Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis érdekesség:Ki tudja, hogy...

Kis érdekesség:Ki tudja, hogy mekkora az átmérője egy hagyományos konzerves doboznak és egy cigarettának és miért pont akkora?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Igen, az érdekes volt, de nem ipari okok miatt tették, a valódi ok még meghökkentőbb mintha tényleg hadianyagot gyártottak volna: Pszichológiai hadviselés. A NATO meg akarta törni a jugoszlávokat, hogy feladják a háborút anélkül, hogy komolyabb csatározásokba kelljen belemenni. El akarták venni a kedvüket azzal, hogy (hangúlyozottan átmenetileg) minél élhetetlenebb körülményeket kényszerítsenek rájuk. Bombázták a hidakat, erőműveket, vízműveket, rádiót és televízióadókat és igen, a dohánygyárakat. Képzeld el, hogy nincs se áram, se víz, se tv, se cigi. Még annyi hiányzott, hogy a focipályákat bombázzák. Szóval ennyi a története.
2011. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Igen a nemzet megtörése az cél volt.

Csak tudod az volt az érdekes,hogy ezen helyek,területek bombázása nem egyszerre ment.

A dohánygyárakkal kezdték,pedig nem az van az ország legszélén.

A hadsereg nagy részére meg nem dohányozhatott.

Aki dohányzott azt erősen leszoktatták úgyhogy ezzel a honvédséget nem tudták megfogni.

Mással igen,de azok később történtek.

2011. máj. 2. 22:50
 33/44 anonim ***** válasza:

Logikus. Az áram, a víz, a telekommunikáció közvetlenül a bombázás után megszűnik, de a cigaretta csak a készletek kifogyása után. Mondjuk a bombázások pontos ütemtervét nem tudom. Valami forrás?


"A hadsereg nagy részére meg nem dohányozhatott."


Na ez meg echte hülyeség. Egyrészt szinte semelyik fegyveres erőnél nincs tiltva (csak korlátozva, ahol biztonsági meg egyéb okai vannak) és a dohányosok aránya mindenhol magasabb a hadseregnél, mint a civil életben, másrészt a Szerb Hadsereg (és elődje a JNH) ekkor már egy évtizede szinte folyamatosan harcban állt, érthetően fontosabb dolguk is volt mint a katonák leszoktatása. Meg különben is a frontot ki szólna rájuk?

2011. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

A forrásom az 1999-es RTL Híradó.

A neten is kerestem forrást,de csak hadművelet időpontokat találtam,de az nem ír ilyen részletességgel.


"Na ez meg echte hülyeség."


Én is ezt hittem,de azt mondták,hogy szigorúan korlátozták a dohányzást mert a NATO megbénította az importot.


Egyébként Líbiába is robbantott dohánygyárakat a Nato(forrás:rtl híradó) és érdekes,hogy idáig főleg csak azt.

Ott még nincs se áramszünet se semmi.

2011. máj. 2. 23:12
 35/44 anonim ***** válasza:

"Én is ezt hittem,de azt mondták,hogy szigorúan korlátozták a dohányzást mert a NATO megbénította az importot."


Pont azért mert a meglévő dohányt be kellett osztani. Ami a gyárak lebombázásával szintén elfogyott. A NATO meg véletlenül pont a dohányra is importtilalmat ró ki? Mondom, azt akarták, hogy a szerbek szarul érezzék magukat.


"Egyébként Líbiába is robbantott dohánygyárakat a Nato(forrás:rtl híradó) és érdekes,hogy idáig főleg csak azt. "


RTL Híradó hitelességében még a Bors szintű bulvárlapokat is alul tudja múlni. Emlékszem Tripoliban egy ELHAGYOTT dohánygyárat bombáztak, azért mert zsoldosok használták raktárként és átmeneti szállásként. És mi az, hogy főleg azt? Most ezt te gondolhatod komolyan? Az ilyen marhaságokat hagyjuk már! Én légvédelmi ütegekről, légvédelmi radarokról, hadianyagraktárokról, harcvezetési pontokról, kormányzati és VIP célpontokról és a harcoló csapatokról tudok. Tudod, a légi hadműveletekben azokat szokás.

2011. máj. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


"A NATO meg véletlenül pont a dohányra is importtilalmat ró ki? Mondom, azt akarták, hogy a szerbek szarul érezzék magukat."


Félreértettél.Nem tilalmat róttak ki az exportra hanem megbénították az összes exportot.Tehát ha megláttak valamilyen ellenséges járművet az ország határra belülre menni akkor kilőtték.

Én továbbra is fenntartom,hogy a dohánygyárak porrá zúzásával 2 legyet akartak ütni egy csapással.


Líbiába a "főleg csak azt" úgy akartam kifejezni magam,hogy ott is azt tartották szem előtt.

Pedig kezdhették volna az élelmiszerrel is.

A szomorú az,hogy nem csak az elhagyatott dohánygyárat bombázták.


"Tudod, a légi hadműveletekben azokat szokás"


Igen,de mint ahogy te is nagyon jól tudod meg én is a NATO nem a tiszta játszmáiról híres.

Arról már ne is beszéljünk,hogy nem is szabadna ott lenniük.


u.i.Szerintem zárjuk le a vitát.Úgy is mást állítasz te is meg én is.Nem tudjuk egymást meggyőzni.

2011. máj. 2. 23:46
 37/44 anonim ***** válasza:

Pedig létezik az gyári átállás, csak nem ahogy eddig írtátok.

Tehát: ugyanúgy megtekerik a spanglit, de mahorka helyett tevetrágyával dúsított lőport raknak bele. Utána átcsempészik az ellenséges lövészárkokba és a mohón rágyújtó katonák magukat ölik meg. Ez kérem pontosan így megy, ahogy most leírtam :)

2011. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:

Walter Sobchak:


Én inkabb hiszek fateromnak akinek az apja rendőr volt és masik nagyszuleim pedig katonak. Neked amúgy mindenre van vmi valaszod? Csak a tied legyen az utolsó szó, mi?:)

2012. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én esztergályos vagyok és dolgoztam gépgyárban, ahol sajtoltunk, préseltünk, mángoroltunk meg mindent, amit el tudsz képzelni. Lőttem AMD-65-el, amibe 7.65-ös való, bár ezeknek más és más a hosszuk. Az tény, hogy a hüvelyt más technoloógiával készítik - a ciginél lapból sodorják, a tölténynél pedig szerintem préselik. De talán az is számíthat, hogy a lőszernek lejár a szavatossága, míg az előre elkésztett szabályosan raktározott hüvelynek és magnak nem, vagy legalábbis sokkal később. Valamint a kész lőszer NAGY MENNYISÉGŰ tárolása veszélyesebb az államra nézve, mint külön-külön a "vasat" és a hozzávalókat a porhoz. Én arra gondolok, hogyha van is hadi felhasználása a cigigyárnak, akkor az a töltésnél nyilvánul meg, nem a gyártásnál. Mivel hinni senkinek nem lehet, így talán a logika és a vasipari, hadianyag és vegyi gyárak valamint a hadi raktárak elhelyezkedése a cigigyárakhoz képest segíthet kitalálni, hogy mi lehet a legvalószínűbb.

2012. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Ha így, ha úgy, maradjunk annyiban, hogy a cigarettagyártó gépsor mintegy másfél órás átalakítás után valóban átállítható 7.62 lőszer gyártására, ez nem városi legenda. A konzervgyárról nincs információm.
2013. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!