Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Tesla Switch működik?

A Tesla Switch működik?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 28. 17:24
1 2
 11/19 Evilkiller válasza:

A tesla switch-et nem tudom, működik-e, mint villanyszerelő, az elmélet elolvasása után nekem is kétségeim vannak, és még nem próbáltam ki!


Viszont egyvalamit azért szeretnék kijavítani a válaszokban!

A szerző azzal kezdi a weblap első oldalát, mi az ingyenenergia!

Direkt kiemeli, hogy egyik kísérletnél sem arról van szó, hogy a semmiből teremt valamit, csak az energiát nem mi fektetjük be, hanem a természetből jön valamilyen formában!


Az ő megfogalmazása szerint az egyszerű napelem, szél, vagy vízerőmű is ingyenenergia gép!

2012. júl. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 viszta1 válasza:

Itt senki sem mondta hogy önfenntartó a tesla switch.

Az enyém a számításaim szerint nyolcszor addig ment ugyanazzal az akkumulátorral azonos teljesítmény mellett, és a töltési teljesítményfelhasználásnak a háromszorosát adta vissza. Próbáltam azt, hogy építettem még egyet, beraktam még egy akksit, és az elv az volt hogy az egyik a használaton kívüli akksit töltötte, míg a másik ugyanazt az akksit használva mondjuk a világítást látta volna el. Ha ez az akksi lemerül, akkor csere.

2012. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 viszta1 válasza:

ja bocs elfelejtetem írni ez egy 1 aksi 2 kondis kapcsolás.

Vagyis, ha a befektetett energiánál többet veszek ki, akkor az ingyen energia és ez a lényeg nem, hogy örök mozgó-e

2012. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

1. A tanulmány bevezetője egy nyilvánvaló hülyeség.

2. A tanulmány tényleges tárgya Tesla féle tapasztalatot írja le. A leírás szerint nem örökmozgóról van szó, hanem a hipotézis szerint a plusz energiára a térenergiából tesz szert a rendszer. A megnyilvánuló térenergia a leírás szerint nem az akkumulátorgyártás és alkalmazás szándékos és célszerűen kalkulált következménye, hanem bizonyos körülmények között melléktermékként megnyilvánuló jelenség.

Tehát a leírt elrendezés működését természetesen lehet elvi kapcsolástechnikai és/vagy tapasztalati alapon kritikával illetni. Azonban, ha valaki az energia megmaradás törvényével kívánja cáfolni a tárgyat az nyilvánvalóan nem értette meg - az ellenőrzésig joggal szkepticizmussal megközelítendő - témafelvetést.

Az energia megmaradás elvét számos, egységes elméleti modellel jelenleg meg nem támogatott jelenség feszegeti. Ez esetben nem megoldás a tapasztalati tények negligálása, ellenkezőleg, az ellentmondás látszólagosságára rámutató tágabb érvényességi határú elméletre van szükség, amely természetesen a jelenlegi, kísérletek által inspirált és igazolt modellek eredményeit sértés nélkül integrálja.

2013. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
én még nem teszteltem a dolgot de azért nem írnám le próba nélkül a mai elektronikát thechinka teremtő atyját + az elektronikát Tesla óta szerintem senki se értette igazán csak megtanultuk alkalmazni
2013. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 matyas1992 válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=6hAOWEHwO78


1:50-től Bóday Árpád bemutatja és nagyvonalakban elmondja a Tesla Switch működését. Ajánlom figyelmetekbe az egész sorozatot. De a témához kapcsolódó lényeg itt lelhető fel a műsoron belül. :) A www.free-energy.hu linken pedig megtalálhatjátok a részletes működést és a hozzá kapcsolódó kísérleteket is!

2013. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Kishitűek egyből rávágják hogy nem lehet energia megmaradás..... súrlódás..... blablabla...
2013. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az akku töltése szulfátbontás, tehát molekulabontás, aminél a teljesítmény számít, nem az energia. A rövid impulzusokkal hatékony a szulfátbontás, lásd akku desulfator. A rövid idő alatt leadott energia nagy teljesítményt jelent. Azt hiszem érzékelhető hogy miért működik a Tesla Switch, nincs kedvem részletezni, mert gyakorlati jelentőségét nem látom az áramkörnek, legfeljebb egy érdekesség az akkuk önmaguk általi feltöltésére. Vagyis ha így akar világítani valaki... Hát én inkább a hagyományos világítási módszereknél maradtam. De azért érdekes és tanulságos kísérlet volt. Azt tanultam belőle, hogy ha már szabadenergiával foglalkozik valaki, akkor verje ki a fejéből azt hogy jelentéktelen teljesítményűvel foglalkozik, hanem olyannal érdemes ami megéri: Moray készüléke, Tesla villanyautójának áramforrása, stb.
2014. febr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szerintem/tapasztalat szerint működik,de nem éri meg csak hobby tapasztalatszerzés.

Lépésről lépésre.

Kézi forgatástól, ami olcsó vezérlehettő relékkel,ami úgyis beég,majd szilárdtestrelé,hasonlóan nem bírja,ami jó lehet a kommutátoroskapcsolás (épülget lassan)

Ami tény a relés 120 wattot tudott, bemutatónak jó volt,a lényeg 2% körüli hatásfokú az izzó,jobb hatásfokú

elektromos berendezés esetén elvileg többet is tud.

A lényege a kémiai reakció idejében rejlik.

Vagyis,ha 1 millisecundum alatt szulfát bontódik egyik oldalt,másik oldalt épül akkor 1 millisecundum alatt kell

a kapcsolásnak váltania.Más sebesség esetén lassabban,vagy még gyorsabban.

100% hatásfokú elektromos gép mellett lehet megállapítani a valós hatásfokát.

Másik elméletem

Ha egy aksira rákapcsolok egy izzót pl 10 órán keresztűl

ami lefogja meriteni az akkut,ugyanaz az izzó nem fogja lemeríteni,ha 50Hz en szaggatóval üzemeltetem.(látni meg itt már nem látni a szaggatást)

Ez a másik fontos dolog ami miatt építgetem évek óta ahogy időm engedi (a nagyobb teljesítmény használata kizárólag,fűtésrásegítés,vagy esetleg kerékpárba építhetőség lehetőség kutatása végett)

2017. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!