen kell, még a szélerőműveket is támogatom, de nem mindegy, mit szeretnénk, és mik a lehetőségek.
2023. okt. 7. 06:56
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben támogatom őket
Részben támogatom őket
Semleges vagyok / nem tudom
Nem igazán támogatom őket
Egyáltalán nem támogatom őket.
42 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Szoktál beszélgetni klíma aktivistákkal gyakran?

Szerinted nem kell tenni semmit a klímakatasztrófa ellen, ha csak kevés lehetőségünk van?

2023. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Szimpatizálsz azzal a gondolattal, hogy egy évszázadon belül konkrétan kiirtja magát az emberiség? Jelenleg effelé tartunk erőteljesen, és már manapság is tapasztaljuk ennek következményeit, lásd például az elmúlt 1-2 év időjárását. És ha senki nem tesz semmit ez ellen, akkor nyilvánvalóan már csak rosszabb vár ránk. És ezen nem az fog segíteni, hogy néhány hülye értékes műveket ken össze a múzeumokban különféle dolgokkal, de ha fenn akarunk maradni, ahhoz radikális életmódváltásra lenne szüksége a társadalomnak. Viszont mivel az sok veszteséget okozna a tőkés osztálynak, így valószínűtlen, hogy ez bekövetkezik, mire rájön a köznép is, hogy nagy a baj, addigra már bőven késő lesz. Ez úgymond emberi gyarlóság. Minek tömegközlekedjek a-ból b-be, ha van kocsim, és az sokkal kényelmesebb? Az olajcégek(és nálunk az állam is) pedig gusztustalan mértékű hasznot hajt be például egy tankoláson. És aki gazdag, annak nincs is félnivalója, mert ha beüt a szar, akkor majd a jövőben lesz pénzük beköltözni a föld alá, luxuskörülmények között. Mindenki más pedig dögöljön meg a felszínen. Relarív hosszabb távon ez lesz, ha gyökeresen nem áll be változás az emberek viselkedésében. És nem vagyok klímaaktivista, ez pusztán egy konzekvens gondolatom, de olvass utána nyugodtan. Nem beszélve az egyéb következményeiről a klímaváltozásnak, mint például a termőföldek nehéz és költséges megművelése, hogy ugye tudjanak mit enni az emberek, beleértve mindenkit. Csúnya világ lesz ám itt, ha így folytatjuk.
2023. okt. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1 Nem szoktam, de nem is azt írtam, hogy nem kell tenni semmit. Tegyen mindenki a maga szintjén, pl. ne menjen kocsival, ha nem szükséges. Én pl. sokat sétálok is, bár nem csak emiatt.

#2 A klímaaktivisták tevékenysége, elsősorban a rongálások azok, amikkel nem szimpatizálok. Mert mit rongálnak, talán gyárakat, vagy benzinkutakat? Még véletlenül sem. Ha rajtam múlna, egyáltalán nem kerülnének a hírekbe, hiszen ez a céljuk. Tegyük fel, hogy az ember felelős a klímaváltozásért, mert még ez sem bizonyított. Konkrét javaslatod neked sincs, úgy látom, csak ilyen idejétmúlt, kommunista eredetű kifejezésekkel dobálózol. A "gazdagok" pedig nem fognak tudni a föld alá költözni, 1-2-től eltekintve, ez csak a te fejedben létezik, és aki igen, az sem fog örülni neki. De mi oka lenne erre bárkinek is? Nem atomháború várható, csak felmelegedés, labilisabb időjárás, esetleg szárazság, ilyenek miatt még senki nem kényszerült a föld alá.

2023. okt. 7. 07:41
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
#3 Tanulj még egy kicsit, például szövegértést. Én nem arról beszéltem, hogy mi lesz 2 év múlva, hanem arról, hogy mondjuk az unokáid mit fognak majd látni ebből a világból. A kommunista osztályelmélet pedig igen gyenge terelés részedről, a jelenlegi kapitalizmus is ugyanígy működik e tekintetben, akinek van pénze bőven, az bizony sokmindent megtehet, semmi köze ennek a kommunizmushoz. Nem én vagyok a google, olvass utána nyugodtan a klímaváltozás következményrendszerének, hiteles, tudományos kutatásokkal alátámasztott helyeken, ott van például a wikipédia. Megértem, hogy ezek a tények nem tetszenek, csak tudod hiába söpröd a szőnyeg alá a szart, attól az még szar marad, és büdös is lesz tőle a szobában.
2023. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Pl itt is a magad szintjén kell tenni, hogy a muanyagot a muanyagos kukába dobd ki?


Legtöbb esetben a cégek azok, amik hozzájárulnak a szennyezéshez, és ehhez sokszor nemzetközi vagy állami közbeavatkozás és szabályozás szükséges.

Ezt akkor lehet elérni, ha a döntéshozók nyomás alatt vannak. Nem a kisemberek fogják megváltani a világot.

2023. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%

#5

Például nem kellene akkumulátorgyártó nagyhatalommá válnunk.

2023. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

És ezt sem a kisemberek döntik el, hanem a nagyok. Ha ők támogatják ezt, akkor hiába nem akarják az ott élő emberek. Erősebb fellépés kellene.

Valoszinüleg komoly pénzeket kapnak.

2023. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#4 Tanulni szerintem inkább neked kéne, méghozzá azt leírni, amit gondolsz, mert ha csak hozzá képzeled, az kevés. Apropó szövegértés, azt szintén javaslom. Nem tagadtam a klímaváltozást, és tisztában vagyok a következményeivel. A kérdés nem is erről szólt. Tüntetésekkel pedig tudtommal még semmire nem mentek olyan ügyekben, amik jelentős bevételkiesést, gazdasági kárt, vagy munkahelyek ezreinek megszűnését eredményezte volna, de ha tévedek, és linkelsz valamit, ami bizonyítja, elismerem.

#5 Igen, oda, bár nincs sok, pl. csapvizet iszom többnyire, esetleg kávéval feljavítva.

2023. okt. 7. 08:46
 9/35 anonim ***** válasza:
77%

#8

A kormányokat kell rávenni a cselekvésre. Ennek egyetlen módja van a tömeges tüntetés. Ez felhívhatja az egyszerű emberek figyelmét is a problémára.

2023. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Itt azért van "pár" nemzetközi siker.

2023. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!