Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A cellulózt le tudja bontani...

A cellulózt le tudja bontani a szervezet ha a bőr alá bekerül?

Figyelt kérdés
Például belemegy egy szálka a bőr alá !
márc. 6. 22:23
 1/7 A nagy Levin ***** válasza:
94%
A bőr alatt nem igazán van, ami le tudná bontani. Ha nincs mechanikusan eltávolítva, akkor betokozódik, esetleg kilökődik.
márc. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Celluláz enzimmel csak prokarióta élőlények rendelkeznek, de nekik is, meg nekünk is nagyobb probléma a lignin és más nem emészthető rostok.


A szervezetbe került idegen anyagokat a macrophag-rendszer sejtjei ugyan elkezdik kipucolni, de ha túl nagy falat, akkor egyszerűen a szervezet elkülöníti és kötőszövetes burokkal veszi körbe.

márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy az idegen test és a bekerült kórokozók meg az bekerüléskor elhalt szövetek "takarítása" közben erős gyulladás alakul ki, és kifakad mint egy gennyes pattanás...
márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1

Hiába töröltettél ki az igazságon nem változtat!


Volt egy szálka a bőröm alá ékelődve és simán lebomlott!

márc. 7. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy szálka a bőröm alatt és a szervezetem már "meghámozta" amikor kiszedtem, szóval lebontja valahogy.
márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5

Igen akkor a többiek tévedtek!

márc. 7. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Kettes írta jól. Az, hogy láthatólag meglazul a helyén, a környező szövetek gyulladásos válasza révén jön létre.

Csak egy kis érdekesség: a csigák nyálában van még celluláz.

márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!