Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van elég erőforrás a robotoknak?

Van elég erőforrás a robotoknak?

Figyelt kérdés
Ritkafémek,akksikat tölteni maguk az akksik stbh.
ápr. 15. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A robotizált termeléshez sokszor kevesebb energia és anyagszükséges.
ápr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy mennyi robot lenne.

Nézzük, mondjuk a rezet:

[link]

1991-ben nagyjából annyi új rézérc kincset fedeztek fel, mint az utóbbi másfél évtizedben, miközben a kutatásra költött pénz megsokszorozódott. Szerintem ez nem éppen arra mutat, hogy kimeríthetetlen lenne ez a nyersanyagforrás.

De az energiahordozókkal sem állunk jobban:

[link]

"Jövő év végén ellátási hiánnyal kell szembenézni az olajpiacon, mivel a világ nem tudja elég gyorsan pótolni a kifogyó nyersolajkészleteket ... a most kitermelt olaj mintegy 97 százalékát a XX. században fedezték fel, ám az abból az elmúlt évtizedben kitermelt nyersolaj kevesebb mint felét pótolták új lelőhelyekkel" És ezt sem egy sötétzöld klímaaktivista mondta, hanem az USA egyik meghatározó olajcégének igazgatója.

Röviden, nem csak a robotokra nem lesz elegendő erőforrásunk, hanem a mai technikai civilizáció szinten tartásához sem. A fosszilis energiával fűtött technikai civilizáció korának nagyjából vége van, egy új kor határán járunk...

ápr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az atomenergia biztos elég lenne.

Persze akkor, ha nem állítják le az erőműveket.

ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
#3 Tudod mekkora most az atomenergia részaránya? Ráadásul nem tudja helyettesíteni a fosszilis energiahordozókat.
ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdéskört nem lehet leegyszerűsíteni arra a szintre hogy lesz-e elég valamiből valamihez, amennyiben piaci folyamatokról van szó, hiszen a nyersanyagok és az energiaárak közvetlenül befolyásolják hogy megéri-e robotizálni valamit amit eddig emberek végeztek. Magyarán ha valami vészesen fogyóban lenne, annak felmenne az ára az egekbe és rögtön nem lenne kifizetődő gyártani. Nyílván vannak dolgok, amiket politikai döntések miatt "kerül amibe kerül" alapon muszáj legyártatni és megvenni (pld. katonai drónok), de a legtöbb dolgot, így a robotokat is csak akkor éri meg gyártani ha kifizetődő. És ugyanígy a "robotok elveszik a munkádat", meg az "AI magát fogja programozni" típusú demagóg jövendölések a szocmédia felületeken is inkább csak a clickbait kategóriát gazdagítják. Ez amúgy régen is így volt, a 80-as években mindenhonnan azt jósolták hogy csak pár év és gyarmatosítani fogjuk a Naprendszert, meg repülő autókkal fogunk munkába járni.
ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

A rendszer egészében egy kis rész a robotok. A rendszer egésze pedig egy XIX. században kitalált de azóta elavult közgazdaságtani elmélet szerint működik. Ennek az elavult modellnek ellentmondásai miatt van környezeti és szociális válság. Pár oldalon leírja pl. Herman Daly:

[link]

De Gyulai Iván is

[link]

Pénteken lesz Deep adaptation konferencia...

ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Egy idő után valószínűleg nem lesz, de ez nem zavarja a multikat. Nekik a rövid távú profit a lényeg, nem az emberiség túlélése.
ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!