Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A matematikában minden feladat...

A matematikában minden feladatnak lehet egyszerűbb és könnyebb megoldása, vagy van, ahol csak egy megoldás van, ami vagy nehéz, vagy nem?

Figyelt kérdés
márc. 16. 21:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy deltoiddal kapcsolatos feladat ihlette a kérdést.
márc. 16. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nehez megoldast minden feladatra lehet talalni. Konnyut nem mindegyikre.
márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(0. Ez inkább filozófiai, mint matematikai kérdés. De remélhetőleg ezt mondanom sem kell.)


1. Az nagyon ritka, hogy csak 1 megoldás legyen, szerintem nem is igen van olyan, mert bonyolítani mindig lehet.


2. Az megint csak szubjektív, hogy az egyszerű megoldások közül melyik a legegyszerűbb, lehet két teljesen független megoldása egy feladatnak, ami mindkettő nagyon egyszerű a maga módján, de mégis más oldalról közelíti meg a problémát.


Amennyire én tudom, Erdős Pálnak volt véleménye erről a dologról. Szerinte létezik a „Könyv”, amiben minden matematikai tétel legszebb/legegyszerűbb bizonyítása szerepelt, és az motiválta, hogy minél több bizonyítást megtaláljon ebből a Könyvből.


Ajánlott olvasmány:

[link]

Martin Aigner – Günter M. Ziegler: Bizonyítások a Könyvből

márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Amúgy itt az első feladat gondolkodtatott el:


"Számítsd ki a deltoid átlóit, ha az egyik átló a másik harmada, a deltoid területe pedig 337,5 cm²"


Forrás: [link]

márc. 16. 21:38
 5/6 anonim válasza:
A matematika elég tág.
márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak a matematikában, mindenben van több megoldás. Attól függően, mennyire ért valaki hozzá és mannyire akarja.
márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!