Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy az emberek...

Mi kell ahhoz, hogy az emberek beismerjék, nem szívesen szocializálódnak rondább emberekkel?

Figyelt kérdés

Miért kell úgy tenni mintha ez nem lenne igaz?

Kinek használ?


márc. 20. 19:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Az kell hozzá, hogy objektív hangnemben, privátban kérdezd meg tőle, hogy szívesen szocializálódik-e (szerinte) ronda emberekkel. A legjobb vagy egy névtelen kérdőívben, névtelen e-mailben kérdezni, vagy ha haver az illető, akkor lehet személyesen is, de nem sértődhetsz meg, ha valamiért esetleg téged is a rondák közé sorolna.


Én magam esetében pl. nem szívesen szocializálódok idegen, kinézetre felnőtt férfiakkal, esetleg általam rondának tartott emberekkel. Bár lehet a kettőt egy kategóriába sorolom, nem tudom. De nem használ senkinek, inkább gátlásosságot erősít.

márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

1


Az igazság felszabadító erejű pedig. Állítólag. Nekem legalábbis könnyebb lenne tuti.

márc. 20. 19:34
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Na de mi van, ha valakinek beismerem, hogy rondának tartom, ezért inkább kotródjon innen? Akkor nem fog megverni? Persze egy gyereket nem üt meg, de valahogy úgyis rájönne, hogy én már nem vagyok kisgyerek, hiába látszom annak.
márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

3


Kisgyerek kinézeted van és ítélkezel másokon külső alapon?

márc. 20. 19:41
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

"Az igazság felszabadító erejű pedig. Állítólag. Nekem legalábbis könnyebb lenne tuti."

Az igazsagot mar szamtalanszor leirtak neked de te ra se bagozol. Neked az igazsag nem felszabadito, hanem terhes, ezert mindannyiszor ignoralod, es inkabb elbujsz a kis felszines, gyulolkodo vilagodba.

márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Beismerem, hogy nem szívesen szocializálódok (bármit is jelentsen ez) ronda külsejű emberekkel. Emellett azt is beismerem, hogy előnyös külsejű emberekkel sem szívesen szocializálódok. Nem mis értem, miért kellene bárkivel is (kinézettől függetlenül) szocializálódni. Nekem ez soha nem hiányzik.
márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Semmi, mivel ez a legtöbb emberre szimplán nem igaz. A többség viselkedés alapján ítéli meg, kivel szocializálódik szívesen.
márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a napiincelre igaz.
márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A szocializáció az a folyamat, amelynek révén a személy viselkedése úgy módosul, hogy megfeleljen a csoport tagjai által vele szemben támasztott elvárásoknak.

A szocializáció tehát nem kettő, vagy esetleg néhány ember egymáshoz való viszonyát jelöli, hanem az egyén elfogadja a csoportja jellemző szabályokat, normákat.

Ez nem azt jelenti, hogy a csoporton belül mindenki, mindenkivel közvetlen.

márc. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ismernék be? Én is beismerem, hogy nem szívesen szocializálódok nálam hülyébbekkel, ezért van az, hogy kb 3 ember van, akivel egyáltalán szóba állok.
márc. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!