Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis érdekesség:Ki tudja, hogy...

Kis érdekesség:Ki tudja, hogy mekkora az átmérője egy hagyományos konzerves doboznak és egy cigarettának és miért pont akkora?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:01
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nyilvánosságra hoznák?
2011. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

"Ja mert majd az állam ezt nyilvánosságra fogja hozni."


Ja, mert szerinted az állam az átállásról és a gyártásról szóló szupertitkos terveket a húszperces átállás hányadik percében fogja ismertetni a gyárral és a munkásokkal?


"És akkor mi van?

Egyébként a hüvelyeket külön szalagon gyártják."


Érdekes, a lövedékek öntését és a lövedék rétegeinek a kötését meg lehet oldani egy cigaretta gyártó üzemben, de a hüvelyek lemezhúzását már nem? Nagyon fejlett technológia lehet a cigaretták gyártása.


"Én nem hiszek a véletlenekben ,nem hiszek abban,hogy a lőszernek is pont 7,62 mm az átmérője pont úgy mint a cigarettának pusztán véletlenségből. "


Képzeld 7.62 mm pont 1/3 hüvelyk. Szerintem ez sem véletlen.


De ha volt is ilyen, hogy dohánygyárak átállítása az sokkal valószínűbb, hogy a XIX. században volt, amikor a lőport és a lövedéket papírfojtásba csomagolták.

2011. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

"Ja, mert szerinted az állam az átállásról és a gyártásról szóló szupertitkos terveket a húszperces átállás hányadik percében fogja ismertetni a gyárral és a munkásokkal?"


Ne légy naiv!Azt nem kell közölni a munkással,hogy mire kell átállítani a gépet,csak jön/jött a parancs,hogy állítsd át.

Aztán persze észreveszi,hogy már mást gyártanak,de onnantól nem lesz titok,csak addig.


"Érdekes, a lövedékek öntését és a lövedék rétegeinek a kötését meg lehet oldani egy cigaretta gyártó üzemben, de a hüvelyek lemezhúzását már nem? Nagyon fejlett technológia lehet a cigaretták gyártása."


Jhhajjj.

A külön szalag nem azt jelenti,hogy 2 külön gyár,hanem azt,hogy a gyáron belül külön részlegek vannak.

Egyik szobába csinálják a tényleges lőszert,a másikba meg hozzá a hüvelyt.

Ugyanígy van a cigaretta,füstszűrő,cigarettásdoboz.



"De ha volt is ilyen, hogy dohánygyárak átállítása az sokkal valószínűbb, hogy a XIX. században volt, amikor a lőport és a lövedéket papírfojtásba csomagolták."


Igen akkor találták ki és indították be a tervet.

Ez máig megmaradt.

2011. máj. 2. 14:49
 14/44 anonim ***** válasza:
Nagyon biztos vagy a dolgodban, de bizonyítani még mindig nem sikerült az állításodat. Ha tényleg dohánygyárban dolgoztál,akkor bizonyára tudod, hogy mely gépekkel lehet mely lőszerelemeket gyártani.
2011. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Bizonyítsam?

Már fentebb leírtam,hogy az állam letagadja az ilyen dolgokat ami egyenlő azzal,hogy nem kerül nyilvánosságra bizonyítékkal.

Csak kiszivárgások vannak.

Azért vagyok biztos mert összehasonlítottam a kézigránátot a konzervdobozzal a cigarettát meg a tölténnyel és lám ugyanakkora volt.


A bizonyításról még annyit,hogy mivel én vagyok a kérdező neked kellene udvariasan bebizonyítani az ellenkezőjét.

2011. máj. 2. 16:18
 16/44 anonim ***** válasza:

"Azért vagyok biztos mert összehasonlítottam a kézigránátot a konzervdobozzal a cigarettát meg a tölténnyel és lám ugyanakkora volt."


Mely kézigránátot? az összesnek 50 és 70 mm között van az átmérője. A magyar 96M-nek 48mm, a szovjet RGD-5-nek 58mm, az amerikai M67-nek 64mm, ráadásul van amelyik nem is fémtestű. Tolómérőt egyáltalán tudsz használni?


Azt meg ne felejtsd el, hogy 7.62mm pont 1/3 hüvelyk (most mondom másodszorra), tehát logikus következtetés, hogy a cigaretták átmérőjét valamikor 1/3 hüvelykben határozták meg.


"A bizonyításról még annyit,hogy mivel én vagyok a kérdező neked kellene udvariasan bebizonyítani az ellenkezőjét."


De te nem kérdezel, hanem állítasz, úgyhogy itt és most te vagy a hunyó.


Azt a tényt meg még mindig figyelmen kívül hagyod, hogy a cigarettát nem sajtolják, mint a fémlemezt, amiből a hüvelyt készítik, nem öntik, sajtolják és hőkezelik, mint a lövedéket és a dohányból sem lehet lőport csinálni.

2011. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:

Igazad lehet ezzel a bizonyítással kérdező.

Én most összehasonlítottam. A cigisdoboz ugyanakkora, mint a régi telefonom. Szóval szerintem a cigisdobozgyárban 20 perc alatt bármikor át tudnak állni mobiltelefongyártásra. Ez biztos, mert megegyezik a kettő mérete.

2011. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Sőt a mobiltelefon olyan hosszú mint valakinek a bránere tehát áttudnak állni műbroki gyárrá:D
2011. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

"Mely kézigránátot? az összesnek 50 és 70 mm között van az átmérője. A magyar 96M-nek 48mm, a szovjet RGD-5-nek 58mm, az amerikai M67-nek 64mm, ráadásul van amelyik nem is fémtestű. Tolómérőt egyáltalán tudsz használni?"


Nem tudom milyen fajta volt és nem is érdekel.

A honvédségnél van egy haverom és ő mutatta,aki egyébként százados és ő is ugyanazt állítja mint én.



"Azt a tényt meg még mindig figyelmen kívül hagyod, hogy a cigarettát nem sajtolják, mint a fémlemezt, amiből a hüvelyt készítik, nem öntik, sajtolják és hőkezelik, mint a lövedéket és a dohányból sem lehet lőport csinálni."


Na ezzel jól magadba rúgtál.Mégpedig azért mert ez pont olyan volt mint ha azt mondtad volna,hogy a telefonom tud kamerázni,de emiatt nem tud videót felvenni.

Az átállítás nem abból áll,hogy papír és dohány helyett oda pakolnak valamilyen fémanyagot és kész az átállítás.

2011. máj. 2. 17:53
 20/44 A kérdező kommentje:

"A cigisdoboz ugyanakkora, mint a régi telefonom. Szóval szerintem a cigisdobozgyárban 20 perc alatt bármikor át tudnak állni mobiltelefongyártásra. Ez biztos, mert megegyezik a kettő mérete."


Igen és 3 fajta telefon méret létezik.

Arról nem is beszélve,hogy a cigaretta és a töltény egy cseppet idősebb a telefonnál.

2011. máj. 2. 17:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!