Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az állatok, növények, mikroorg...

József Kálmán kérdése:

Az állatok, növények, mikroorganizmusok és mindenféle vegyületek kommunisták?

Figyelt kérdés
Az ősember primitív kommunizmusban élt, sőt a még ma élő civilizálatlan törzsek is a mindenki a képessége szerint, mindenki a szükségletei szerint elve alapján működnek. Nade ha ők így élnek, akkor az állatok és a növények is kommunisták? A hangyák meg a darazsak szorgosan dolgoznak a boly/kaptár jólétéért. A növények épphogy csak annyi tápanyagot vesznek fel a földből amennyi szükséges a túlélésükhöz. Meg egy kémiához nagyonis értő személytől azt hallottam, hogy a telítetlen aromás szénhidrogének lényegében egy mikro-kollektivizmusban élnek. Tehát az állatok a növények az ilyen különféle vegyületek meg ehhez hasonlók és a mikroorganizmusok, primitív- és mikro-kommunizmusban élnek(bár a vegyületekre az élnek nem egészen pontos, mert ugye nem élnek, de így éllettelenül is kollektivista kommunizmusban "élnek")

jan. 4. 23:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
83%
Eléggé értelmetlen kérdéseket teszel fel, inkább menj aludni és ne foglalkozz ilyen eszetlen baromságokkal.
jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy fikuszom, az szerintem liberalis volt, mert megengedett nekem mindent, sosem szolt semmiert sem
jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
22%

Nem annyira rossz ez a kérdés. Ha úgy néznénk a dolgokat, ahogy működhettek volna a kommunizmus nem annyira rossz rendszer, csak az alapjait nehéz megteremteni (magántulajdon mentesség). Tudtommal a mindenki képessége szerint, mindenki szükségletei szerint eleve nem kommunizmus, hanem szocializmus. Mivel mindenki húzódozik a közélettől és a társadalmi kérdések megbeszélésétől, ez a filozófiai kérdés nagyon jó és kockázatmentes lehetőség végigvenni miért léteznek és jöttek létre ezek az elméletek.


Minden elmélet alapja a magántulajdon és annak viszonya. Könnyen belátható, hogy a természetben a magántulajdon kérdése nem értelmezhető, ez kizárólag az emberek közti társadalmi viszony. Így aztán a természeti közegek alapvetően nem érintettek a társadalmi elméletekkel, mivel nem értelmezhető a magántulajdon fogalma. Ilyen alapon akár kommunistának is nevezhetőek ezek a rendszerek. A szociális állatoknál van valamiféle elosztási rend és ha ezt nem tartja igazságosnak a közösség tagja, azt kifejezésre juttatja (irigy kutya).


Az embereknél mindig az volt a kérdés, hogy ki szólhat bele a vezetésbe. Nagyon sokféle megközelítése van ennek, de általában az vezette a társadalmat, aki a legnagyobb magántulajdont tudott szerezni és megtartani. Amikor megváltozott a magántulajdon aránya a társadalomban és az új réteg nem irányíthatta a közösséget abból elég gyorsan konfliktus lett.


Ezzel együtt a szocializmus, kommunizmus fő hibája, hogy a magántulajdont nem kezeli megfelelőképpen és emiatt az emberi természettől különböző felállást akar megvalósítani.

jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%
A peldaidnak semmi koze a kommunizmushoz. Minden peldaban folyamatosan versenyeznek, es gyilkoljak egymast.
jan. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori az igazi komcsi platform!

Mindenki szükségletei szerint kérdezhet kapitális(-ta) baromságokat - és mindenki lehetőségei szerint adhat ezekre válaszokat!

😂

jan. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 sadam87 ***** válasza:

"A hangyák meg a darazsak szorgosan dolgoznak a boly/kaptár jólétéért. "

Oké, a hangyák szorgalmasan dolgoznak, na de mi a helyzet a léha tücsökkel? 🤨

Meg ott van az, hogy ha a hangyák összegyűjtik a magvakat, akkor onnantól az az ő tulajdonuk, nem? Jó, az végülis még közös tulajdon, de például a mókus csak magának gyűjti a diót, mogyorót, az már tipikus tőkefelhalmozás! Szóval a mókusok burzsuj kapitalisták!!! Csak azt nem értem, hogy akkor miért vörösek? 🤔 De persze lehet, hogy ez csak álca!

