Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valójában repült 1961-ben...

Valójában repült 1961-ben Gagarin?

Figyelt kérdés
Április 12-én lesz ötven éve, hogy bejelentették. Közben kiderült, hogy parancsra vettek részt a kiképzésen több csoportban és égtek el az űrhajókkal együtt a vadászpilóták. Aki valójában repült (a programvezető saját fia), az a visszatéréskor összeégett, később meg is halt, helyette mutatták be a jóképű nagy kommunista párttag szovjet tisztet, aki szerepet játszott. Vagyis hazudtak. Ez igaz lenne?
2011. márc. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz..Nemrég volt a sprektumon pont Gagarinról szó.Hogy került az űrprogramba,mennyi időt töltött fent stb.Gagarin több társával együtt készült az útra,és a jó teljesítménye,szívóssága,kitartása és nem utolsósorban a alacsony magassága miatt lett ő a kiválasztott.Több mint 1 óra alatt kerülte meg a földet..Mivel megelőzte az Amerikát így persze hogy mentek ilyen mende mondák..

AHogy a holdra szállásról is,hogy az is kamu volt...

2011. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
4%
Van egy konyv, ami ezt a temat boncolgatja. Nemere: Gagarin = kozmikus hazugsag. Erdemes elolvasni, sok elgondolkodtato dolgot ir benne.
2011. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
55%

Én akkor hiszek ezeknek a (gondolom) fiatalok által írt feltételezéseknek, ha a Holdra szállást a szovjetek, Gagarin repülését az amerikaiak cáfolják, vagy cáfolták volna.

Nem tették, mindegyiküknek megvolt a technikája, mert ők is meg akarták ezeket valósítani, hogy tudják, igaz volt.

Módjukban állott sok egyéb között fogni a rádiójeleket, erősen irányított antennákkal, amelyek egyértelműen ONNAN érkeztek, nem máshonnan.

Ezen túl mit kell ezt újra meg újra megkérdezni....

2011. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
81%

19:44


Te Nemerét olvasol? És hiszel neki? A Grimm testvérek meséi hihetőbbek.

2011. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 Tom Benko ***** válasza:
55%
Igen. Valóban sokan haltak meg a Szu rakétakísérletei során, de ezt leginkább egy cinikus papnövendék szemléletmódja miatt tehették.
2011. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
77%

A ruszkiknál 40 éven át az volt a bevett szokás, hogy csak akkor számoltunk be valamiről, hogyha az SIKERES volt.


Az USA-ban ugye ment a nagy hacacáré, cape canavaral nézhető a tengerpartról, stb. Mindenki tudta mikor mit lőnek ki, ezért elég cink is volt az a pár felrobbant rakéta...


Ellenben vörös barátaink sorba lőtték a rakétákat és ha valami balul sült el akkor az nem került be a rádióba... Csak ami jól. :) Így dübörgött a szovjet propaganda.

2011. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
19%
1959-től kezdve hallgatta le a Nyugat az orosz nyelvű, űrből érkező beszélgetéseket, de hogy aztán honnan szálltak fel, mikor és hol szálltak le, egyáltalán, túlélték-e a szerencsétlen "kísérleti nyulak", arról nagy volt a csend. Gagarinnal kapcsolatban az is gyanús, hogy: egyszerű orosz falu melletti mezőre érkezett, ahol senki sem várta, aztán hogyan tudott kijönni segítség nélkül az összeégett kabinból? És utána beszélgetett egy nagymamával és az unokájával. Még egy évtizeddel később se tudtak egyedül kiszállni a szovjet űrhajósok, járni pláne nem, ráadásul azonnal elvitték őket a biztonságiak. Egyébként nem lehetett a Szovjetunióban szabadon utazni, belső útlevél nélkül a faluból se mozdulhattak ki, rádió pedig alig volt, honnan tudta a nagymama egy órával a repülés után, ki ez a katona és honnan jött? Hogyan kiabálhatta, hogy Gagarin? Sok a nagyon gyanús jel, Bajkonur pedig még nem is létezett. De azt sem tudta senki, hol van az a bizonyos Csillagváros. Legendának szép, hogy Gagarin "ember vezette űrhajóban repült", csak nem igaz. A sok-sok halott nem számított, nem is beszéltek róluk. Nagyon tudták titkolni a kudarcokat, aztán ebbe buktak bele, Csernobil felrobbanását is el akarták titkolni, de ez csak néhány napig sikerült. A kommunizmusban NEM LÉTEZETT elrontott kísérlet, se foglalkozási betegség, semmi, ami elronthatta volna a dicsőséges képet.
2011. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
65%
Az, hogy Gagarin leszállt a gyönyörű orosz búzamezőn és elkezdett a dolgos parasztnénivel beszélgetni nyilvánvalóan propaganda...
2011. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
Technikailag: a szovjeteknél Sztálin óta tiltották a kibernetikát, még a szekrény méretű számítógépeket is. Mindent rádiócsövekkel és kábelekkel, kezdetleges (fapados) technikával próbáltak megoldani. Érdemes megnézni pl. a TU 154-es műszerfalát, vagy a MIG 19-es vadászgépeket. Amerika mérföldekkel előbbre járt, nálunk a számítástechnika elődeit alkalmazták. Más-más irány, végül az elektronika győzött. 1991-ig az USA tiltotta a keleti blokkba a számítógépek és alkatrészek szállítását (COCOM lista)! Magyarországon az első PC-k 1992-ben jelentek meg. Vagyis szó sem volt azonos súlycsoportról.
2011. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
52%
23 02: a saját könyvében írta le ezt és még sok mást, bár nagy kérdés, hogy ő-e a valódi szerző? Érdemes elolvasni, lefordították és kiadták magyarul is, a Szovjetunióban kiképzett magyar vadászpilótáknak kötelező olvasmány volt. Igaz, közben megbuktatták Hruscsovot, a következő kiadásból kimaradt a neve, de a "Nagy Szovjetunió és vezető ereje, a kommunista párt" dicsőítése benne maradt.
2011. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!