Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megéri e teljes napfogyatkozás...

Macska101 kérdése:

Megéri e teljes napfogyatkozást látni? Nálam 2099-ben történik ilyesmi, de ha vezetek hétfőn 550 km-et akkor látom ezt is...

Figyelt kérdés
Mországban 2081, nálam 2099-ben történik hasonló

ápr. 5. 21:05
A kérdező szavazást indított:
Tudomány
Magyarország
USA
14 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

550 km-t vezetni könnyebb, mint 2099-ig várni, ha ez a kérdés.

Én 1999-ben láttam napfogyatkozást, de nem kellett érte utaznom, mert egyébként is Balatonnál nyaraltam, csak fel kellett nézni az égre. Nagyon klassz volt, egész más élmény átélni, mint képeket nézni róla.

ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Teljes napfogyatkozást láttam, de 1000 km kellett vezetni aszem 2017-ben... Kerdeztem a kb. 90-eves szomszed neniket azt mondta, hogy latta par eve, es nem kellett vezetni...

magyarul: 1954 jun 30-ban volt utoljara teljes napF (Upper Peninsula MI, es messze a messze)

ápr. 5. 22:52
 3/20 anonim válasza:
100%
Ez lehet hogy durva lesz de nyilván azt sorolnám előrébb ami közelebb van (bár nyilván az 57 év sem kevés) mivel 18 év is elég sok akkor már csak azt nézném még ki tudja mi lesz holnap nem hogy szűk 20 év múlva
ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés lényegét nem értem, nem tudom, hogy neked mit jelent egy teljes napfogyatkozást megnézni, vannak emberek, akiket nem hat meg különösebben, másoknak maradandó élményt jelent.

Nem mellesleg egy zárt felhőzet is el tudja rontani a látványt.


A teljes napfogyatkozások a Föld egy-egy pontján számítanak ritka jelenségnek, de teljes napfogyatkozás minden évben van valahol, csak nem biztos, hogy az könnyen elérhető sávban történik meg, az óceán közepére, vagy a Szaharába nem vonulnak ki tömegek napfogyatkozást nézni, de a szárazföldről látható sávokba több száz kilométert is utaznak az érdeklődők. A kérdés továbbra is az, hogy érdekel-e vagy sem a néhány perces látványosság.

ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A TELJES napfogyatkozás hihetetlen élmény. Szerencsés vagyok, mert véletlen ott voltam ahol Naprendszer kutató tudós fényképész 100 000 dolláros cuccal figyelte a Napot...

Rendes volt szoba állt velem a 15K cuccommal...

Többek közt azt mondta 14 TELJES napfogyatkozást látott, és regisztrált. Ez nekem magas volt, és mondtam ez lehetetlen....

a válasz magyarul:

anyukám multi milliomos, és segít a munkámban...

(ebből 2-3 az óceán közepén történik)

ápr. 6. 01:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg.
ápr. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mi a "Meg."? magyarul...
ápr. 6. 02:08
 8/20 A kérdező kommentje:

@6 bocsanat

Megeri e?

valasz: Meg.

ápr. 6. 03:23
 9/20 A nagy Levin ***** válasza:
100%

#5 pedig a négyes hozzászóló világos és értelmes választ adott. Azt írtad, láttál már teljes napfogyatkozást. Tehát tudod, milyen élmény. Ezen túl neked kell eldönteni, hogy megéri-e időt, pénzt, energiát befektetned...


Én láttam az 1991-es napfogyatkozást, életre szóló élmény volt, de nem utaznék érte több száz kilométert.

ápr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"(ebből 2-3 az óceán közepén történik)"

Miből?

ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!