"A növények épphogy csak annyi tápanyagot vesznek fel a földből amennyi szükséges a túlélésükhöz."

Így van! Ezért nem növekednek és szaporodnak a növények! Meg persze nincsenek raktározó szerveik sem! 🙃

"Meg egy kémiához nagyonis értő személytől azt hallottam, hogy a telítetlen aromás szénhidrogének lényegében egy mikro-kollektivizmusban élnek. "

Én azért megkérdezném őt, hogy mi erről az elképzelésedről a véleménye. (Na meg ha kifejezetten az aromás vegyületek "élnek" "mikro-kommunizmusban", abból ugye az következik, hogy a többi nem...)


Én a helyedben óvatosabban húznám az emberi társadalom leírására használt fogalmakat a természet jelenségeire.

jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 sadam87 ***** válasza:
55%

#3

Nem tudom, miért pontozták le a választ, szerintem van benne pár elég érdekes gondolat, de azért pár megjegyzést engedj meg:

"Minden elmélet alapja a magántulajdon és annak viszonya."

Ez nekem egy alapvetően természetre vonatkozó kérdésnél kicsit általánosnak tűnik...

"Így aztán a természeti közegek alapvetően nem érintettek a társadalmi elméletekkel, mivel nem értelmezhető a magántulajdon fogalma."

Ezt természetesen alapvetően igaz, de azért az olvasása során azért felmerült benne például a territoriális viselkedésű állatok kérdése.

jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 Kólauborkával ***** válasza:
100%

A természet is elveszi amit tud…. Nem, nincs kommunuzmus a természetben.

Van egy érdekes videó ami talán érdekel, az egyik nemzeti park körforgásáról szól.

[link]

Itt rájössz, hogy a természet lazán kiírtja magát ember nélkül is.

Nem, nincs kommunizmus a természetben.

jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Látszik, hogy szokatlan alapvető dolgokról gondolkodni, de a kérdés tényleg, még ha bőven kérdésként is javítható lenne, de nyilván érdemleges ezekkel együtt is. Végig lehetne menni a pontosításokon és a kérdés lényege kijavítva is meg fog maradni, de a pontatlanságokat nem téveszteném azért össze a kérdés alapvető tartalmával.
jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

"Ezért nem növekednek és szaporodnak a növények"

Ha egy pitypang mag elszáll a széltől és leesik valahova, akkor ha földre esik le, utána kinő belőle egy újabb pitypang vagy ha egy almafáról leesik egy alma és ezt megeszi egy állat aztán elhordja a talpával a magot, mert ráragadt, majd valahol leesik a lábáról utána onnan is kinő egy almafa és ezeket lényegében a "gyereküknek" lehet nevezni.


"mi a helyzet a léha tücsökkel?" "Szóval a mókusok burzsuj kapitalisták"

Jó lehet, hogy nem minden állat komcsi, de sok állat igen.


"Itt rájössz, hogy a természet lazán kiírtja magát ember nélkül is."

Mondjuk ennél a nemzeti parknál pont az ember telepítette vissza a farkasokat. Nameg ebben a videóban az volt, hogy a FAJOK versengenek egymással és írtják egymást. Vagy legalábbis a falkák esetleg csordák.

Az ősember is habár kommunizmusban élt, de a törzsek versengtek egymással. Szóval, akkor igazából csak ilyen kis közösségekben van az állatoknál kommunizmus és a falkák, csordák, rajok meg hasonlók versengenek egymással. Úgyhogy a természetben is sok helyen van kommunizmus, csak minden falka, törzsszerűség kialakított magának egy komcsi kommunát és ilyen kis

természetes kommunákból bazi sok van a földön.

Ha meg egy ilyen komcsi falkában, törzsben nincs is teljes egyenlőség, akkora semmiképp sincs mint az embereknél, tehát minimum szocializmus van a természetben.


És az emberi szervezetben is a sejtek meg ehhez hasonlók, a saját típusukban együtt működnek és csak a másmilyen típusokkal versengenek. Pl:

a koronavírus közös erővel betegíti meg az embereket, tehát a sejtek, baktériumok, vírusok és társaik is mind kommunisták, csak egymás ellen versengenek, de a saját "fajukban" komcsik.

jan. 5. 13:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!